تعمیر مینی چیلر: عیب یابی و رفع عیب انواع mini chiller

تعمیر مینی چیلر از آن دسته خدماتی است که انجام صحیح آن تنها با کمک تعمیرکاران ماهر chiller قابل انجام است.

چیلرها در انواع مختلف و گوناگونی تولید می شوند که هر کدام مزایای خاص خود را داشته و برای مقاصد خاصی طراحی شده اند؛ مینی چیلر یکی از مرسوم ترین مدل های چیلر است که برای ساختمان هایی با ابعاد کوچک مناسب است. در این مطلب که درباره تعمیر مینی چیلر نوشته شده است، با علل اصلی خرابی این سیستم سرمایشی، نحوه های عیب یابی و رفع این خرابی ها و همچنین روش های درخواست اعزام تعمیرکار جهت تعمیرات آن ها آشنا خواهید شد.

ضمناً لازم به ذکر است در بخش هایی از این مطلب می توانید نکات آموزشی در مورد سرویس و نگهداری مینی چیلر را نیز مشاهده کنید و یا جهت درخواست اعزام تعمیرکار سایر مدل های به صفحه تعمیر چیلر مراجعه نمایید.

نحوه عملکرد مینی چیلر به چه صورت است؟

سیستم های سرمایش گازی از سیکل تبرید برای خنک کردن محیط استفاده می کنند. سیکل تبرید در چیلر به یکی از دو روش جذبی و یا تراکمی ایجاد شده و در این فرایند، گاز مایع گرمای محیط را به خود جذب کرده و به محیط خارجی منتقل می کند.

چیلرها انواع مختلفی دارند، که مینی چیلر یکی از آنها است. مینی چیلر از نظر ابعاد و ظرفیت نسبت به سایر چیلرها کوچک تر بوده و به همین دلیل بیشتر در ساختمان های مسکونی استفاده می شود. مینی چیلرها در گروه چیلرهای تراکمی هوا خنک قرار دارند. به همین دلیل است که تعمیرات مینی چیلر تنها توسط تعمیرکار چیلرهای تراکمی قابل انجام خواهد بود.

تعمیر مینی چیلر : اعزام تعمیرکار mini chiller

تعمیر مینی چیلر شامل چه مواردی می شود؟

تمامی خدمات قابل انجام در فرایند تعمیر چیلر تراکمی برای مینی چیلرها نیز قابل انجام است. اگر بخواهیم فعالیت های یک تعمیرکار مینی چیلر را برای شما شرح دهیم، ابتدا باید در مورد خرابی های رایج این سیستم های سرمایشی صحبت کنیم. در واقع فرایند تعمیرات انواع چیلر مینی شامل عیب یابی و رفع عیوب زیر است.

آشنایی با خرابی های رایج و معمول مینی چیلر

خرابی مینی چیلر به مرور زمان و به دلیل افزایش عمر قطعات امری اجتناب ناپذیر است. البته لازم به ذکر است که سرویس دوره ای و به موقع این دستگاه ها می تواند تعداد دفعات و وسعت خرابی را کاهش دهد و از پیچیده شدن فرایند تعمیرات جلوگیری نماید. لیست زیر شامل خرابی های مرسوم این نوع از سیستم های تهویه مطبوع است:

 1. خرابی در قسمت برد دستگاه
 2. خرابی در سیستم های برق رسانی
 3. نشتی مایع مبرد یا آب
 4. مسدود شدن لوله ها
 5. شکستگی یا از کار افتادن دستگاه
 6. افزایش دمای الکترونیک
تعمیر مینی چیلر در تهران
تعمیر برج خنک کن مینی چیلر در تهران

هدف از تعمیر مینی چیلر

اهداف تعمیر مینی چیلر را می توان در لیست سه گانه زیر خلاصه کرد:

 • جلوگیری از به وجود آمدن خرابی های پیچیده تر
 • بهبود عملکرد مینی چیلر و افزایش بازدهی این سیستم سرمایشی
 • کاهش هزینه های تعمیرات آینده

در واقع هرچه فرایند عیب یابی و رفع عیب زودتر آغاز و انجام شود. از ایجاد هزینه های ثانویه تعمیرات جلوگیری خواهد نمود. این امر با سرویس دستگاه نیز امکان پذیر است که در بخش بعدی به آن اشاره خواهیم نمود.

سرویس مینی چیلر شامل چه مراحلی می شود؟

ممکن است بخواهید بدانید که سرویس مینی چیلر چیست و با چه هدفی انجام می شود. در این باره باید به شما بگوییم که سرویس بخش های مختلف دستگاه تهویه مطبوع مینی چیلر تعمیرات و نیاز به آن را تا حد امکان کاهش می دهد.

برخی از اقدامات مرتبط با سرویس mini chiller شامل موارد زیر است:

 • رسوب زدایی مینی چیلر
 • تعویض قطعات فرسوده و قدیمی mini chiller
 • بررسی سیستم های برق رسانی و مطمئن از کارکرد صحیح آن
 • بررسی تنظیمات برد دستگاه
 • شارژ گاز مینی چیلر
تعمیر مینی چیلر گازی

نحوه عیب یابی مینی چیلر

کاملاً مشخص است که مانند تعمیرات هر وسیله دیگری، در مورد مینی چیلرها نیز عیب یابی صحیح، نقش بسزایی در موفقیت فرایند تعمیر ایفا می کند. در واقع اگر تعمیرکار نتواند مشکل را به درستی پیدا کند، قطعاً در تعمیر مینی چیلر موفق نخواهد بود.

یکی از بزرگترین مزیت های سپردن تعمیرات انواع مینی چیلر به سرویسکاران ماهر، تسلط به انجام این مرحله است. جالب است بدانید که تمامی تعمیرکاران فعال در مجموعه ما از سابقه چندین ساله برخوردار بوده و به این ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که در صورت سپردن کار به ما، نتیجه ای نسبتاً ایده آل خواهید گرفت.

برخی از خرابی های مینی چیلرها شامل موارد زیر هستند، که با علائم و علل آن ها آشنا خواهیم شد.

چرا کمپرسور مینی چیلر به طور مداوم کار می کند و خاموش نمی شود؟

یکی از مرسوم ترین مشکلات این نوع از سیستم های سرمایشی کار کردن دائمی بخش کمپرسور دستگاه است.

کارکردن دائمی کمپرسور mini chiller می تواند علل مختلفی داشته باشد. چنانچه با این مشکل مواجه شدید، ابتدا باید بررسی کنید که آیا، اصلاً ظرفیت این دستگاه تهویه مطبوع، با ابعاد و اندازه ساختمان شما همخوانی دارد یا خیر. چنانچه پس از بررسی متوجه شدید که دلیل این اتفاق وجود چنین مشکلی نیست، می توانید به بررسی دلایل دیگر نظیر موارد زیر بدانید:

 • کم بودن گاز مبرد
 • تنظیم نبودن شیر انبساط
 • تمیز نبودن اواپراتور
 • یخ زدن اواپراتور
 • وجود نشتی در مدار تبرید
 • اشتباه در نقشه لوله کشی

از سایر خرابی های مرسوم در کمپرسور چیلر مینی می توان به تنظیم نبودن فشار روغن،  روشن نشدن کمپرسور، بالا بودن فشار دیسشارژ و موارد دیگر اشاره کرد، که همگی تنها با کمک تعمیرکار مینی چیلر قابل رفع هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قطعه می توانید از صفحه تعمیر کمپرسور چیلر دیدن کنید.

تعمیر مینی چیلر در تهران
تعمیر مینی چیلر در تهران

چرا یونیت مینی چیلر مدام صدا می دهد؟  

یکی دیگر از نقص های مرسوم مینی چیلر که نیازمند تعمیرات تخصصی است، تولید صدای شدید به صورت مداوم از یونیت خارجی است. این اتفاق می تواند ناشی از علل مختلفی باشد. هر وضعیتی که فشار بیش از حدی را دستگاه وارد کند می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود.

برای مثال زمانی که گاز دستگاه فشار لازم را نداشته باشد، دستگاه باید برای خنک کردن ساختمان به فعالیت بیشتری بپردازد و این امر می تواند منجر به تولید سر و صدا شود.

از دیگر مشکلاتی که می تواند باعث ایجاد صدای اضافی شود، باید به مواردی نظیر باز شدن پیچ های قطعات و ایجاد لزرش در آن ها و یا خرابی برخی از بخش های مکانیکی اشاره کرد.

تعمیر مینی چیلر

چرا دمای اطراف مینی چیلر بالاست ؟

چنانچه در زمان نزدیک شدن به یونیت خارجی چیلر گرمای بیش از حد و غیر معمولی را حس کردید، باید سریعاً با یک تعمیرکار مینی چیلر ارتباط برقرار کنید و از وی بخواهید تا علت این مشکل را کشف و آن را برطرف کند. فراموش نکنید که عیب یابی به موقع mini chiller می تواند از نیاز به تعمیرات پیچیده جلوگیری کند.

روش عیب یابی این مشکل شامل بررسی سایز شیر انبساط، تناسب اندازه دستگاه و ساختمان، بررسی عدم وجود مشکلات در کویل اواپراتور و سایر موارد نظیر کافی بودن ظرفیت کمپرسور است.

چرا اواپراتور مینی چیلر یخ می بندد؟

هر چند ممکن است یخ زدن اواپراتور به دلیل بالا بودن دمای این بخش کمی عجیب به نظر برسد، با این وجود، مشکلی است به مراتب اتفاق می افتد. عیب یابی این مشکل چندان پیچیده و دشوار نیست زیرا یک علامت اصلی دارد و به سادگی در صورت یخ بستن اواپراتور می توان متوجه آن شد.

دلایل اصلی خرابی اواپراتور مینی چیلر

برخی از دلایل اصلی بروز این مشکل شامل موارد زیر هستند:

 1. رطوبت داشتن قسمت مبرد دستگاه
 2. جریان نادرست هوا
 3. کثیف بودن لوله های اواپراتور مینی چیلر
 4. تنظیم نبودن دمای محیط
 5. عدم کارکرد ترموستات مینی چیلر

نکات ریز و درشت بسیاری در مورد این سیستم های سرمایشی وجود دارد که توصیه می شود، برای درک هرچه بهتر آن ها، فایل پی دی اف mini chiller operation manual منتشر شده در سایت huber-online را مطالعه نمایید.

تعمیرات مینی چیلر گری

قیمت و هزینه تعمیر مینی چیلر چگونه تعیین می شود؟

اگر قصد سپردن کار تعمیرات این سیستم سرمایشی به یک تعمیرکار را دارید و می خواهید از نحوه قیمت گذازی و میزان هزینه تعمیر مینی چیلر مطلع شوید، خواندن این بخش برای شما مفید خواهد بود.

لازم به ذکر است که گرچه تعیین دقیق قیمت تعمیرات تنها پس از بررسی حضوری ممکن می باشد، با این وجود در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف می تواند شما را به قیمت نسبی نزدیک کند.  

اولین گام در تعیین هزینه تعمیرات انواع دستگاه سرمایشی از جمله مینی چیلر بررسی نوع و مدل آن است زیرا قطعات مختلف چیلرهای مختلف از نظر قیمتی با هم متفاوت هستند. برای مثال هزینه تعمیر قطعات مینی چیلر gree به دلیل وارداتی بودن، به نسبت سایر مدل ها قدری بالاتر است.

پس از آن و با بررسی علائم و علل خرابی که در نهایت به عیب یابی ختم می شود، می توانیم با در نظر گرفتن فاکتورهای زیر قیمت تعمیرات را به شما اعلام کنیم:

 • تعداد قطعات مورد نیاز به تعویض
 • تعداد قطعات نیازمند تعمیر
 • تعداد نیروی کار مورد نیاز
 • و میزان زمان لازم برای تعمیر

لیست قیمت تعمیرات مینی چیلر

ردیفنوع تعمیرهزینه
1شارژ گازتماس بگیرید
2تعمیر کمپرسورتماس بگیرید
3تعمیر خط سیکل تبریدتماس بگیرید
4تعمیر اواپراتورتماس بگیرید
تعمیر مینی چیلر لیسر تکنیک کول

چرا باید تعمیر مینی چیلر خود را به مجموعه ما بسیارید؟

مجموعه ما با بهره گیری از تعمیرکاران ماهر و مجرب انواع mini chiller آماده خدمت رسانی 24 ساعته به شما عزیزان در تمامی نقاط از جمله شرقی، غرب، شمال و جنوب تهران است. اگر می خواهید از سایر مزایای دریافت این خدمات توسط تیم ما  مطلع شوید، باید نکات زیر را به عنوان مهمترین موارد به شما معرفی کنیم:

1.  ارائه کارت گارانتی و ضمانت نامه

2. ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و 24 ساعته ( حتی در ایام تعطیل)

3. اعزام تعمیرکاران مجرب در سریع ترین زمان و با بهترین قیمت

4. مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب، جهت نحوه تعمیر این نوع از چیلرها، لیست قیمت ها و سایر موارد مربوط به امور این چنینی

5. اعزام سرویسکار به محل مورد نظر

فراموش نکنید که ما در امر تعمیر چیلر خانگی نیز خدمت به شما عزیزان خدمت رسانی خواهیم کرد.

تعمیر مینی چیلر در تهران
تعمیر mini chiller در تهران

منظور از تعمیر mini chiller با ضمانت چیست؟

منظور از تعمیر مینی چیلر با ضمانت، آن است که تعمیرکاران مجموعه ما پس از اتمام کار، یک کارت گارانتی رسمی را برای قطعات تعمیر شده به شما ارائه خواهند داد و چنانچه قطعه مذکور زودتر از موعد ضمانت خراب شود، آن را به رایگان برای شما تعمیر خواهیم کرد.

mini chiller ها را در کدام نقاط تهران تعمیر می کنیم؟

سرویس های تعمیرات مینی چیلر ما در تمامی نقاط استان تهران ارائه می شود. ما تیم های تعمیراتی مختلفی را در نقاط گوناگون تهران استخدام کرده ایم و به همین دلیل عیب یابی و رفع عیب چیلرهای مینی را در تمامی مناطق تهران در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما فراهم خواهیم کرد.

تعمیر مینی چیلر چقدر هزینه در بر دارد؟

قیمت های ذکر شده در جدول مذکور حدودی هستند. هزینه دقیق تعمیر مینی چیلر تنها پس از بررسی قابل اعلام است. به همین دلیل اگر می خواهید قیمت دقیق خدمات را از تعمیرکاران ما بپرسید بهتر است با استفاده از شماره های موجود با ما تماس بگیرید.
ما قیمت خدمات خود را تضمین می کنیم، زیرا از نرخنامه های رسمی تبعیت می کنیم.

چنانچه به دنبال یک تعمیرکار ماهر جهت تعمیر مینی چیلر ساختمان خود هستید، می توانید این کار را به ما واگذار کنید. برای این کار کافی است از شماره تماس های موجود استفاده کنید و یا با استفاده از فرم ثبت سفارش درخواست خود را به اطلاع ما برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar