تعمیر برج خنک کننده

تعمیر برج خنک کننده یکی از اقداماتی است که در راستای بهبود کیفیت و عملکرد این دستگاه صورت می گیرد و باید توسط افرادی انجام شود که از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشند. اگر شما هم جهت تعمیر خنک کن چیلر ساختمان خود به دنبال تعمیرکار حرفه ای می گردید، لازم است بدانید تیم تعمیر چیلر راگاسرد با بهره مندی از افراد متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

نحوه کارکرد برج خنک کننده چگونه است؟

شرح کار برج خنک کن به این صورت است که آب گرم خارج شده از کندانسور به سمت بالای برج پمپاژ می‌شود و به وسیله نازل‌ها روی بخش پکینگ ریخته می‌شود. این آب در هنگام ریختن در داخل پوشش‌های پکینگ موجود در داخل برج با هوای آزاد محیط برخورد و گرمای خود را از دست داده و آن را به هوا منتقل می‌کند و در پایان این مسیر بعد از گذشتن از این پوشش‌ها به درون حوضچه تعبیه شده ددر بخش پایینی برج خنک کن هدایت می‌شود.

تاثیر نگهداری و سرویس برج خنک کننده در روند تعمیرات

یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید این موضوع است که هر وسیله ای برای اینکه بتواند به کیفیت روز اول به کار خودش ادامه بدهد، نیاز به سرویس به موقع دارد. رسیدگی و نگهداری از برج خنک کن باعث افزایش عمر مفید قطعات آن، کاهش ایجاد رسوب در داخل بخش های برج، بهبود و ارتقای قدرت دستگاه، کمتر شدن میزان استفاده برق و آب و صرفه جویی در آنها خواهد شد. همچنین با سرویس برج خنک کننده می توان از خراب شدن قطعات دستگاه در طول زمان جلوگیری کرد و به همین ترتیب با رسیدگی به موقع مانع از ایجاد مشکل در سیستم و نیاز به تعمیر برج خنک کن شد.

تعمیر برج خنک کن چیلر

پیش از شروع روند تعمیر برج خنک کننده چه باید کرد؟

تعمیرکاران برج خنک کن به دلیل اینکه بتوانند دسترسی راحت تری به اجزا و قطعات دستگاه داشته باشند، لازم است پیش از شروع تعمیرات برخی اقدامات را انجام دهند. بخشی از این امور جهت بالا بردن سطح ایمنی در کار صورت می گیرد و باید توسط افراد متخصص و با رعایت کامل اصول ایمنی انجام شود. این اقدامات شامل موارد زیر می شود:

 • در قدم اول، باید برج خنک کن را خاموش کنید تا دسترسی به قطعات آن راحت و بی دردسر باشد.
 • بعد از آن لازم است پمپ ارسالی آب به واحدهای برج خنک کن قطع شوند و سپس به سراغ خاموش کردن فیلترهای شنی بروید.
 • بخش دیگری که قبل از انجام تعمیرات باید خاموش شود، فن برج است.
 • اقدام دیگری که لازم است صورت گیرد، خاموش کردن پمپ‌های تزریق مواد شیمیایی، فن و برق پمپ ها می‌باشد.
تعمیرکار در حال بررسی برج خنک کننده

تعمیرات برج خنک کن شامل چه مواردی می‌شود؟

تعمیرات همیشه شامل چند مرحله متوالی می‌شود که باید به دقت و به صورت مرحله به مرحله انجام شود، برخی از اقداماتی که طی پروسه تعمیرات برج‌های خنک کننده صورت می‌گیرند شامل موارد زیر می‌شود:

 • چک کردن تمامی فن‌های به کار رفته در سیستم
 • تعمیر یاتاقان‌های مربوط به الکتروموتور
 • تنظیم زاویه‌های پروانه فن‌ها
 • بررسی میزان مکش پمپ ها و تمیز کردن بخش صافی پمپ
 • عوض کردن پکینگ، قطره گیرهای از کار افتاده و شکسته
 • خالی کردن حوضچه آب سرد به وسیله پمپ تخلیه
 • خالی کردن حوضچه از لجن و گل و لای تشکیل شده در آن
تعمیرکاران در حال رفع عیب برج خنک کننده

مجموعه راگاسرد جهت جلب رضایت مشتریان خود چه مزایایی ارائه می‌دهد؟

فراهم کردن آسایش خاطر و راحتی شما مشتریان عزیز همواره یکی از دغدغه‌های همیشگی مجموعه ما بوده است، در جهت رفع این دغدغه کارشناسان ما مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • ضمانت نامه مدت دار جهت تضمین کیفیت خدمات انجام شده
 • ارائه خدمات در تمام مناطق تهران به صورت شبانه روزی
 • معرفی و اعزام تعمیرکار طی کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • بهره‌مندی از مشورت و نظر کارشناسان ممتخصص
تعمیر برج خنک کننده توسط شرکت فنی مهندسی

در صورت تمایل به دریافت خدمات از راگاسرد چه اقدامی باید بکنید؟

اگر مایل به دریافت انواع خدمات مربوط به نگهداری و تعمیر سیستم‌های تهویه مطبوع از راگاسرد می باشید می‌توانید از دو راه اقدام نمایید؛ روش اول تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در صفحه و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن‌های درج شده در وب سایت می‌باشد. کارشناسان ما بعد از دریافت و بررسی اطلاعات، نزدیک‌ترین تعمیرکار به آدرس مورد نظرتان را اعزام می‌کنند تا بعد از عیب یابی به تعمیر برج خنک کننده و رفع عیب‌های آن بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar