تعمیر پکیج دیواری

پکیج های دیواری یکی از پرطرفدارترین سیستم های گرمایشی به شمار می روند که در بسیاری از ساختمان های مسکونی، اداری و مسکونی کاربرد دارند. گاهی اوقات ممکن است با گذشت زمان و در اثر خراب شدن یکی از قطعات، پکیج از کار بیفتد و دیگر نتواند عملکرد خودش را به درستی انجام بدهد، در چنین شرایطی بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید. مجموعه ما با بهره گیری از افراد متخصص آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیر پکیج دیواری به شما عزیزان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره مقاله زیر را از دست ندهید.

آشنایی با اجزای پکیج دیواری

پکیج دیواری دستگاهی است که در ساخت آن از اجزا و قطعات مختلفی استفاده شده که هر کدام از آنها وظیفه خاصی را در این سیستم بر عهده دارند. برای اینکه یک تعمیرکار بتواند در صورت بروز مشکل و خرابی در سیستم به رفع آن بپردازد، لازم است شناخت کاملی از اجزای به کار رفته در آنها داشته باشد. ما در جدول زیر نام قطعات و وظیفه هر یک را به اختصار توضیح داده ایم:

نام قطعات پکیج دیواریوظیفه اجزا در سیستم
برد الکتریکیبرقراری ارتباط بین اجزای مختلف پکیج، مدیریت نمایشگر
وریستورنوعی مقاومت که از وارد شدن میزان ولتاژ غیرمجاز جلوگیری می کند
جرقه دستگاهجرقه همزمان با افزایش ولتاژ ورودی،سبب ایجاد قوس الکتریکی می‌شود
شیر اطمینان پکیجدر صورت افزایش دما و فشار، شیر اطمینان باز و سبب تخلیه پکیج می‌شود
پمپ سیرکولاتورتنظیم و افزایش فشار آب گرم هنگام افت آنها
فلوسوئیچتایید و تنظیم میزان استاندارد جریان گاز یا آب ورودی
ترموستات دودزمانی که دودکش دچار نقص شود، به صورت خودکار دستگاه را خاموش می‌کند
شیرپرکنهمزمان با باز شدن این شیر پکیج تا حد مجاز پر می‌شود
شیر سه طرفههدایت مسیر آب از لوله های آب گرم به شوفاژ و برعکس

عیب یابی؛ نخستین گام در تعمیر پکیج دیواری

اولین گام در انجام تعمیرات برای هر دستگاهی، عیب یابی آن است. بعد از اینکه تعمیرکار در محل حضور پیدا کرد، پیش از انجام هر کاری باید شروع به پیدا کردن علت خراب شدن سیستم کند. یکی از دلایلی که توصیه می کنیم حتما از افراد متخصص جهت انجام تعمیرات استفاده کنید، اهمیت همین مرحله است چرا که در صورت تشخیص اشتباه توسط تعمیرکار، نه تنها عملکرد دستگاه مانند قبل نمی شود، بلکه ممکن است به قطعات سالم هم آسیب وارد شود و سبب ایجاد خسارت های بیشتر و هزینه گزاف شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما از تعمیرکاران باتجربه جهت تعمیر پکیج دیواری خود استفاده کنید.

تعمیر پکیج دیواری

مشکلات متداول در تعمیرات پکیج دیواری کدامند؟

تعمیرکاران پکیج دیواری طی سالها تجربه خود لیستی از خرابی ها را تهیه کرده اند که به طور متداول در پروسه تعمیرات انواع پکیج های دیواری با آنها مواجه می شوند. برخی از مشکلات رایج در این باره شامل موارد زیر می شوند:

روشن شدن پکیج دیواری به شکل انفجاری

یکی از خرابی های رایجی که طی اجرای تعمیرات پکیج دیواری پیش می آید، انفجاری روشن شدن دستگاه می باشد. علت بروز چنین مشکلی می تواند هم به خاطر وجود نوسان در فشار گاز یا فاصله زیاد بین مشعل و جرقه زن الکتریکی باشد. از دیگر دلایلی که منجر به این مورد می شوند، خراب شدن سوراخ های مجاور جرقه زن یا بسته شدن مسیر دودکش می باشد.

کار کردن دستگاه با سر و صدا

براساس تجربیات تعمیرکاران، یکی دیگر از مشکلات رایجی که با آن مواجه می شوند، ایجاد سر و صدای پکیج حین روشن بودن است. این مشکل می تواند به دو دلیل اتفاق بیفتد؛ یکی نفوذ کردن به درون جداره های سیستم و دیگری بستن رسوب داخل لوله های دستگاه. جهت از بین بردن این نقص باید به کمک یک تعمیرکار پکیج دیواری، دستگاه را هواگیری یا رسوب زدایی نمایید.

پکیج دیواری بلافاصله بعد از روشن شدن، خاموش می شود

ممکن است شما هم مشاهده کرده باشید که بلافاصله بعد از روشن کردن، پکیج خاموش می شود. علت خاموشی بدون توقف این سیستم گرمایشی از کم شدن شدت فشار گاز و آب یا خراب شدن برد سیستم باشد که راه حل آن تعمیر برد و تنظیم کردن فشار دستگاه است.

روشن نشدن؛ از دیگر مشکلات رایج در تعمیر پکیج دیواری

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث نگرانی شما شود، روشن نشدن پکیج است که به چند دلیل رخ می دهد. عمده ترین علت بروز چنین مشکلی قطعی گاز یا عدم اتصال شیلنگ آن می باشد که لازم است آنها را چک کنید. گزینه بعدی نوسان در فشار آب یا گاز ورودی است که توصیه می کنیم جهت تنظیم آنها حتما از تعمیرکار پکیج دیواری کمک بگیرید.

زرد رنگ سوختن شعله پکیج دیواری

سوختن شعله دستگاه به رنگ زرد می تواند به دلایلی مثل نبود هوای کافی در سیستم، تمیز نبودن مشعل،جمع شدن دوده داخل دیگ و مکش نادرست دودکش رخ بدهد. به علت حساس بودن این موضوع پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکل حتما از نمایندگی های معتبر و شرکت های تخصصی تعمیرات پکیج دیواری استفاده کنید.

بالا بودن دمای آب خروجی سیستم

ممکن است شما هم مشاهده کرده باشید که دمای آب خارج شده از پکیج بسیار بالا باشد؛ این خرابی می تواند به علت ایجاد گرفتگی در لوله های خروجی و ورودی پکیج پیش بیاید. توجه داشته باشید که در چنین شرایطی بهتر است به میزان فشار گاز و آب دستگاه هم دقت کنید.

کد خطای پکیج چیست و چه تاثیری در روند تعمیر پکیج دیواری دارد؟

هنگامی که مشکلی در قطعات و اجزای پکیج وجود داشته باشد، یک کد روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده می شود که نشاندهنده علت خرابی می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به دفترچه راهنما و مطالعه توضیحات، دلیل بروز مشکل و معنی کد ارور را متوجه شوید. وجود کد خطاها باعث می شود روند تعمیرات نسبت به حالت معمول سریعتر انجام شود؛ به این صورت که تعمیرکار دیگر نیازی به عیب یابی دستگاه ندارد و براساس کدخطا می تواند به راحتی علت مشکل را پیدا و بعد به تعمیر پکیج دیواری بپردازد.

اعزام تعمیرکار پکیج دیواری

چه عواملی در تعیین قیمت تعمیر پکیج دیواری موثرند؟

یکی از موضوعاتی که ممکن است بعد از خراب شدن پکیج برایتان پیش بیاید، این سوال است که هزینه تعمیر پکیج دیواری چقدر می شود؟ برای پاسخ دادن به این سوال لازم است بدانید که عوامل بسیاری در تعیین قیمت نهایی تعمیرات پکیج تاثیرگذارند که شامل موارد زیر می شوند:

برند و مدل پکیج

از آنجایی که امروزه از پکیج ها در سایر ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی استفاده می کنند، همین امر باعث شده که کارخانه های بسیاری به تولید این سیستم های گرمایشی بپردازند. به دلیل اینکه هر کدام از برندها در ساخت پکیج از قطعات و اجزای خاصی استفاده می کنند؛ بنابراین ممکن است یک قطعه خاص در یک برند خاص در مدل دیگری از سایر شرکت ها وجود نداشته باشد. وجود همین تنوع در قطعات و اجزا یکی از دلایلی است که مانع از تعیین قیمتی مشخص جهت تعمیر پکیج دیواری می شود.

قیمت قطعات معیوب به نرخ روز

تعمیرکار ممکن است در حین عیب یابی متوجه شود که یکی از قطعات معیوب شده و به خوبی کار نمی کند، در چنین شرایطی نیاز است که با نمونه سالم آن تعویض شود. به این دلیل که نوسانات شدید بازار و کیفیت قطعات از عوامل تاثیرگذار در خرید قطعه تعویضی می باشند؛ نمی توانیم مبلغ معینی را جهت تعمیرات انواع پکیج دیواری بیان کنیم.

تعمیرکاران مجموعه ما خدمات تعمیرات پکیج دیواری را در چه مناطقی ارائه می دهند؟

فراهم کردن راحتی و آسایش خاطر شما عزیزان همواره یکی از مهمترین دغدغه های تیم ما به شمار می رود. در همین جهت، تعمیرکاران حرفه ای مجموعه ما به صورت نیروهای مستقر در تمامی مناطق تهران آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشند. به این ترتیب؛ بلافاصله بعد از برقراری تماس نزدیک ترین کارشناس در محل مورد نظر اعزام و با دقت به انجام مراحل مورد نیاز تعمیر پکیج می پردازد.

تعمیرات پکیج دیواری

چرا برای تعمیر پکیج دیواری باید از افراد متخصص کمک بگیریم؟

به دلیل اینکه در ساخت و تولید پکیج ها از قطعات تخصصی و حساسی استفاده شده است؛ توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما جهت انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید. همچنین یک کارشناس باتجربه می تواند با بهره گیری از تجربیات کاری خود که طی آزمون و خطاهای بسیاری به دست آورده است، پروسه تعمیرات پکیج دیواری را سریعتر انجام دهد که اینکار سبب صرفه جویی در وقت و همچنین کاهش هزینه تعمیر این سیستم گرمایشی خواهد شد.

از دیگر دلایلی که پیشنهاد می شود از تعمیرکاران حرفه ای استفاده شود، شناخت کامل اجزا و قطعات و تسلط بر وظایف آنهاست. تعمیرکار با توجه به شناختی که از قطعات و عملکرد آنها دارد، می تواند سریعتر مرحله عیب یابی را گذرانده و به تعمیر دستگاه بپردازد. بنابراین سعی کنید حتما از نمایندگی های مجاز و معتبر کمک بگیرید تا از آسیب بیشتر به دستگاه و ایجاد خرابی های بیشتر جلوگیری شود.

مجموعه ما در کنار ارائه خدمات تعمیرات چه مزایای دیگری را ارائه می دهد؟

جهت کسب رضایت شما عزیزان، کارشناسان ما در کنار ارائه تمامی خدمات تعمیرات و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع، مزایایی را در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شوند:

  • ارائه خدمات در تمام مناطق تهران به صورت شبانه روزی
  • امکان مشاوره با کارشناسان باتجربه
  • اعزام تعمیرکار در کمترین زمان ممکن
  • در نظر گرفتن قیمت مناسب جهت تعمیرات پکیج دیواری
  • ارائه ضمانت نامه مدت دار

جهت دریافت خدمات تعمیرات پکیج از مجموعه چه باید کرد؟

در صورت تمایل به دریافت خدمات از مجموعه می توانید از دو طریق اقدام نمایید؛ شما عزیزان می توانید با پر کردن فرم ثبت سفارش یا از طریق برقراری تماس با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه وب سایت، درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما بعد از دریافت و بررسی اطلاعات، نزدیک ترین تعمیرکار را به محل مورد نظر اعزام می کنند تا بعد از عیب یابی و یافتن علت خرابی، در کمترین زمان ممکن و با دقت به تعمیر پکیج دیواری بپردازد. جهت اطمینان خاطر شما مشتریان عزیز، راگاسرد کارت ضمانتی را جهت تضمین خدمات صورت گرفته ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar