تعمیر پمپ آب در تهران

بهترین خدمات تعمیر پمپ آب را از راگاسرد دریافت کرده و علاوه بر ضمانت نامه رسمی، از تخفیفات ویژه در سفارش های بعدی بهره مند شوید.

لازم به ذکر است که تعمیرکاران ما به صورت 24 ساعت در تمامی 7 روز هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمامی نقاط استان تهران هستند.

پمپ ها یکی از وسایلی هستند که امروزه در انواع ساختمانها با کاربری های متفاوت، مورد استفاده قرار می گیرند. با افزایش ارتفاع سازه ها و کمبود میزان فشار آب در واحدها، نیاز به بهره گیری از این سیستم ها بیشتر از قبل حس شد به طوری که با خراب شدن آنها بسیاری از کارهای نظافتی، شست وشو و… مختل می شوند. اگر به دنبال یک تعمیرکار ماهر پمپ آب  هستید، با ما تماس بگیرید و اگر به اطلاعات بیشتر احتیاج دارید، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

ادامه این مطلب ↶
تعمیر پمپ آب در تهران

پمپ آب چه وظیفه ای را بر عهده دارد؟

همانطور که اشاره کردیم، پمپ های آب از سری سیستم هایی می باشند که بیشتر در ساختمانهای مرتفع، جهت تقویت و بهبود جریان فشار آب مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. وظیفه وسیله الکتریکی وظیفه دارد با بهره گیری از انرژی برق، مایعی که داخل آن در حرکت است را با فشار و قدرت بیشتری منتقل کند. بنابراین می توان گفت که پمپ آب وظیفه بهبود و افزایش فشار و جریان آب مصرفی واحدها را بر عهده دارد.

 

تعمیر پمپ آب ساختمان

عیب یابی؛ اولین مرحله از تعمیر پمپ آب ساختمان

از نظر کارشناسان یکی از مهمترین مراحل طی پروسه تعمیرات، عیب یابی آن می باشد. توجه داشته باشید که حتما این کار را به افرادی بسپارید که دانش و تخصص کافی در این زمینه را در اختیار دارند. اگر عیب پمپ به درستی تشخیص داده نشود، نه تنها مشکل ایجاد شده رفع نمی شود، بلکه ممکن است به بخش های سالم آن نیز آسیب وارد شود. برای اینکه روند تعمیرات انواع پمپ آب را سریعتر کنید و بتوانید در وقت و هزینه های آن صرفه جویی نمایید؛ توصیه ما به شما این است که حتما انجام این کار را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

خرابی های رایج در تعمیر انواع پمپ آب کدامند؟

پمپ آب از قطعات و اجزایی تشکیل شده است که هر کدام از آنها به تنهایی وظیفه خاص خود را دارند. اگر یکی از این قطعات خراب شود و نتواند نقش خود را به درستی ایفا کند، در عملکرد کلی دستگاه خلل وارد می شود و در این شرایط باید خیلی سریع به تعمیر پمپ آب بپردازید. تعمیرکاران این سیستم ها طی تجربیات خود با مشکلاتی مواجه شده اند که به طور معمول بیش از سایر خرابی ها در پمپ مشاهده می شود؛ این خرابی ها شامل موارد زیر می شوند:

پمپ آب بدون باز بودن هیچ یک از شیرها، کار می‌کند

در چنین شرایطی ممکن است اشکال از لوله ها و وجود نشتی در قسمتی از سیستم باشد، برای تست شیر خروجی پمپ را می‌بندیم تا منبع خرابی را پیدا کنیم. اگر خاموش شد می‌فهمیم داخل ساختمان نشتی وجود دارد که در این صورت باید لوله کشی ها، فلاش تانک و… را مورد بررسی قرار داد.

سر و صدای زیاد پمپ هنگام روشن بودن

سر و صدای زیاد و لرزش پمپ هنگامی که در حال کار کردن است می تواند باعث سلب آسایش شود و بسیار آزاردهنده باشد. این صداها و لرزش دستگاه ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

  • یکی از علت ها می تواند به دلیل فرسایش یاتاقان ها رخ دهد. این صدا به این معنی است که یاتاقان های دستگاه هر لحظه ممکن است به دلیل فرسودگی، بشکنند و دیگر قادر به انجام درست وظیفه خود نباشند.
  • اگر محل قرارگیری پمپ تراز و محکم نباشد، ممکن است در حین روشن بودن تکان خورده و از خود صدا تولید کند. لقی و سست شدن قطعه روتور هم از دیگر علل صدای پمپ می باشد.

تعمیر پمپ خانگی

پمپ آب بدون توقف کار می کند و نمی توان آن را خاموش کرد

به عنوان اصلی ترین علت بروز این مشکل می توان به وجود نقص در کلید اتومات مکانیکی دستگاه اشاره کرد، جهت رفع این مشکل حتما از افرادی کمک بگیرید که دانش کافی در این زمینه را دارند و بلافاصله برای حل آن اقدام کنید، زیرا با کار کردن بدون توقف پمپ، سیال داخل آن شروع به گرم شدن می کند و در نهایت منجر به تغییر شکل تیغه های پروانه خواهد شد. به صورت کلی می توان گفت هر زمان که پمپ نتواند به دلیل تغییرات فشار، آن را تامین کند، مجبور می شود برای مهیا ساختن فشار مورد نیاز دستگاه،یکسره و بی توقف کار کند.

فرسودگی بلبرینگ پمپ

بلبرینگ یکی دیگر از قطعات به کار رفته در پمپ است که در صورت کارکرد طولانی مدت ممکن است دچار فرسایش شود و دیگر نتواند عملکرد درستی از خودش نشان دهد و در حین روشن بودن پمپ، باعث ایجاد سر و صدا می‌شود. در چنین شرایطی، لازم است خیلی سریع بلبرینگ را تعویض نمایید در غیر این صورت شاهد سوختن الکتروموتور یا گیر پاچ کردن پروانه  پمپ می‌شود.

زمان باز کردن شیر آب، پمپ روشن نمی شود

برای اینکه پی ببرید علت این خرابی چه چیزی می تواند باشد در قدم اول می توانید منابع آب ورودی به پمپ را بررسی کنید زیرا ممکن است بر اثر مسدود شدن مسیر آنها، آب نتواند به پمپ وارد شود. قدم بعدی چک کردن منبع اتومات دستگاه و اتصالات الکتریکی آن است که پیشنها ما به شما این است که حتما برای انجام این کار از تعمیرکاران متخصص پمپ کمک بگیرید.

گیرپاژ کردن؛ مشکلی دیگر در روند تعمیر پمپ آب ساختمان

گاهی اوقات ممکن است پره های تعبیه شده در موتور پمپ گیر کرده و نتوانند بچرخند، به چنین شرایطی در اصطلاح گیرپاژ کردن می گویند. از علل به وجود آمدن این مشکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زنگ زدن قطعاتی از پمپ که در ساخت آنها از فلز استفاده شده است مانند: پروانه، محفظه پمپ و…که می توان با شست وشوی اصولی به رفع آن پرداخت.
  • وجود ذرات ناخالص و گرد و غبار که منجر به گیر کردن پروانه موتور پمپ به محفظه فلزی آن می شوند.
  • وجود نقص و خراب شدن بلبرینگ ها که به کمک تعمیرکار می توان بلبرینگ های جلو و عقب الکتروموتور را با نمونه سالم تعویض نمود.

تعمیر پمپ آب خانگی

قیمت تعمیر پمپ آب خانگی چقدر است؟

خراب شدن پمپ می تواند آرامش و راحتی ساکنین یک ساختمان را به هم بزند، زیرا بسیاری از امور شست وشو، نظافت و… به آن وابسته است. بعد از مواجه شدن با این شرایط ممکن است اولین سوالی که به ذهن همه برسد، میزان هزینه تعمیر پمپ آب خانگی باشد. لازم است بدانید، به دلیل اینکه در پمپ آب قطعات متنوعی به کار رفته و تنوع مدل و برند پمپ ها بسیار بالا می باشد، نمی توانیم مبلغ مشخصی را برای اینکار تعیین کنیم. بنابراین بهترین حالت ممکن جهت تعیین قیمت تعمیرات انواع پمپ ساختمانی، اعزام تعمیرکار و عیب یابی حضوری دستگاه می باشد.

تعمیر پمپ ساختمان

سرویس پمپ آب ساختمانی چه تاثیری در تعمیرات دارد؟

سرویس پمپ آب از سری اقداماتی است که بهتر است به صورت دوره های مشخصی انجام شود، از مزایای انجام این کار می توان به بهبود عملکرد پمپ و افزایش عمر مفید آن اشاره نمود. علاوه بر موارد گفته شده، رسیدگی به موقع پمپ باعث می شود در اثر چک کردن قطعات مختلف دستگاه توسط سرویسکار، از بروز خرابی های احتمالی جلوگیری شود و با پیشگیری از ایجاد مشکل دیگر نیازی به تعمیرات نداشته باشید. سرویس پمپ آب خانگی شامل مواردی است که به ترتیب مورد بررسی قرار می گیرند و موارد زیر را دربرمی گیرد:

  • چک کردن پروانه و منافذ آن و اطمینان از سالم بودن آنها
  • بررسی شیر فلکه پمپ
  • مورد بررسی قرار دادن میزان روغن موجود در سیستم و تعویض روغن آن در صورت لزوم
  • مطمئن شدن از عدم وجود فرسودگی قطعات الکتروموتور

سرویس پمپ آب ساختمان

جهت دریافت خدمات از راگاسرد چه اقدامی باید بکنید؟

اگر تمایل به دریافت خدمات از این مجموعه را دارید می توانید از دو روش اقدام نمایید؛ در روش اول می توانید فرم موجود در صفحه جهت ثبت درخواست خود را پر کرده و ارسال نمایید یا با یکی از شماره تلفن های درج شده روی صفحه وب سایت مجموعه تماس بگیرید. کارشناسان راگاسرد، بعد از بررسی اطلاعات دریافتی، نزدیک ترین تعمیرکار به محل مورد نظرتان را اعزام می کنند تا بعد از چک کردن دستگاه و عیب یابی آن، به تعمیر پمپ آب خانگی و در صورت نیاز تعویض قطعات بپردازد. توجه داشته باشید که جهت فراهم نمودن آسایش خاطر هر چه بیشتر شما مشتریان عزیز، تعمیرکاران ما بعد از اتمام پروسه، ضمانت نامه مدت داری را جهت تضمین خدمات صورت گرفته، ارائه می دهند.

تعمیر پمپ آب ساختمان

 

 

avatar