تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه

امروزه برای تامین آب گرم سیستم های حرارت مرکزی و موتورخانه ها از پمپ های سیرکولاتور استفاده می شود، که وظیفه اصلی این پمپ های سانتریفوژ (گریز از مرکز) در موتورخانه، به گردش در آوردن سیال در یک مدار بسته می باشد. این دستگاه هم مانند هر دستگاهی ممکن است با گذشت زمان و استفاده مداوم از آن عملکردش دچار شده و دیگر نتواند نیازهای شما را مانند قبل برطرف سازد. که در این جور مواقع به یک تعمیرکار نیاز پیدا خواهید کرد که عیوب پمپ شما را در سریع ترین زمان ممکن رفع نماید.

در ادامه این مطلب، به طور کامل به عیب یابی و نحوه تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه می پردازیم، اگر به دنبال سرویسکار حرفه ای هستید یا خودتان می خواهید تعمیرکار خود باشید، پیشنهاد می کنم از خواندن این مقاله غافل نشوید و برای کسب اطلاعات و بهره مندی بیشتر تا پایان مقاله با ما همراه ما باشید، یا با استفاده از دکمه‌های تماس تلفنی نیاز خود را به بخش پشتیبانی تعمیر پمپ اطلاع دهید.

تماس(02155957723)
پمپ سیرکولاتور موتورخانه

عیب یابی؛ نخستین گام در تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه

یکی از مهم ترین اقداماتی که در زمینه تعمیر پمپ سیرکولاسیون توسط تعمیرکار صورت می گیرد، عیب یابی و رفع عیوب دستگاه است، که این مرحله باید قبل از شروع فرایند و توسط سرویسکار انجام شود. توصیه کارشناسان ما به شما عزیزان این است که به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن این حرفه، انجام این کار را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید، که اگر عیب یابی اصولی گذرانده نشود و مشکلی به اشتباه تشخیص داده شود، نه تنها مشکلات پمپ موتورخانه برطرف نمی شود بلکه یکسری مشکلات جدید و جبران ناپذیر هم به آن اضافه می شود. پس در نتیجه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی به نفع شما است که از مراکز تخصصی کمک بگیرید.

اقدامات اولیه عیب یابی پمپ سیرکولاتور شامل چه مواردی می شود؟

در عیب یابی، تعمیرکار با تجربه و مهارت خود و با استفاده از ابزار آلات مخصوص این کار، شروع به بررسی و یافتن عیوب پمپ کرده و با بکارگیری روش ها و متدهای روز دنیا مشکلات پمپ آب را برطرف می سازد. چک لیست اولیه عیب یابی و تعمیر پمپ سیرکولاسیون در مجموعه ما شامل موارد زیر می شود:

 • بررسی و کنترل فشار خروجی و ورودی پمپ
 • بررسی آمپر موتور الکتریکی
 • چک کردن دمای یاتاقان های
 • کنترل و بررسی سر و صدا و لرزش دستگاه هنگام کار کردن
 • اطمینان از عملکرد صحیح کوپلینگ و عدم گرفتگی مسیر
 • کنترل فشار و دمای آب
 • بررسی و کنترل میزان دبی و اطمینان از بالا بودن میزان آن
 • بررسی و اطمینان از نشتی نداشتن بدنه پمپ سیرکولاسیون
تعمیر پمپ برگشتی موتورخانه

تعمر پمپ سیرکولاتور موتورخانه به چه صورت انجام می شود؟

همان طور که متوجه شدید، پمپ های سیرکولاتور یا پمپ های جریانی وظیفه انتقال آب گرم توسط دیگ فولادی یا چدنی به سیستم های گرمایشی را برعهده دارند. به همین خاطر عیب یابی و تعمیر پمپ سیرکولاتور در پروسه بهبود عملکرد سیستم حرارت مرکزی ساختمان و افزایش بهره وری نقش مهمی دارد. تعمیر پمپ شامل عیب یابی و رفع عیوب و خرابی دستگاه می باشد، که هنگام آغاز فرایند تعمیر و سرویس pump، سیستم گرمایشی برای مدت کوتاهی قطع شده و پمپ را از مدار خارج کرده و بعد از بررسی های لازم و برطرف کردن نقص دستگاه، مجددا آن را نصب می کنند.

سرویس پمپ سیرکولاتور موتورخانه در مجموعه ما شامل چه مواردی می شود؟

برخی از افراد سرویس و نگهداری از پمپ یا هر سیستم دیگری را کاری بیهوده و هزینه اضافی می دانند. باید بگویم چنین افرادی سخت در اشتباه هستند چرا که سرویس و نگهداری و تعمیر پمپ آب موتورخانه می تواند از خرابی های احتمالی در آینده و افزایش هزینه های تعمیر جلوگیری کند. نگهداری و سرویس باید به صورت دوره ای توسط سرویسکار حرفه ای صورت گیرد. سرویس پمپ سیرکولاسیون سیستم حرارت مرکزی شامل موارد زیر می شود:

 • رفع صدای ناهنجار و لرزش دستگاه
 • بررسی و رفع قطع و وصل شدن مداوم پمپ
 • بررسی و رفع روشن و خاموش شدن مداوم
 • بالانس کردن پروانه پمپ
 • تمیز کردن صافی پمپ از مواد زائد
 • رفع نشتی
 • آب بندی صحیح دستگاه
 • کاهش فشار و دمای پمپ آب برگشتی موتورخانه

چک لیست نگهداری و تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه

جهت نگهداری و جلوگیری از بروز مشکلات و خرابی های احتمالی، کارشناسان یک چک لیستی را تهیه کرده اند که تعمیرکار در حین کار از آن استفاده کرده و تک به تک موارد زیر را بررسی و کنترل می کند.

 1. بررسی و کنترل فشارهای ورودی و خروجی پمپ آب
 2. بررسی دستگاه و اطمینان از نشتی نداشتن بدنه پمپ و آب بندها
 3. کنترل آمپر الکتروموتور
 4. اطمینان از نبود لرزش و سر و صدای اضافی
 5. کنترل میزان دمای یاتاقان ها
 6. بررسی و کنترل فشار و دمای آب
 7. بررسی و کنترل میزان دبی پمپ آب موتورخانه و اطمینان از بالا بودن میزان دبی
 8. اطمینان از عملکرد صحیح کوپلینگ ها و عدم گرفتگی مسیر

عدم کارکرد صحیح پمپ سیرکولاسیون باعث بروز چه مشکلاتی در سیستم تاسیسات ساختمان می شود؟

از کار افتادن و ایراد داشتن این دستگاه می تواند به تنهایی عملکرد کلی سیستم موتورخانه را دچار اخلال کرده و یک بینظمی به وجود آورد. زمانی که پمپ به درستی کار نکند، باعث به وجود آمدن مشکلات زیر می شود:

 • عدم کارکرد سیستم گرمایشی
 • گرم نشدن تعدادی از شوفاژ ها
 • گرم نبودن کل رادیاتور شوفاژ ها
تعمیر پمپ برگشتی سیرکولاتور

خدمات مرتبط با تعمیرات تخصصی پمپ سیرکولاسیون موتورخانه را در چه مناطقی از تهران انجام می دهیم؟

به دلیل گستردگی شهر تهران و دشوار بودن اعزام تعمیرکار از نقطه ای به نقطه دیگر و برای راحتی و تسریع در فرایند سرویس و تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه، چندین تیم حرفه ای مستقر در تمام نقاط مختلف تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند و به این ترتیب؛ هیچ فرقی نمی کند در کدام منطقه از تهران شرق، غرب یا جنوب زندگی می کنید.

همکاران ما بعد از دریافت اطلاعات شما نزدیک نیروی خود را در سریع ترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام می کند و تعمیرات تخصصی پمپ موتورخانه را به موقع و سریع به انجام می رسانند.

آیا برای نصب پمپ سیرکولاتور موتورخانه هم می توانید به ما مراجعه کنید؟

بله می توانید، چرا که این مجموعه علاوه بر تعمیر پمپ سیرکولاسیون، خدمات دیگری را در این راستا، نصب و راه اندازی تجهیزات موتورخانه تاسیسات، نصب پمپ آب خانگی و … به شما عزیزان ارائه می دهد. اگر به هر یک از خدمات ذکر شده و سایر خدمات مرتبط با امور تاسیساتی نیاز دارید، کافی است با ما تماس بگیرید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت یکی از حرفه ای ترین نیروهای خود را برای خدمت رسانی به شما عزیزان اعزام نمایند.

پمپ برگشتی گراندفوس

مجموعه ما در راستای تعمیر پمپ آب سیرکولاتور چه مزایای چه ارائه می دهد؟

تعمیر پمپ سیرکولاتور موتورخانه یک امر کاملا تخصصی است، اگر می خواهید از تعمیرات و سرویس دستگاه خود نتیجه ای مطلوب بگیرید یا دیگر با مشکلاتی همچون خاموش شدن پمپ، سر و صدا و لرزش و عیوبی این چنینی مواجه نشوید، پیشنهاد می شود تعمیرات و سرویس پمپ های آب و سایر تجهیزات موتورخانه خود را به جای سپردن به تعمیرکاران مستقل، آنها را به مراکز تخصصی و گریدار بسپارید، تا علاوه بر درستی و کیفیت بالای خدمات ارائه شده، اطمینان خاطر داشته باشید که تمام هزینه ها طبق نرخ رسمی تعیین شده است.

راگاسرد یکی از همان مراکز تخصصی و معتبر می باشد، که مجهز به کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه است که در کنار خدماتی که به شما عزیزان ارائه می دهد، یکسری مزایای ویژه در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود:

مزایای دریافت خدمات از این مجموعه

 • ارائه ضمانت نامه رسمی و کارت گارانتی
 • خدمت رسانی به صورت شبانه روزی و 24 ساعته
 • اعزام سرویسکار در کوتاه ترین زمان و با بهترین قیمت
 • امکان مشاوره با کارشناسان و متخصصین ما
 • استفاده از قطعات یدکی و با کیفیت

در صورت تمایل به دریافت خدمات از این مجموعه می توانید با یکی از دو روش، تلفنی و اینترنتی ( پر کردن فرم سفارش)، اقدام به ثبت سفارش خود کنید. همکاران ما بعد از دریافت اطلاعات، نزدیک ترین تکنسین های خود را در سریع ترین زمان به محل مورد نظر اعزام می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar