تعمیرات کولر گازی شارپ: تعمیرکار مجاز اسپلیت sharp

آیا می دانید که سپردن تعمیرات کولرگازی شارپ به مراکز تخصصی چقدر می تواند به صرفه تر و بهتر از سپردن به دست کسی که از تجربه و مهارت کم تری برخوردار است، باشد؟

تعمیر و سرویس اسپلیت شارپ یک امر تخصصی می باشد، که باید توسط سرویسکاران حرفه ای صورت گیرد. اگر به دنبال سرویس دستگاه یا یک تعمیرکار خوب هستید، پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مقاله همراه ما باشید.

لازم به ذکر است، چنانچه به تعمیرات سایر برندها نیاز دارید، می توانید صفحه تعمیر کولر گازی را بازدید نمایید. ضمناً اگر به خدمات نصب و راه اندازی اسپلیت نیاز دارید نیز می توانید به صفحه نصب کولر گازی مراجعه کنید.

چرا به تعمیرات کولر گازی شارپ احتیاج پیدا خواهید کرد؟

امروزه بسیاری از شرکت ها در حوزه طراحی و تولید انواع سیستم های تهویه از جمله کولر گازی فعالیت دارند. یکی از همین تولید کننده های موفق، شرکت شارپ (SHARP ) یکی از برندهای معروف چینی است، که در چند دهه اخیر در کشور ایران خوش درخشیده است و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.
این امر کاملا بدیهی است که این نوع و برند از سیستم های سرمایشی هم مانند سایر سیستم ها با مشکل مواجه شوند و به تعمیر و سرویس نیاز پیدا کنند. افرادی که از کولر گازی به عنوان سیستم تهویه خود استفاده می کنند، همیشه به دلایل مختلفی به سراغ تعمیر و سرویس دستگاه خود می روند.

تعمیر کمپرسور کولر گازی شارپ

هدف از تعمیر کولر اسپلیت شارپ

می دانید که خراب شدن سیستم سرمایشی در روزهای گرم چقدر می تواند زجز آور و کلافه کننده باشد، به همین خاطر، یکی از دلایل عمده که مردم به تعمیرکار کولر گازی شارپ نیاز پیدا می کنند، زمانی است که دستگاه به طور ناگهانی به هر دلیلی خراب می شود و برای رفع مشکل سیستم به دنبال تعمیرکار کولر گازی شارپ هستند.

یکی دیگر از دلایل آن، زمانی است که قبل از شروع فصل تابستان به فکر تعمیر و سرویس کولر اسپلیت خود می کنند. از نظر کارشناسان این یکی از بهترین موقعیت ها برای تعمیرات کولر گازی شارپ است. زیرا وقتی که هوا به سمت گرم شدن می رود، همه افراد به فکر تعمیر و نگهداری دستگاه خود می افتد. آن موقع است که به دلیل بالا بودن درخواست ها، مشکل دستگاهشان با تاخیر و با هزینه بالا برطرف می شود.

هدف از تعمیر و سرویس سیستم های (HVAC) افزایش بهره وری و طول عمر دستگاه است، که باید توسط افراد متخصص و سرویسکار مجرب و با تجربه صورت گیرد.

تعمیرات کولر گازی شارپ
تعمیرات کولر گازی sharp

خدمات تعمیر کولر گازی شارپ شامل چه مواردی می شود؟

یکی از ضروری ترین سیستم ها در فصل تابستان، وجود کولر گازی شارپ در منازل است. اکثر اوقات با باز کردن یک پنجره یا استفاده از یک پنکه در تابستان هوای خانه را خنک نکرده و راضی کننده نیست.
همان طور که پیش تر هم گفته شد، می دانید که خراب شدن سیستم های تهویه در گرما چقدر می تواند آزار دهنده و طاقت فرسا باشد.
تمامی خدمات درج شده در ادامه این متن، همگی در دسته خدمات تعمیرات کولر گازی sharp است و تنها موضوعی که در این باره حائز اهمیت است، انجام درست فرآیند تعمیر و سرویس توسط سرویسکار حرفه ای است، که باید تجربه و مهارت کافی در زمینه تعمیرات کولر گازی شارپ داشته باشند.

خدمات کولر گازی شارپ شامل موارد زیر می باشد :

  1. عیب یابی دستگاه و رفع عیوب
  2. سرویس کامل و دوره ای سیستم
  3. شارژ گاز کولر گازی شارپ
  4. تعمیر انواع  سیستم سرمایشی
  5. تعمیر و تعویض فن دستگاه
  6. تعمیر برد دستگاه
  7. تعویض و تعمیر اینوتر اسپلیت
  8. برطرف کردن نشتی
  9. تعویض قطعات بخش های داخلی و خارجی
  10. تعمیر و تعویض کمپرسور و کندانسور
تعمیرات کولر گازی شارپ
تعمیرات کولر اسپلیت شارپ

عیب یابی کولر گازی شارپ

کولر گازی شارپ دارای یک سیستم پیچیده است که از اجزا و قطعات خاصی ساخته می شود. اگر از این برند به عنوان سیستم سرمایشی خود استفاده می کنید و دچار مشکل شده است، ابتدا باید توسط تعمیرکاران و متخصصین عیب یابی شده و مشکل اصلی دستگاه پیدا شود. عیب یابی به تعمیرکار کمک می کند تا مشکلات سیستم را به راحتی پیدا کرده و در مدت زمان کوتاهی آن را برطرف سازد.

خرابی ها و مشکلات رایج و معمول در انواع کولر گازی شارپ

تمام سیستم های سرمایشی از جمله انواع کولر اسپلیت مشکلات و خرابی های مشابهی دارند، اما در این میان اگر ریزتز شویم و با کمی دقت نگاه کنیم متوجه می شویم که تفاوت هایی در میان آنها دیده می شود. شناخت این خرابی ها و مشکلات تاثیر بسزایی در کاهش زمان تعمیرات کولر گازی شارپ و انجام درست این فرآیند داشته باشد. در این بخش از مطلب به معرفی مشکلات معمول این سیستم سرمایشی می پردازیم.

روشن نشدن کولر اسپلیت

یکی از خرابی های رایج در کولر گازی های شارپ، روشن نشدن دستگاه است. در صورت مشاهده چنین مشکلی می توانید با کمک گرفتن از یک تعمیرکار حرفه ای ابتدا ترموستات را چک کرده و در صورت نیاز آن را تنظیم نمایید.

صدا دادن و لرزش یونیت داخلی

صدا دادن و ایجاد آلودگی صوتی یکی از مشکلاتی است که نه تنها می تواند منجر به اخلال در عملکرد دستگاه شود، بلکه باعث سلب آسایش و آرامش ساکنین نیز خواهد شد. علت ایجاد چنین مشکلی می تواند فیکس نبودن پایه های کمپرسور، تنظیم نبودن فن های دستگاه و بالانس نبودن محل قرارگیری آن باشد. توصیه ما به شما این است که در صورت شنیدن صدا از کولر گازی شارپ در سریع ترین زمان ممکن به رفع آن بپردازید زیرا در صورت اهمیت ندادن به آن ممکن است به سایر بخش ها آسیب وارد شود.

از کار افتادن برد اینوتر کولر گازی

برد اینورتر یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در ساختمان کولر گازی شارپ است که آن را مغز سیستم نیز می نامند. این قطعه به عنوان هسته مرکزی عمل کرده و وظیفه فرستادن دستورات به سایر بخش ها و قطعات را بر عهده دارد. در صورتی که دلیل خرابی و نقص در عملکرد سیستم از برد آن باشد تعمیرکار باید مواردی همچون؛ خازن، رله، گیرنده اینفرارد و سیم ها و اتصالات را مورد بررسی قرار دهد.

عدم تولید سرمای مطلوب

یکی از رایج ترین مشکلاتی که تعمیرکارارن این سیستم ها با آن مواجه می شوند، عدم تولید سرمای مطلوب می باشد. همانطور که می دانید مهم ترین وظیفه کولر گازی، تولید و توزیع مناسب هوای خنک و مطبوع در محیط اطراف خود است، بنابراین در صورتی که دستگاه نتواند اصلی ترین وظیفه خود را به انجام برساند قطعا مشکلی در آن وجود دارد. از مهم ترین دلایل بروز چنین ایرادی می توان به خروج گاز دستگاه و نشتی آن اشاره نمود.

نشتی آب و مبرد گاز

نشتی و سرریز شدن آب از کولر گازی شارپ یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است طی تجربه استفاده از این دستگاه با آن مواجه شوید. این مشکل نه تنها به خود دستگاه آسیب وارد می کند بلکه می تواند سبب نم دادن دیوار هم شود. علت بروز چنین مشکلی می تواند مواردی مثل؛ عدم نصب صحیح لوله درین، کافی نبودن اندازه و طول لوله های کمپرسور، نصب نادرست قطعات، ایجاد برفک در کویل و خرابی پمپ باشد که بهتر است توسط افراد متخصص بررسی و سپس رفع شود.

عدم کارکرد فن کولر

کار نکردن فن داخلی از دیگر مشکلاتی است که طی پروسه تعمیر کولر گازی شارپ به طور معمول دیده می شود. علت به وجود آمدن چنین مشکلی می تواند خراب شدن رله فن یا وجود مشکل در موتور دستگاه باشد. برای رفع این خرابی بهتر است از افراد باتجربه ای که شناخت کافی روی اجزای این سیستم ها دارند، کمک بگیرید.

در صورتی که با مشکلات و خرابی های بالا مواجه شدید و قادر به تعمیر وسرویس آن نبودید، فقط کافی است با نمایندگی تعمیرات کولرگازی شارپ مجموعه ما تماس حاصل نمایید.

ضمناً اگر به دنبال یک منبع انگلیسی معتبر درباره تعمیرات کولر گازی شارپ هستید، می توانید به این مرجع مراجعه کنید.

تعمیرات کولر اسپلیت شارپ
تعمیرات کولر اسپلیت شارپ

آشنایی با کدهای خطا کولر گازی شارپ

آشنایی با کدهای خطا کولر گازی می تواند از بروز مشکلات و آسیب های جدی جلوگیری کند و مانند یک محافظ عمل کند. اگر کوچک ترین خطا و مشکلی برای سیستم رخ دهد، سریعا ارور کد مربوطه روی صفحه نمایش دیجیتالی نمایش داده می شود و تعمیرکار با استفاده از آن به راحتی مشکل دستگاه را پیدا کرده و مشکل آن را برطرف می سازد. برای شناخت بیشتر ما در اینجا یکسری از آن کدهای خطا را در قالب جدول شرح می دهیم.

ارور کدهای کولر گازی شارپ

کد خطاشرح مشکلات و مفهوم ارور کد کولر گازی شارپ
EEاین کد خطا نشان دهنده قفل شدن کلیدها است
E0عدم کارکرد پمپ
E1محافظ فشار بالا در دستگاه
E2محافظ ضد یخ زدگی
E3محافظ فشار پایین کمپرسور
E4افزایش دمای لوله رفت کمپرسور
E5محافظ جریان بالا در سیستم
E6قطع کابل ارتباطی
E8محافظ دمای بالا مقاومت
H1خطای یخ زدایی
H3لورتورد محافظ کمپرسور
H4عدم کارکرد کمپرسور
H5محافظ IPM
H6از کار افتادن فن داخلی سیستم
F1خرابی سنسور یونیت داخلی دستگاه
F2عدم کارکرد سنسور اواپراتور
F3عملکرد مناسب سنسور فضای خارجی
F4عدم کارکرد صحیح سنسور هوای خروجی
F5عدم کارکرد صحیح لوله کندانسور
کولر گازی sharp

چرا باید تعمیرات کولر گازی شارپ خود را به مراکز تخصصی در تهران بسپارید؟

این امر کاملا بدیهی است که هر تعمیرکار کولر گازی تسلط و مهارت کافی در سرویس و تعمیرات کولر گازی شارپ را داشته باشد. بنابراین؛ اگر می خواهید سیستم شما به طور صحیح و اصولی تعمیر شود، پیشنهاد می شود انجام فرآیند تعمیر را به افراد واجد شرایط و متخصص بسپارید.
توجه نکردن به این موضوع و سپردن آن به دست افراد بی تجربه و آماتور، نه تنها مشکلات کولر اسپلیت شما رابرطرف نمی سازد، بلکه آسیب هایی بیشتری به دستگاه وارد می کند و باعث چند برابر شدن هزینه های تعمیر آن می شود.

تعمیرات کولرگازی شارپ خود را با ضمانت نامه و بهترین قیمت از ما بخواهید

یکی از خدمات ویِژه این مجموعه، ارائه کارت گارانتی و ضمانت نامه بعد از سپری کردن پروسه تعمیرات کولر گازی شارپ است. این مجموعه با وجود کادر حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر و نصب سیستم های سرمایشی / گرمایشی و سایر امور تاسیساتی به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

برای ثبت سفارش و درخواست اعزام تعمیرکار، فقط کافی است با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید تا از خدمات ویژه ما برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar