تعمیر فن پکیج

اگر سیستم دودکش پکیج‌تان خراب شده است و به دنبال یک متخصص تعمیر پکیج با هدف عیب یابی و تعمیر فن پکیج هستید، می‌توانید با استفاده از دکمه زیر با ما تماس بگیرید، در غیر این صورت با مطالعه این مطلب تا انتها، نکاتی مفیدی را در مورد رفع خرابی‌های فن در پکیج‌های دیواری خواهید آموخت.

تماس(02155957723)

فن یکی از قطعات به کار رفته در پکیج می باشد که نقش مهمی را در این سیستم گرمایشی ایفا می کند. وظیفه این قطعه خارج کردن و انتقال دود حاصل از سوختن دستگاه به بیرون و مکش هوای تازه به داخل است. در طول زمان ممکن است به دلیل آلودگی هوا، ذرات و گرد و غبار روی پره های جمع شوند و نگذارند دستگاه وظیفه خود را به درستی انجام دهد که در چنین شرایطی نیاز به تعمیر فن پکیج پیدا می کنید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه عیب یابی و تعمیر این قطعه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

خرابی های رایج در پروسه تعمیر فن پکیج کدامند؟

در فن برخی از مشکلاتی وجود دارند که تعمیرکاران طی تجربیات خود، به طور معمول بیشتر با آنها مواجه می شوند. این خرابی های رایج شامل موارد زیر می شوند:

خراب شدن موتور فن پکیج

موتور فن که قطعه ای مهم در فن می باشد ممکن است به دلیل مشکلات برقی و الکتریکی دچار مشکلاتی شود. یکی از اصلی ترین علت هایی که منجر به از کار افتادن موتور می شود، منجمد شدن آن بر اثر وارد شدن فشار زیاد بر روی قطعات و اجزایش می باشد. در صورتی که موتور فشار زیادی را متحمل شود، فیوز یا سیم های آن سوخته و دیگر قادر به تعمیر آن نخواهیم بود و فقط باید آن را با یک نمونه سالم تعویض کرد. خرابی رله ها نیز می تواند یکی دیگر از دلایل نقص عملرد در موتور فن باشد.

تعمیر فن پکیج

وجود نقص در خازن فن پکیج

لازم است بدانید که خازن ها قطعاتی هستند که ظاهری استوانه ای شکل دارند و وظظیفه آنها انتقال ولتاژ از بخش الکتریکی دستگاه به درون موتور فن می باشد. این قطعات ممکن است در طول استفاده از دستگاه یا همان ابتدای کار بر اثر وارد شدن فشار بالا خراب شده و دیگر نتوانند انتقال ولتاژ را به درستی انجام دهند. در چپنین شرایطی بهتر است با کمک گرفتن از یک فرد متخصص خازن های معیوب را با نمونه سالم تعویض کنید.

آسیب دیدن تیغه ها؛ یکی دیگر از خرابی های معمول در تعمیر فن پکیج

تیغه های فن به دلیل اینکه با ذرات گرد و غبار هوا در ارتباط هستند، احتمال دارد به فواصل زمانی کوتاهی دچار خرابی شوند. این مشکل در پکیج هایی که در محیط باز نصب شده اند، رایج تر است زیرا گرد و خاک و ذرات اضافی به راحتی می توانند وارد شده و روی پره ها جمع شوند. در صورت خمیدگی یا آسیب تیغه ها و برخود آنها با لبه های محفظه فن، هنگام روشن بودن دستگاه شاهد شنیدن صداهای گوش خراشی خواهیم بود که در صورت شنیدن آن سیستم را خاموش کرده و از یک تعمیرکار حرفه ای جهت رفع این مشکل کمک بگیرید.

سرویس فن پکیج چه تاثیری روی پروسه تعمیرات دارد؟

هر دستگاهی جهت بهبود عملکرد و افزایش عمر خود نیاز به رسیدگی دارد. برای اینکه بتوانیم بهترین استفاده را از پکیج داشته باشیم لازم است به صورت دوره های مشخصی به سرویس فن پکیج که یکی از قطعات مهم در آن می باشد، بپردازیم.

سرویسکار بعد ازاعزام در محل بر اساس چک لیست خود شروع به بررسی تک تک اجزای به کار رفته در فن کرده و از سلامت آنها اطمینان حاصل می کند. این اقدامات شامل موارد زیر می شوند:

  • بررسی کلیه اجزای فن پکیج
  • شستن قطعه شیپوری در فن
  • شست وشوی تیغه ها و پروانه فن
  • رفع آلودگی شیلنگ فن پکیج
  • چک کردن سالم بودن لاستیک های صداگیر در فن اینسیستم گرمایشی
  • اطمینان از عملکرد صحیح پرشر سوئیچ
تعمیر فن پکیج

هزینه تعمیر فن پکیج چقدر است؟

از آنجایی که فن پکیج خود دارای قطعات و اجزای خاصی است که هر کدام از آنها وظایف خو را بر عهده دارند و مجموعه عملکرد صحیحشان منجر به کار کردن فن می شود، در صورت خراب شدن حتی یک قطعه، فن دیگر قادر به عملکرد درست نخواهد بود. به دلیل وجود همین تنوع قطعات در فن، تا پیش از بررسی حضوری و دقیق تعمیرکار و چک کردن اجزا، نمی توان مبلغ مشخصی را جهت تعمیر فن پکیج ارائه داد.

تعمیرات فن پکیج توسط افراد ماهر چه اهمیتی دارد؟

به دلیل اینکه فن، یکی از قطعات مهم در سیستم گرمایشی چکیج به شمارمی رود و در صورت ایجاد نقص و مشکل در آن تمامی دودهای حاصل از کارکرد دستگاه به محیط داخل نفوذ می کند، لازم است در صورت خراب شدن تعمیر آن را به افراد ماهر بسپاریم. همچنین در تولید این بخش از پکیج از قطعاتی استفاده شده که تعمیر آنها نیاز به داشتن شناخت کامل دارد.

یکی دیگر از دلایل اهمیت انجام تعمیرات فن پکیج توسط تعمیرکاران حرفه ای این است که اگر شمشا این کار را بهافراد مبتدی بسپارید، نه تنها خرابی ایجاد شده در فن رفع نمی شود، بلکه ممکن است مشکلات بیشتری هم به وجود بیاید.

مجموعه ما در زمینه تعمیر فن پکیج چه مزایایی را ارائه می دهد؟

راگاسرد که یکی از شرکت های نگهداری و تعمیر انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد، جهت کسب رضایت شما عزیزان مزایایی را در اختیارتان قرار می دهد که عبارت اند از:

  • ارائه کار ضمانت مدت دار
  • اعزام تعمیرکار فن پکیج طی کوتاه ترین زمان ممکن
  • ارائه خدمات تعمیر فن پکیج در تمام نقاط تهران
  • امکان بهره مندی از مشاوره و نظر افراد متخصص

شما عزیزان در صورت تمایل به ثبت سفارش از مجموعه ما می توانید از دو روش اقدام نمایید؛ روش اول، پر کردن فرم ثبت سفارش موجود در صفحه و روش دوم تماس با یکی از شماره های درج شده در صفحه وب سایت می باشد. بعد از برقراری تماس، کارشناسان ما نزدیک ترین تعمیرکار به محل مورد نظر را اعزام می کنند تا بعد از بررسی های لازم و عیب یابی به تعمیر فن پکیج و رفع مشکل ایجاد شده بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar