تعمیر پمپ آب موتورخانه

قصد تعمیر پمپ آب موتورخانه شوفاژ ساختمان خود را دارید و به دنبال مجموعه ای مناسب به منظور استفاده از خدمات تعمیرات دارید؟

ما در شرکت فنی و مهندسی راگاسرد تمامی خدمات مرتبط با تعمیر پمپ آب و تعمیر موتورخانه را در کوتاه ترین زمان ممکن و با ضمانت رسمی به شما عزیزان ارائه می دهیم. شما می توانید برای دریافت این خدمات بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تماس(02155957723)

در ساختمان هایی که جهت تامین گرمای مورد نیاز واحدها از موتورخانه استفاده می شود،قلب سازه همین بخش محسوب می شود. موتورخانه دارای تجیهزات و اجزای بسیاری است که هر کدام از آنها نقش مهمی را ایفا می کنند.

یکی از این تجهیزات، پمپ آب است که وظیفه به گردش در آوردن آب را بر عهده دارد و ممکن است در صورت عدم رسیدگی به موقع یا مشکل در قطعات دچار خرابی شود و دیگر نتواند عملکرد درستی از خودش ارائه بدهد. در این مقاله می خواهیم مشکلات و نکات مهم تعمیر پمپ آب موتورخانه را مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

اهمیت رسیدگی و سرویس پمپ آب موتورخانه

یکی از مهم ترین مواردی که درباره پمپ باید در نظر داشته باشید، سرویس پمپ آب موتورخانه به فاصله دوره های مشخص است. با انجام این کار علاوه بر اینکه باعث می شوید عمر قطعات دستگاه افزایش پیدا کند، راندمان و قدرت آن هم بالا می رود.

سرویسکار بعد از اعزام به محل براساس چک لیست خود شروع به بررسی اجزای پمپ و عملکرد آنها می کند و در صورت مشاهده مشکل احتمالی، از رخ دادن آن جلوگیری می کند.

بنابراین می توان گفت رسیدگی به موقع می تواند نیاز به تعمیر پمپ آب موتورخانه را رفع کند و سبب صرفه جویی در هزینه تعمیرات شود.

تعمیر پمپ آب موتورخانه

خرابی های رایج در روند تعمیرات پمپ آب موتورخانه کدامند؟

تعمیرکاران پمپ آب طی تجربیات خود در زمینه تعمیرات پمپ آب موتورخانه، به طور معمول با برخی از مشکلات مواجه می شوند که شامل موارد زیر می شود:

 • جهت دوران و چرخش پمپ اشتباه است.
 • طولانی بودن بیش از حد مجاز لوله مکش
 • تراز نبودن کوپلینگ
 • خاموش و روشن شدن پمپ به صورت مکرر
 • بالا بودن میزان فشار لوله ها به دهانه پمپ
 • انباشته شدن ذرات خارجی و گرد و غباغر بین پره های پروانه پمپ آب موتورخانه
 • خراب شدن یاتاقان های دستگاه
 • عدم قرارگیری صحیح محفظه آب بندی
 • وجود فاصله زیاد بین محفظه آب بندی و شفت
تعمیر پمپ موتورخانه

تعمیر انواع پمپ آب موتورخانه

در نظر داشته باشید که برای انجام عملیات پمپاژ آب در سیستم گرمایش مرکزی موتورخانه می توان از انواع مختلف این تجهیزات استفاده کرد. پمپ سیرکولاتور یکی از این سیستم ها می باشد که خود به دو دسته تقسیم بندی می شود: پمپ سیرکولاتور خطی و پمپ سیرکولاتور زمینی که دارای ویژگی های زیر می باشند:

پمپ سیرکولاتور خطی

پمپ آب خطی موتورخانه به پمپ هایی گفته می شود که به وسیله پیچ و مهره و فلانچ مخصوص بر روی خط لوله کشی قرار می گیرند، در این پمپ ها بخش ورودی و بخش خروجی پمپ به شکل هم راستا در یک خط قرار می گیرند. الکتروموتورهای این پمپ ها در دو نوع مختلف بدون کوپلینگ و کوپلینگ دار تولید و در بازار عرضه می شوند.

پمپ سیرکولاتور زمینی

یکی دیگر از انواع این سیستم ها که تعمیرکاران طی پروسه تعمیر پمپ آب موتورخانه با آن مواجه می شوند، سیرکولاتور زمینی است. این پمپ ها دارای موتور بزرگتری هستند که همین امر سبب می شود که هد و میزان آبدهی در آنها با قدرت بیشتری انجام شود.

در نظر داشته باشید که به دلیل وزن بالا و سنگین بودن این پمپ ها، برای جلوگیری از خرابی پمپ باید روی فونداسیون نصب شوند.

پمپ آب موتورخانه

مجموعه ما در زمینه تعمیر پمپ آب موتورخانه چه خدماتی را ارائه می دهد؟

به دلیل اینکه یکی از دغدغه های مهم در راگاسرد، رفع مشکلات و تامین آسایش شما عزیزان می باشد، به همین جهت کارشناسان این مجموعه در کنار ارائه انواع خدمات مربوط به سیستم های تهویه مطبوع، مزایای دیگری را در نظر گرفته اند که شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه ضمانت نامه مدت دار
 • اعزام تعمیرکار طی کوتاه ترین زمان ممکن
 • در نظر گرفتن هزینه مناسب و طبق تعرفه
 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و در تمام مناطق تهران
 • امکان بهره مندی از نظر کارشناسان متخصص

در صورت تمایل به دریافت از راگاسرد می توانید از دو طریق اقدام نمایید؛ روش اول تکمیل فرم درخواست و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه وب سایت مجموعه می باشد. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات و آدرس نزدیک ترین تعمیرکار در منطقه را به محل مورد نظر ارسال می کنند تا بعد از عیب یابی به تعمیر پمپ آب موتورخانه بپردازد. در نظر داشته باشید که بعد از اتمام کار کارت ضمانتی جهت تضمین خدمت انجام شده به شما مشتریان عزیز ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar