تعمیر چیلر گازی: نکاتی که باید پیش از درخواست تعمیرکار چیلرهای گازی بدانید

چیلرها یکی از سیستم های تهویه مطبوع هستند که به صورت مرکزی به تامین هوای خنک واحدهای یک سازه می پردازند. این دستگاه های سرمایشی براساس فرآیند تبرید جذبی یا تبرید تراکمی گرما و حرارت را از مایع جذب کرده و این مایعی که سرد شده در نهایت منجر به خنک سازی محیط می شود. اگر می خواهید اطلاعات خود را در مورد تعمیر چیلر گازی افزایش دهید با ما همراه باشید.

از آنجایی که در ساخت و تولید چیلرها از قطعات و اجزای حساس و تخصصی ای استفاده شده است، به شما توصیه می کنیم حتما نصب و تعمیر چیلر را به افراد حرفه ای و باتجربه بسپارید. تعمیرکاران این سیستم ها، علاوه بر اینکه آگاهی و شناخت کافی روی تک تک اجزای آن دارند، می توانند با تکیه بر تجربه و تخصص خود پروسه تعمیرات را سرعت ببخشند و بعد از عیب یابی بالافاصله به رفع نمودن مشکل پیش آمده بپردازند.

ضمناً اگر به دنبال تعمیر کولر اسپلیت هستید و به اشتباه وارد این مطلب شده اید، با کلیک بر روی نام خدمت به صفحه تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.

تعمیرات انواع chiller های گازی

منظور از چیلر گازی چیست ؟

در واقع چیلرها فقط در دو نوع کلی تراکمی و جذبی طبقه بندی می شوند که این دو دسته  خود دارای زیزمجموعه های دیگری هستند. نکته قابل توجه در این قسمت درک این موضوع می باشد که در علوم فنی و تخصصی چیزی به اسم چیلر گازی وجود ندارد و ممکن است این سو برداشت به این دلیل پیش آمده باشد که تمامی چیلرها با گاز کار می کنند، چیلر تراکمی با گاز مبرد کار می کند و چیلر جذبی با گاز شهری به همین دلیل است که این عبارت به اشتباه در ذهن ها جا افتاده است.

بنابراین می توان گفت که تمامی چیلرهایی که تاکنون ساخته و مورد استفاده قرار گرفته اند به کمک گاز مبرد کار می کنند.

تعمیر چیلر گازی
تعمیر چیلر گازی

فرآیند تعمیر چیلر گازی توسط تعمیرکار چگونه انجام می شود ؟

فرآیند تعمیر چیلرهای گازی به صورت انجام می شود که در قدم اول بعد از حضور تعمیرکار در محل مورد نظر شما، به بررسی و چک کردن قسمت ها و اجزای مختلف چیلر می پردازد و پس از تمام شدن مرحله عیب یابی و شناسایی مشکل، با به کار بردن تجهیزات و ابزار مورد نیاز به رفع خرابی ایجاد شده می پردازد. پس از تمام شدن کامل فرآیند تعمیر و مطمئن شدن از عملکرد صحیح دستگاه، کارشناس چیلر گازی را به فرد مسئول ساختمان تحویل می دهد.

چنانچه به اطلاعات مفید بیشتری در این زمینه احتیاج دارید، می توانید سری به این مقاله انگلیسی بزنید.

تعمیرکار chiller گازی

مجموعه ما خدمات مربوط به تعمیر چیلر گازی را در چه مناطقی ارائه می دهد ؟

مجموعه ما جهت راحتی و فراغت خاطر مشتریان خود، تعمیرکاران حرفه ای و متخصص خود را به صورت نیروهای مستقر در تمامی مناطق و نقاط مختلف تهران قرار داده است. پس از ثبت درخواست و تماس شما عزیزان نزدیک ترین کارشناس نسبت به منطقه ثبت شده در محل حضور پیدا می کند و به رفع خرابی و تعمیر چیلر گازی خواهد پرداخت.

تعمیرات gas chiller

هزینه تعمیر چیلر گازی به چه عواملی بستگی دارد ؟

به دلیل اینکه تعمیر چیلرها ممکن است به فاکتورهای متعددی وابسته باشد، نمی توان برای انجام این کار هزینه ثابتی را تعیین کنیم. در این بخش به عواملی پرداخته ایم که در تعیین هزینه تعمیر چیلر گازی تاثیر دارند.

مدت زمان انجام پروسه تعمیر و حجم کار

مدت زمانی که طول می کشد دستگاه تعمیر شود و همچنین حجم کار از عوامل مهم در تعیین هزینه هستند. بدیهی است که هر چقدر شدت و عمق خرابی بیشتر باشد، قیمت نهایی جهت اجرای کار هم بالاتر می رود. حجم کار هم رابطه مستقیمی با مقدار هزینه ها دارد؛ به این صورت که با افزایش حجم و بیشتر شدن زحمت کار، قیمت تعیین شده برای تعمیر هم بیشتر خواهد شد.

نوع چیلر

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه های حاصل از تعمیر چیلر، نوع آن می باشد. پروسه رفع عیب و مشکل در انواع چیلرها نسبت به همدیگر متفاوت است و همین امر سبب می شود که نتوانیم برای همگی آنها یک قیمت واحد تعیین کنیم.

رفع خرابی چیلر گازی

برای مثال؛ همانطور که می توانید در صفحه تعمیر مینی چیلر مشاهده کنید، این دستگاه به دلیل کوچکتر بودن هزینه های بسیار کمتری برای تعمیرات بر دوش شما خواهد گذاشت.

نیاز یا عدم نیاز به تعویض قطعات

اگر تعمیرکار چیلر متوجه شود که مشکل پیش آمده ممکن است به دلیل خرابی و معیوب شدن یکی از قطعات یا اجزای به کار رفته در چیلر باشد، در این صورت باید قطعه مورد نظر خریداری و جایگذاری شود. کیفیت و قیمت قطعه تعویضی در بازار می تواند بر روی هزینه نهایی تعمیرات تاثیرگذار باشد.

تعمیر چیلر گازی

 مجموعه ما در خدمات مرتبط با تعمیر چیلر شامل چه مزایایی می شود ؟

مجموعه ما برای راحتی هر چه بیشتر و فراهم نمودن آسایش شما عزیزان مزایا و امتیازهایی را در نظر گرفته است که نه تنها در زمینه تعیمر چیلر گازی بلکه برای تمامی خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری سیستم های سرمایشی و گرمایشی آنها را ارائه می کند:

  • ارائه ضمانت نامه
  • امکان مشاوره با کارشناسان مجرب
  • اعزام تعمیرکار چیلر گازی در کوتاه ترین زمان با کمترین هزینه ممکن
  • ارائه خدمات در تمامی نقاط تهران به  صورت 24 ساعته

برای ثبت سفارش خود با مجموعه ما می توانید فرم مربوط به اعزام تعمیرکار را پر کرده یا با یکی از شماره تلفن های مندرج در صفحه وب سایت تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. کارشناسان ما بعد از تایید آدرس و بررسی مشکل ایجاد شده نزدیک ترین تعمیرکار به محل زندگی شما را اعزام خواهند کرد تا بعد از پروسه عیب یابی، به تعمیر چیلر گازی شما بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar