تعمیر داکت اسپلیت: تعمیرات duct split با ضمانت

استفاده مداوم از داکت اسپلیت به منظور تنظیم دمای ساختمان می تواند مانند هر سیستم مکانیکی دیگری، باعث بروز خرابی در این سیستم تهویه مطبوع گردد و درست در همین زمان است که به تعمیر داکت اسپلیت نیاز پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که سرویس به موقع و نگهداری داکت اسپلیت می تواند تا حد بسیار زیادی از خراب شدن این سیستم و نیاز به مراجعه به تعمیرکار جلوگیری کند.

ادامه این مطلب ↶
تعمیر داکت اسپلیت: تعمیرات duct split با ضمانت

اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد تعمیرات انواع داکت اسپلیت هستید و یا می خواهید کار را به یک تعمیرکار ماهر و مطمئن بسپارید، مطالعه این متن را به شما توصیه می کنیم.

آشنایی با خرابی ها و مشکلات رایج داکت اسپلیت

اولین گام در تعمیر داکت اسپلیت به طور صحیح و کار آمد، شناخت خرابی های مرسوم در این سیستم سرمایش و گرمایش است. در این بخش به معرفی مرسوم ترین ایرادات احتمالی داکت اسپلیت و شیوه عیب یابی و تعمیر آن خواهیم پرداخت.

1. چرا داکت اسپلیت صدا می دهد؟

یکی از معایب داکت اسپلیت ها که توسط بسیاری از افراد تجربه شده، صدا دادن آنها است. این دسته از خرابی ها به احتمال زیاد، ناشی از مشکلات فن و موتور داکت اسپلیت است و به دلیل بر هم زدن آرامش افراد، باید در سریع ترین زمان ممکن با کمک یک تعمیرکار رفع گردد. برای مثال چنانچه پیچ و مهره های داخل دستگاه شل و یا باز شود و بر روی فن دستگاه بیفتد، می تواند سر و صدای بسیار آزار دهنده ای ایجاد کند. رفع این مشکل با کمک تعمیرکار داکت اسپلیت به سرعت انجام خواهد شد.

2. چرا داکت اسپلیت باد گرم می دهد و هوا را به خوبی خنک نمی کند؟

تولید باد گرم توسط داکت اسپلیت می تواند علل مختلفی داشته باشد که برخی از آن ها نیاز به تعمیر داشته و برخی دیگر به سادگی توسط تعمیرکار و با سرویس دستگاه قابل رفع است. برای مثال ممکن است شما دستگاه را به اشتباه روی حالت زمستانه تنظیم کرده باشید. در چنین شرایطی داکت اسپلیت به گرم کردن منزل شما خواهد پرداخت.

یکی دیگر از مرسوم ترین دلایل تولید باد گرم توسط داکت اسپلیت کم شدن گاز مبرد است. در چنین شرایطی تعمیرکار در زمان تعمیر داکت اسپلیت به بررسی فشار گاز و شارژ مجدد آن در صورت نیاز خواهد پرداخت. برخی دیگر از خرابی های داکت اسپلیت شامل مواردی همچون معیوب بودن ترموستات، کثیف شدن فیلتر، خراب بودن فن، سوختن برد و سایر ایردات مشابه هستند.

3. چرا یونیت داخلی داکت اسپلیت یخ می زند؟

یخ زدن یونیت داخلی دستگاه، نشان دهنده خرابی فن داکت اسپلیت است. اگر فن نتواند به درستی باد را از روی قسمت سرد عبور دهد، سرمای بیش از حد باعث یخ زدن دستگاه خواهد شد. تنها راه حل این مشکل تعمیر فن داکت اسپلیت است.

4. چرا داکت اسپلیت روشن نمی شود؟

یکی دیگر از خرابی های رایج داکت اسپلیت که تنها توسط تعمیرکاران ماهر قابل تشخیص و تعمیر است، روشن نشدن سیستم بوده، که می تواند ناشی از علت های زیر باشد :

 • سوختن کمپرسور
 • سوختن فن و موتور داکت اسپلیت
 • قطعی سیم های برق داکت اسپلیت
 • معیوب بودن کلیدهای اصلی
 • قطع بودن پریز برق

تعمیر داکت اسپلیت

5. چرا داکت اسپلیت در فصل سرما، محیط را به خوبی گرم نمی کند؟

همانطور که می دانید داکت اسپلیت، تنها وظیفه سرمایش را بر عهده نداشته و برخی از انواع این سیستم های تهویه مطبوع توانایی تولید گرما در فصل زمستان را نیز دارند. عدم سرویس به موقع و بی توجهی به نگهداری داکت اسپلیت می تواند این توانایی دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد و رفع این مشکل تنها با کمک تعمیرکار داکت اسپلیت ممکن است.

6. چرا داکت اسپلیت بعد از مدتی کار کردن فضا را به خوبی خنک نمی کند؟

سایر خرابی های داکت اسپلیت که می توان با تعمیرات آنها را رفع نمود شامل موارد زیر هستند:

 • قطع شدن موتور کمپرسور ( کم شدن گاز و روغن موتور) داکت اسپلیت
 • خرابی ترموستات داکت اسپلیت
 • از کارافتادن سنسورهای داکت اسپلیت
 • معیوب بودن شیر انبساط
 • کثیف بودن و گرفتگی فیلتر داکت اسپلیت

علت خرابی کمپرسور داکت اسپلیت

کمپرسور هم مانند ترموستات، یکی از اجزای اصلی و مهم داکت اسپلیت و بخشی از یونیت بیرونی محسوب می شود. موتورهای کمپرسور انواع مختلفی دارند، که در هر داکت اسپلیتی متفاوت است. کمپرسور به بهتر خنک شدن محیط کمک زیادی می کند و وظیفه فشرده سازی مبرد و تبدیل آن به انرِژی الکتریکی را برعهده دارد. زمانی که کمپرسور خراب شود، موتور به درستی روشن و خاموش نمی شود و همین مسئله راندمان کاری و بازدهی آن را کاهش می دهد. این قطعه از داکت اسپلیت ممکن است به دلایل مختلفی خراب شود و از کار بیافتد، که در این قسمت از مقاله به علت های خراب شدن کمپرسور داکت اسپلیت می پردازیم.

 1. تمام شدن یا تنظیم نبودن میزان گاز در داکت اسپلیت
 2. فرسوده شدن موتور کمپرسور
 3. سوختن سیم پیچی های کمپرسور
 4. خراب بودن رانینگ و خازن
 5. کثیف بودن کندانسور و اواپراتور

تعمیر داکت اسپلیت

نکاتی در مورد نحوه عیب یابی داکت اسپلیت

از آنجایی که عیب یابی داکت اسپلیت در فرایند تعمیر این دستگاه نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند، می توان گفت که اصلی ترین و مهم ترین اقدام تعمیرکار در فرایند رفع خرابی داکت اسپلیت، کشف صحیح ایراد موجود است. فرایند عیب یابی داکت اسپلیت کاملاً به نشانه های موجود و عدم کارکرد صحیح سیستم بستگی دارد. برای مثال، اگر این سیستم سرمایش و گرمایش به طور کلی کار نکند، ممکن است ایراد موجود مرتبط با سیستم برق رسانی و یا موتور دستگاه باشد. این در حالی است که عدم ایجاد باد خنک می تواند ناشی از کمبود فشار گاز مبرد باشد. به این ترتیب می توان گفت عیب یابی در فرایند تعمیر داکت اسپلیت، یک امر کاملاً تخصصی و پیچیده است.

اگر می خواهید مراحل تعمیرات این سیستم سرمایشی را بیاموزید می توانید به این راهنمای تعمیر مراجعه کنید.

کد خطای داکت اسپلیت چیست و چه کمکی به پروسه تعمیرات می کند؟

کد خطا، یک کد تعیین شده است که در صورت وجود مشکل درسیستم روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. این کدها می توانند در پروسه تعمیرات بسیار تاثیرگذار باشند، به این صورت که بعد از مشاهده آنها با مراجعه به دفترچه راهنما یا جدولی که در این بخش در اختیارتان قرار می دهیم، می توانید علت بروز مشکل را متوجه شوید. همچنین این کد خطاها می توانند به تعمیرکاران هم در تعمیر داکت اسپلیت کمک کنند و باعث شوند که خیلی سریع علت ایجاد مشکل پیدا شود و مراحل رفع آن طی زمان کوتاهی به پایان برسد. برخی از رایج ترین کد خطاهای این سیستم ها و معنی انها شامل موارد زیر می شوند:

 

 

کد خطای داکت اسپلیت

دلایل وجود مشکل

01

خراب شدن برد داخل دستگاه

قطع شدن اتصالات

02

وجود مشکل در برد داخلی سیستم

معیوب شدن اتصال کوتاه دستگاه

06

خراب شدن سنسور مربوط به لوله خروجی

وجود مشکل در برد الکتریکی داکت اسپلیت

21

قطع شدن ارتباط بین یونیت خارجی و داخلی

22

وجود نقص در بردهای بخش داخلی دستگاه

23

معیوب شدن برد منبع تغذیه سیستم

26

عدم عملکرد صحیح کمپرسور

خرابی برد الکرونیکی

27

کار نکردن درست فن خارجی

خراب شدن برد الکترونیک

28

تنظیم نبودن میزان ولتاژ منبع تغذیه

32

بالا بودن بیش از حد مجاز دمای لوله

نشت دادن گاز

40

قطع شدن اتصال کوتاه در سنسور

عدم کارکرد برد داخلی

41

وجود نقص در برد الکترونیک

خراب شدن سنسور دیس شارژ

وجود قطعی در اتصالات

44

معیوب شدن سنسور هوا

45

خرابی برد الکترونیک

وجود نقص در سنسور میل کندانسور دستگاه

46

خراب شدن سنسور لوله مکش

ناقص شدن برد الکترونیک

47

بیش از بالا یا پایین بودن میزان ولتاژ ورودی

وصل نبودن صحیح لوله دیس شارژ

60

متصل نبودن درست ایپرومم

خراب شدن برد داکت اسپلیت

61

بالا بودن بیشتر از حد مجاز سنسور دمای لوله کندانسور

65

ایجاد نقص در برد

کوتاه بودن اتصال سنسور

 

تعمیر داکت اسپلیت شامل چه مراحلی می شود؟

اگر به دنبال یک تعمیرکار داکت اسپلیت هستید و می خواهید بدانید که انجام تعمیرات انواع داکت اسپلیت توسط مجموعه ما شامل چه مراحلی است. باید به شما بگوییم که فرایند این خدمات شامل مراحل زیر خواهد بود:

 1. اعلام خرابی و درخواست تعمیرات توسط شما
 2. ثبت درخواست و پیگیری توسط بخش اداری با اطلاع به تعمیرکار
 3. تماس تعمیرکار با شما جهت بررسی اولیه مشکل موجود
 4. اعلام هزینه حدودی تعمیرات به شما
 5. حضور تعمیرکار جهت بررسی دقیق تر مشکل
 6. انجام تعمیرات داکت اسپلیت و ارائه ضمانت نامه

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر درباره تعمیر داکت اسپلیت و سیستم های تهویه مطبوع و تسلط به زبان انگلیسی می توانید به این منبع مراجعه نمایید.

سرویس داکت اسپلیت شامل چه مراحلی می شود؟

سرویس داکت اسپلیت یکی از کارهای مهم و ضروری است، که از بروز خرابی های احتمالی سیستم جلوگیری می کند و به دو صورت دوره ای و کامل انجام می شود. توجه به این نکته ضروری است که عدم نگهداری صحیح از این دستگاه ممکن است به بروز خرابی و نیاز به تعمیر داکت اسپلیت ختم شود.

سرویس کامل :

در سرویس کامل داکت اسپلیت، تمام اجزا و قطعات دو بخش داخلی و خارجی داکت اسپلیت بررسی شده و در صورت لزوم قطعه ای تعمیر و یا تعویض می شود. سرویس کامل داکت اسپلیت شامل، از بین بردن گرفتگی کانال ها، رفع نشتی لوله های مسی، تمیز کردن فن دستگاه، تعویض سیم های پوسیده در برق کشی، تمیز کردن کمپرسور، شست و شوی سیستم، شارژ گاز داکت اسپلیت، از بین بردن رسوبات، عوض کردن قطعات کهنه و فرسوده، بررسی قطعات برد دستگاه و سایر مواردی است که می تواند از خرابی و نیاز به تعمیرات داکت اسپلیت جلوگیری کند.

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، می توانید به صفحه سرویس داکت اسپلیت مراجعه فرمایید.

تعمیرات دوره ای داکت اسپلیت:

سرویس دوره ای داکت اسپلیت شامل، پاکسازی فیلترها، شست و شوی کندانسور، تست فشارگاز، تست آمپر مصرفی دستگاه، بررسی بلبرینگ های فن دستگاه، بررسی ترموستات محیطی و سایر موراد مشابه است. به دلیل تخصصی بودن این خدمات پیشنهاد می شود، برای سرویس دوره ای حتماً از یک تعمیرکار داکت اسپلیت مجرب و حرفه ای کمک بگیرید.

 شارژ گاز داکت اسپلیت

یکی از کارهایی که تعمیرکار در سرویس های دوره ای داکت اسپلیت انجام می دهد، بررسی میزان فشار گاز دستگاه است. زمانی که دستگاه شما محیط را به خوبی خنک نمی کند و باد گرم می دهد، می توانید به کافی نبودن گاز مبرد داکت اسپلیت شک کنید. شارژ کردن گاز داکت اسپلیت امری نسبتاً تخصصی است و به همین دلیل توصیه می شود آن را به کمک یک متخصص انجام دهید. به طور معمول زمانی که مشکلی نظیر خنک نکردن هوا توسط داکت اسپلیت مشاهده شود، شارژ گاز به عنوان یکی از اصلی ترین مراحل تعمیر داکت اسپلیت در نظر گرفته می شود.

تعمیر داکت اسپلیت

قیمت تعمیر داکت اسپلیت

یکی از اصلی ترین بهانه های تعمیرکاران در تعمیر انواع سیستم های برقی و مکانیکی برای اعلام هزینه های واقعی، شرایط نا مساعد اقتصادی است؛ امری که در زمان دریافت خدمات از ما، به هیچ عنوان با آن مواجه نخواهید شد. ما یک شرکت فنی مهندسی گرید دار و ثبت شده هستیم و تنها بر اساس نرخ واقعی اعلام شده توسط اتحادیه به ارائه خدمات تعمیر داکت اسپلیت خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیر و سرویس داکت اسپلیت به چه عواملی بستگی دارد؟

توجه کنید که قیمت نهایی و هزینه تعمیرات داکت اسپلیت از عوامل زیر تاثیر می پذیرد:

 • نوع خرابی
 • میزان خرابی
 • نیاز یا عدم نیاز به تعویض قطعه معیوب در داکت اسپلیت

لازم به ذکر است که مدل دستگاه، محل نصب و عواملی از این دست نیز می تواند بر قیمت اعلام شده توسط تعمیرکار جهت عیب یابی و رفع عیب داکت اسپلیت تاثیر بگذارد.

از سایر عوامل موثر بر قیمت تعمیر این وسیله می توان به موارد مختلفی مانند، متراژ ساختمان و تعداد داکت اسپلیت ها، سختی کار، مدت زمان تعمیر، نوع و برند داکت اسپلیت، مدل کمپرسور، ظرفیت و غیره اشاره کرد که پیش از شروع قطعی کار توسط تعمیرکاران به شما اعلام خواهد شد.

نوع خدماتقیمت از (به تومان)قیمت تا (به تومان)
تعویض ترموستات و برد کنترل450.000690.000
وکیوم کامل سیستم120.000150.000
اجرت تعویض کمپرسور داکت اسپلیت به همراه جوشکاری، ازت شویی و وکیوم560.000650.000
بررسی سیم فرمان و تعویض کنتاکتور220.000270.000
هزینه نشت یابی/ وکیوم کامل با ضمانت 90 روزه300.000370.000
هزینه فیلتر داریر200.000250.000
تعویض ترموستات داکت اسپلیت + با ضمانت390.000450.000
ازت شویی و مدارشویی کامل190.000270.000
سرویس کامل (شستن کندانسور، کوئل شویی، آمپرگیری، تست گاز)200.000250.000
اجرت رفع نشتی آب (یونیت داخلی)180.000200.000
اجرت کانال کشیمتری 95.000             —
اجرت لوله کشیمتری 60.000            —
هزینه کارشناسی تعمیر، بررسی و عیب یابی + ارائه پیش فاکتور70.00085.000
شارژ گاز(R22) داکت اسپلیت 32 تا 36 هزار360.000400.000
شارژ گاز(R22) داکت اسپلیت 42 تا 48 هزار450.000530.000
شارژ گاز (410) 32 تا 36 هزار620.000750.000
حق ایاب و ذهاب40.000           —

موارد مرتبط با آموزش تعمیر داکت اسپلیت

چگونه می توانیم مصرف برق در داکت اسپلیت ها را کاهش دهیم؟

یکی از اصلی ترین مشکلات داکت اسپلیت مصرف بسیار بالای برق در این دستگاه است. گرچه نمی توان این مورد را در دسته خرابی ها و یا تعمیرات داکت اسپلیت جای داد، اما به دلیل اهمیت بالای آن لازم دانستیم در این بخش به آن اشاره کنیم.

کارشناسان برای کاهش مصرف برق و همچنین کاهش هزینه ها، به شما عزیزان 3 روش کارامد را پیشنهاد می کنند که به شرح زیر می باشد:

 1. خرید داکت اسپلیت اینورتور
 2. کنار گذاشتن دستگاه فرسوده و خرید سیستم جدید
 3. سرویس و نگهداری مداوم و منظم از
 4. Duct split

تعمیرات داکت اسپلیت

نحوه تعویض ترموستات داکت اسپلیت

ترموستات یکی از اجزای اصلی داکت اسپلیت است، که وظیفه کنترل دمای محیط و خاموش و روشن کردن فن دستگاه را برعهده دارد و در یونیت داخلی نصب می شود. تعویض ترموستات از جمله مواردی است، که در زمره خدمات مرتبط با تعمیر داکت اسپلیت جای می گیرد.

اگر قصد تعمیر ترموستات داکت اسپلیت را دارید می توانید با مشاهده ویدوهای آموزشی به انجام این کار بپردازید و یا این امر را به یکی از متخصصین ما واگذار کنید. تعمیرکاران مجموعه ما آماده ارائه خدمات به صورت 24 ساعته هستند.

اهمیت تعمیر داکت اسپلیت توسط افراد ماهر و مجرب

داکت اسپلیت یار همیشگی ما در روزهای سرد و گرم زندگی است. همه افراد بلافاصله که هوا گرم یا سرد می شود، به فکر تعمیر و سرویس داکت اسپلیت خود می افتند. یکی از مزیت های سرویس داکت اسپلیت این است، که از بروز مشکلات و خرابی های عمیق و هزینه بر دستگاه شما در روزهای آتی پیشگیری می کند. اما نکته ای که در این قسمت از مقاله حائز اهمیت است، وجود یک تعمیرکار ماهر و با تجربه است که نه تنها هنگام عیب یابی و رفع آن، ببلکه برای راه اندازی و نصب داکت اسپلیت هم باید به چنین فردی مراجعه نمایید. تعمیر داکت اسپلیت یک کار تخصصی است، که به ابزار خاص نیاز دارد و حتما حتما باید توسط سرویسکار مجرب و با تجربه صورت گیرد. عدم توجه به این موضوع، باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتر و هزینه های اضافی می شود.

تعمیر داکت اسپلیت در تهران در چه مناطقی قابل ارائه است؟

خدمات تعمیرات داکت اسپلیت توسط مجموعه ما، در تمامی مناطق مختلف تهران قابل ارائه و انجام است. مناطق تحت پوشش تعمیرکاران داکت اسپلیت مجموعه ما شامل موارد زیر می باشد:

 • شمال تهران
 • جنوب تهران
 • شرق تهران
 • غرب تهران

تعمیر داکت اسپلیت

تعمیر داکت اسپلیت توسط مجموعه ما چه تفاوتی با سایر مجموعه ها دارد؟

یکی از مزیت های مهم ما در ارائه این خدمت نسب به سایرین، ارائه ضمانت نامه و اعزام تعمیرکار با نرخ رسمی و معتبر اتحادیه است. راگاسرد با برخورداری از متخصصین حرفه ای تعمیرات و سرویسکاران مجرب و با تجربه در زمینه تعمیر داکت اسپلیت به صورت شبانه روزی و 24 ساعت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود. برای ثبت سفارش می توانید با شماره تلفن های موجود تماس بگیرید یا با استفاده از فرم های سفارش موجود، درخواست خود را به اطلاع ما برسانید. به عنوان برخی از مزایای این مجموعه در ارائه خدمات خود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان بهره مندی از نظر و مشاوره کارشناسان حرفه ای
 • اعزام تعمیرکار در کوتاه ترین زمان ممکن
 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و در تمام مناطق تهران
 • ارائه ضمانت نامه مدت دار در جهت تضمین کیفیت خدمات انجام شده
 • معرفی بهترین تعمیرکاران و در نظر گرفتن قیمت مناسب

در صورت تمایل به دریافت خدمات از مجموعه ما چه باید کرد؟

در صورت تمایل به دریافت خدمات از مجموعه ما می توانید از دو طریق اقدام نمایید؛ روش اول از طریق پر کردن فرم درخواست خدمات است و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه وب سایت می باشد. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات شما و بررسی آنها، نزدیک ترین تعمیرکار را به آدرس دریافتی می فرستند تا بعد از عیب یابی به رفع آن و تعمیر داکت اسپلیت بپردازند.

avatar