تعمیر فن کویل دیواری

یکی از سیستم های سرمایشی که در بسیاری از فضاهای اداری، مسکونی و صنعنتی مورد استفاده قرار می گیرد، فن کویل می باشد. این سیستم ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از پرطرفدارترین آنها نوع دیواری است. از آنجایی که این دستگاه ها مانند سایر تجهیزات سرمایشی و گرمایشی نقش مهمی را در فراهم نمودن آسایش و رفاه حال ساکنین یک ساختمان بر عهده دارند، در صورت بروز هر گونه مشکل و خرابی در آنها،  به رفع آن و تعمیر فن کویل دیواری نیاز پیدا خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که به دلیل حساس بودن این دستگاه ها حتما برای عیب یابی و رفع آن به افرادی که توانایی و مهارت لازم جهت انجام این کار را دارند، مراجعه نمایید. ضمناً اگر به سایر خدمات مشابه احتیاج دارید، می توانید به صفحه تعمیر فن کویل مراجعه نمایید.

اهمیت سرویس دوره ای در فرآیند تعمیر فن کویل دیواری

فن کویل ها هم جهت داشتن عملکرد بهتر و باکیفیت تر به سرویس های دوره ای نیاز دارند. سرویس و رسیدگی به موقع این سیستم ها باعث می شود از ایجاد خرابی و مشکل در آنها جلوگیری شود و احتمال وجود خرابی کاهش پیدا کند. علاوه بر این با سرویس فن کویل دیواری می توان میزان بازدهی سیستم را افزایش و در عوض میزان مصرف برق آن را کاهش داد.

در نتیجه می توان گفت؛ سرویس دوره ای در فرآیند تعمیر فن کویل دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است. این پروسه شامل سه بخش: اسیدشویی فن کویل دیواری، سرویس فیلترهای دستگاه و هواگیری می باشد که باید توسط سرویسکار ماهر و با تجربه صورت گیرد.

تعمیرات انواع فن کویل دیواری

عیب یابی فن کویل دیواری؛ اولین مرحله در تعمیرات این سیستم سرمایشی

یکی از مهم ترین مراحلی که در تعمیر این سیستم ها باید طی شود، مرحله عیب یابی می باشد. در این بخش، تعمیرکار فن کویل بعد از حضور در محل، شروع به چک کردن و بررسی تمامی اجزا و قطعات به کار رفته در دستگاه می کند و از عملکرد صحیح هر قطعه به صورت مجزا اطمینان حاصل کرده و به سراغ سایر اجزا می رود.

در صورتی که در حین انجام این کار، تعمیر کار متوجه شود که یکی از اجزا خراب شده یا به درستی کار خود در چرخه سیستم را انجام نمی دهد، شروع به تعمیر آن نموده و در صورت نیاز، قطعه معیوب را با یک نمونه سالم جایگزین می کند. بنابراین می توان گفت پروسه عیب یابی فن کویل دیواری به روش صحیح از اهمیت بسیاری برخوردار است و کل فرآیند تعمیر به تشخیص درست مشکل پیش آمده بستگی دارد و در گرو آن است.

خرابی های معمول در فن کویل دیواری کدامند ؟

در تعمیر این سیستم برخی مشکلات وجود دارند که تعمیرکاران به طور متداول با آنها مواجه می شوند. در این بخش می خواهیم به برخی از خرابی های معمول که غالبا تعمیرکار فن کویل دیواری با آنها رو به رو می شود اشاره کنیم که عبارت اند از:

خرابی های معمول در فن کویل دیواریعلت احتمالی ایجاد مشکلرفع عیب و تعمیر فن کویل
کم بودن جریان هواخروجی فن کویل مسدود شده
کثیف بودن فیلتر هوا
چرخیدن نادرست فن دستگاه
کم کردن مقاومت هوا
شست وشو و تعویض فیلتر
بررسی جهت صحیح چرخش فن
موتور دستگاه کار می کند اما جریان هوا کم استچرخیدن فن در جهت نادرست
شل شدن چرخ در محور دستگاه
بررسی جهت چرخش فن و اصلاح آن
فیکس کردن چرخ در محور
کار نکردن موتور فن کویل و کم بودن جریان هوافیکس نبودن اتصالات
سیم کشی اشتباه از موتور به سایر قطعات
بررسی اتصالات
سیم کشی صحیح از موتور
زیاد بودن جریان هواخراب شدن فیلترها
پایین بودن مقاومت کانال
عوض کردن فیلترها
وصل نمودن دمپرهای متعادل
از دست دادن گرمایش فن کویل دیواریوجود مشکل در ترموستات
نبود آب گرم داخل کویل دستگاه
قطع شدن برق و دمای بالا

خراب شدن پمپ
حبس شدن هوا در مدار
تنظیم کردن دما و مدار
چک کردن شیرهای متصل
اندازه گیری ولتاژ و سیستم کنترل کننده
تعویض یا تعمیر پمپ
هواگیری شیرهای فن کویل
عدم وجود سرمایش به طور کاملمسدود شدن هوا در سیستم
معیوب شدن پمپ
غیر فعال شدن سیستم سرمایش
قطع شدن جریان برق
خالی بودن کویل از آب سرد
هواگیری فن کویل دیواری
تعمیر یا عوض کردن پمپ
بررسی و فعال کردن حالت سرمایشی
چک کردن مدار قطع کننده
بررسی شیرهای متصل به دستگاه

چرا باید از یک تعمیرکار ماهر فن کویل دیواری کمک بگیرید؟

فن کویل ها یکی از سیستم های تهویه مطبوع می باشند که در ساخت آنها از قطعات و اجزای تخصصی استفاده شده است‌. به دلیل وجود این قطعات تخصصی و حساس نیاز است که حتما نصب و راه اندازی و همچنین تعمیر این سیستم ها توسط افراد ماهر صورت گیرد.

تعمیر فن کویل دیواری

تعمیرکاران متخصص به دلیل اینکه شناخت و آگاهی کافی نسبت به تمامی قطعات به کار رفته در ساختمان فن کویل را دارند، می توانند به راحتی مشکل ایحاد شده را شناسایی و آن را رفع کنند. این کار علاوه بر اینکه سبب تسریع در انجام پروسه تعمیر می شود، باعث کاهش هزینه های نهایی نیز خواهد شد.

شرکت ما در زمینه تعمیرات فن کویل دیواری چه خدمات دیگری را ارائه می دهد؟

جلب رضایت و فراهم نمودن آسایش و رفاه شما عزیزان همواره یکی از مهم ترین دغدغه های شرکت ما بوده است، به همین منظور ما برخی از مزایا و امتیازهای را برای رضایت هر چه بیشتر شما عزیزان از فرایند تعمیر فن کویل دیواری در نظر گرفته ایم که عبارت اند از:

  • ارائه خدمات به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی نقاط تهران
  • معرفی و اعزام بهترین تعمیرکاران
  • در نظر گرفتن کمترین هزینه
  • امکان بهره مندی از نظر کارشناسان

جهت بهره مندی از خدمات شرکت ما در زمینه تعمیر فن کویل دیواری چه باید کرد ؟

در صورت تمایل به دریافت خدمات از شرکت ما می توانید از دو طریق اقدام نمایید: روش اول پر کردن فرم درخواست موجود در صفحه وب سایت است و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه سایت می باشد. بعد از تماس و ارسال مشخصات، کارشناسان ما بلافاصله نزدیک ترین تعمیرکار به آدرس ارسالی شما را به محل اعزام نموده و او بعد از بررسی و عیب یابی دستگاه، به تعمیر فن کویل دیواری می پردازد.

چنانچه می خواهید به اطلاعات فنی بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید نیز می توانید به این فایل پی دی اف به زبان انگلیسی در مورد تعمیر فن کویل دیواری و سقفی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar