تعمیر کولر گازی پنجره ای: اعزام تعمیرکار جهت رفع خرابی کولر پنجره ای

کولر گازی پنجره ای یکی از سیستم‌های سرمایشی پرطرفدار است که امروزه بسیاری از افراد به منظور تعدیل و کاهش دمای خانه در فصل گرما از آن استفاده می‌کنند. مانند هر وسیله برقی دیگری کولر پنجره ای نیز می‌تواند به دلیل نگهداری نامناسب و استفاده مداوم با مشکلاتی مواجه شود. اگر برای رفع این مشکلات و خرابی‌ها به یک مرکز تخصصی تعمیر کولر گازی پنجره ای نیاز دارید و یا به دنبال اطلاعاتی مفید در رابطه شیوه عیب یابی و تعمیرات توسط تعمیرکار این سیستم سرمایشی هستید، با ما همراه باشید.

تماس(02155957723)

امروزه بسیاری از افراد از کولر گازی پنجره ای به جای کولر آبی استفاده می‌کنند. این مدل از کولرهای گازی یکی از مرسوم‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع به شمار می‌روند و به دلیل ابعاد و وزن کوچکی که دارند، در خانه‌های با متراژ پایین استفاده می‌شود.

همانطور که از نام این وسیله می‌توان حدس زد، محل نصب اسپلیت مدل پنجره ای دقیقا پشت پنجره است، که نیمی از آن داخل خانه و نیم دیگری از کولر در قسمت بیرونی قرار می‌گیرد. این نوع سیستم سرمایشی هم مانند سایر سیستم‌ها دچار خرابی‌ها و مشکلاتی می‌شود، که در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با خرابی‌های رایج کولر گازی پنجره ای آشنا کنیم.

لازم به ذکر است جهت اطلاع از شرایط اعزام تعمیرکار برای سایر برندهای اسپلیت می‌توانید به صفحه تعمیر کولر گازی مراجعه کنید.

تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای

خرابی‌های مرسوم در کولر گازی پنجره ای و رفع آنها

اگر بخواهید بدانید که چه زمانی به حضور یک تعمیرکار کولر گازی پنجره ای نیاز پیدا خواهید کرد، ابتدا باید با خرابی‌های متداول این سیتسم تهویه مطبوع آشنا شوید. کولر گازی پنجره ای ممکن است به مرور زمان و با افزایش عمر و یا به دلیل استفاده نادرست دچار مشکل شود. خرابی این نوع کولر می تواند به کاهش راندمان آن و یا از کار افتادن کلی سیستم ختم شود. اگر شما هم از کولر گازی پنجره ای به منظور خنک کردن و تهویه منزل یا محل کار خود استفاده می کنید، باید بدانید که نقص‌های عملکرد معمول در این سیستم شامل موارد زیر هستند:

 • خنک نکردن کولر گازی مدل پنجره ای
 • خاموش شدن ناگهانی کولر پنجره ای
 • بوی سوختگی اسپلیت پنجره ای
 • خاموش و روشن شدن دستگاه به صورت خودکار

8 علت خنک نکردن کولر گازی پنجره ای

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از روشن کردن کولر گازی ببینید باد خنکی از آن خارج نمی‌شود. جهت پاسخ به این سوال تعمیرکاران مجموعه ما برخی از رایج ترین علت خنک نکردن کولر گازی پنجره ای را گردآوردی کرده اند که به شرح زیر است:

 • کثیف شدن یا خرابی کندانسور
 • تنظیم نبودن درست دما
 • کمبود یا نشتی گاز مبرد
 • خراب شدن کمپرسور
 • کثیفی فیلترهای مخصوص هوای کولر گازی
 • ظرفیت کم دستگاه
 • نصب پنل خارجی در فضای نامناسب
 • از کار افتادن برد اصلی

تعمیر کولر گازی پنجره ای

عیب یابی و تعمیر اسپلیت پنجره ای مانند هر وسیله برقی دیگری، نیازمند دانش و مهارت کافی است. در واقع، گرچه به دلیل ابعاد کوچک این سیستم، به نظر می‌رسد، بر طرف کردن خرابی‌های آن کار سختی نخواهد بود، با این وجود به دلیل، پیچیدگی نحوه عملکرد آن و وجود جزئیات بسیار، توصیه نمی‌شود این کار را به تنهایی انجام دهید. فراموش نکنید که یک تعمیرکار حرفه ای کولر پنجره ای با دانش و تجربه خود، مشکل را به صورت کامل بر طرف خواهد نمود به همین دلیل از خرابی‌های احتمالی در آینده تا حد امکان جلوگیری می‌نماید.

این دسته از خدمات از نظر فنی همپوشانی بسیاری با برخی از خدمات از جمله تعمیر کولر گازی توشیبا و تعمیر کولر گازی سامسونگ دارد.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

شارژ گاز کولر گازی پنجره ای

شارژ گاز کولر گازی پنجره ای یکی از خدمات زیر شاخه تعمیرات این دسته از کولرها است. هدف اصلی از شارژ کولر پنجره ای در فرایند تعمیر، رساندن فشار گاز مبرد به حد مطلوب به منظور بهبود عملکرد کولر است. توجه کنید که عدم تنظیم بودن شارژ کولر مشکلاتی نظیر ایجاد باد گرم، یا خنک نکردن به حد کافی را به همراه داشته باشد. (یکی ازعلت های اصلی خنک کردن این نوع از کولر گازی ها، گاز مبرد است، که در بعضی مواقع اگر شارژ اسپلیت انجام نشود، راندمان کاری آن کاهش می‌یابد و فضای خانه را به خوبی خنک نمی‌کند.)

تعمیرات انواع کولر گازی پنجره ای

چرا کولر گازی پنجره ای به شارژ نیاز پیدا می کند؟

گاز مبرد در انواع کولرهای گازی در یک سیستم بسته در چرخش است. چناچنه به هر علتی این گاز از مدار سیستم سرمایش خارج شود، به شارژ مجدد آن پیدا خواهید کرد. از اصلی ترین علل نیاز به شارژ کولر پنجره ای در زمان تعمیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وارد شدن ضربه و آسیب به سیستم
 • رفع خرابی های دیگر که با مدار چرخش گاز کولر در ارتباط هستند.
 • کم بودن فشار گاز مبرد به دلیل شارژ ناقص توسط تعمیرکاران غیر متخصص

روش‌های شارژ کولر گازی پنجره ای

به طور کلی، شارژ گاز اسپلیت پنجره ای به دو روش صورت می‌گیرد :

1. روش کامل :

زمانی که کمپرسور کولر گازی پنجره ای تعویض شود و یا دستگاه شما نیاز به رفع نشتی داشته باشد، تعمیرکار بالافاصله بعد از تعمیر کولر گازی پنجره ای باید از روش شارژ کامل استفاده کند.

2. روش تکمیلی :

در این روش از شارژ گاز کولر پنجره ای، سرویسکار به ابزار خاصی نیاز دارد که بتواند به وسیله آنها، بدون خارج کردن گاز اسپلیت پنجره ای، به شارژ گاز بپردازد.

کولر پنجره ای

سرویس کولر پنجره ای

یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی و نیاز به عیب یابی و تعمیر کولر گازی پنجره ای، عدم توجه به لزوم سرویس دوره‌ای این دستگاه است. در واقع این سیتسم نیز مانند هر دستگاه مکانیکی دیگری، باید پیش از استفاده در شروع فصل گرما سرویس شود، تا خرابی‌های جزئی و مشکلات موجود در آن به طور کامل رفع گردند.

عدم توجه و پیگیری موارد مرتبط با سرویس کولر پنجره ای می تواند به خرابی‌های بیشتر ختم شود. در ادامه به معرفی برخی از خدمات این حوزه خواهیم پرداخت:

 1. شست و شوی کامل مدار کولر
 2. تکمیل شارژ گاز کولر پنجره ای
 3. بررسی ترموستات
 4. اطمینان از کارکرد فن کولر پنجره ای
 5. تست فشار گاز کولر
 6. تمیز کردن فیلترهای کولر
تعمیر کولر گازی پنجره ای

عیب یابی و رفع عیوب کولر گازی پنجره ای

مانند تعمیرات هر دستگاه دیگری، در تعمیر کولر گازی پنجره ای نیز، اولین گام با کشف صحیح مشکل موجود در ارتباط است. یک تعمیرکار حرفه‌ای کولر پنجره ای، با بررسی علائم مرتبط با عدم کارکرد صحیح، صیحح دستگاه، فرایند عیب یابی را با سرعت بیشتری پیش خواهد برد. کاملاً واضح است که هر نقص و خرابی نشانه‌های خاص خود را دارد و تعمیرکاران حرفه‌ای از این نشانه‌ها برای کشف مشکلات استفاده خواهند نمود. برخی از خرابی‌های مرسوم که به تعمیرات نیاز دارند و روش کشف آن‌ها شامل مواردی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد:

1. عدم  کارکرد صحیح کمپرسور

کمپرسور بخشی از کولر گازی است که وظیفه فشرده کردن و تبدیل گاز مبرد به مایع را بر عهده دارد. این قطعه با نام موتور air conditioner نیز شناخته می‌شود. تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای در زمان خرابی‌های زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • خرابی کامل و سوختن کمپرسور اسپلیت پنجره ای
 • خرابی خازن کولر پنجره ای
 • خرابی ترموستات کولر پنجره ای
 • خرابی سنسور دمای کولر گازی پنجره ای

2. عدم وکیوم کولر پنجره ای به صورت صحیح در فرایند تعمیر

یکی دیگر از خرابی‌های اسپلیت، وکیوم نادرست دستگاه است. زمانی که تعمیرکار بعد از نصب و راه اندازی مسیر دستگاه را وکیوم نکند، تمام رطوبت و هوا داخل دستگاه می‌ماند و موجب بروز مشکلاتی مانند، افزایش سروصدا و لرزش دستگاه، کاهش سرمادهی، افزایش فشارگاز و غیره می‌شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، توصیه می‌شود، هنگام نصب و راه اندازی کولر، حتما دستگاه را وکیوم کنید تا هوا و رطوبت و خیسی به طور کامل از سیستم خارج شود.

3. تنظیم نبودن فشار گاز

در کولر گازی پنجره ای فشار گاز باید بین 75-70 PSI باشد. همان طور که در مطالب بالا گفته شد، یکی از علت‌های اصلی بالا بودن فشار، وکیوم نکردن مسیر جریان گاز مبرد در دستگاه است. این مشکل در تعمیر کولر گازی پنجره ای با استفاده از پمپ وکیوم حل می‌شود. توجه داشته باشید، که انجام تمامی این کارها باید توسط تعمیرکار مجرب و با تجربه صورت گیرد. اصلی‌ترین علائم این مشکل عدم کاهش کافی دما و همچنین سر و صدای بیش از حد کولر است.

ضمناً اگر با مشکل خنک نکردن کولر گازی پنجره ای مواجه هستید، می‌توانید از این راهنمای انگلیسی استفاده کنید.

تعمیرکار کولر گازی پنجره ای

چرا باید از تعمیرکار متخصص اسپلیت پنجره ای کمک بگیرید؟

همیشه افراد به دو دلیل مهم به سراغ تعمیرکار متخصص اسپلیت می‌روند. یکی از آن دلایل، زمانی است که افراد برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی و جبران ناپذیر در کولر گازی، به سرویس‌های دوره‌ای و کامل روی می‌آورند و دومین دلیل آن، زمانی است که افراد بدون توجه به دلیل اول و نگهداری اشتباه، به کولر خود آسیب رسانده باشند.
اصلی‌ترین دلیل استفاده از تعمیرکار حرفه‌ای برای تعمیر کولر گازی پنجره ای برای تعمیرات این نوع از کولر گازی، انجام تعمیرات به بهترین نحو ممکن، به منظور جلوگیری خرابی مشابه در آینده است.

چرا معتقدیم که تعمیرات کولر پنجره ای گازی امری تخصصی است؟

کولرهای گازی پنجره ای از اجزا و قطعات بسیاری ساخته شده‌اند، که برای تعمیر آن به ابزار و تجهیزات تخصصی نیاز است. به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری آنها به صورت دقیق تنها توسط تعمیرکاران حرفه‌ای ممکن است. یک تعمیرکار متخصص کولر گازی علاوه بر شناخت کافی به دستگاه، باید دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر سیستم‌های سرمایشی را داشته باشد.
سپردن این تعمیرات به افراد غیر ماهر می‌تواند خرابی‌های جانبی بسیاری را به همراه داشته باشد.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

تعمیرکاران ما چه مناطقی را در تهران پوشش می دهند؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد در زمان درخواست تعمیرات انواع کولرها اعزام به موقع تعمیرکار است. تصور کنید در یک روز گرم تابستانی، کولر گازی پنجره ای شما به یکباره از کار افتاده و گرمای هوا در حال آزار و اذیت شما باشد. بدون شک در چنین وضعیتی حضور هرچه سریع‌تر تعمیرکار در محل شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.
خدمات تعمیر اسپلیت پنجره ای مجموعه ما در مناق مختلفی قابل انجام بوده و شامل سرویس‌های 24 ساعته است. محله‌های تحت پوشش ما در این خدمت شامل نقاط شمالی، جنوبی، شرقی، غربی و همچنین حومه شهر تهران است.

هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای چقدر است؟

با رسیدن فصل گرما و راه اندازی کولرهای گازی، کاربران به دنبال تعمیر air conditioner پنجره ای هستند و یکی از دغدغه‌های آنها دانستن هزینه تعمیر کولر گازی پنجره ای است. 
شاید هزینه نصب و راه اندازی کولرهای گازی پنجره ای نسبت به سایر سیستم‌های سرمایشی کمتر باشد، اما هزینه تعمیر و تعویض قطعات آن بسیار بالا است و ممکن است برخی از اشخاص از این موقعیت از شما سوء استفاده مالی کنند.
بنابراین در انتخاب تعمیرکار خود دقت نمایید. پیشنهاد می‌شود تعمیر و نگهداری کولرهای گازی پنجره ای خود را به مجموعه حرفه‌ای ما بسپارید و هیچ دلواپسی برای هزینه تعمیر اسپلیت پنجره ای خود نداشته باشید. زیرا ما نرخ معتبر اتحادیه، فاکتور و ضمانت رسمی خدمت رسانی می‌کنیم.
جهت مشاهده لیست قیمت تعمیرات می‌توانید به صفحه قیمت تعمیر کولر گازی و قیمت سرویس کولر گازی مراجعه کنید. قیمت برخی از خدمات مرتبط با تعمیرات انواع کولرهای پنجره ای گازی به شکل زیر است:

عنوانقیمت
سرویس دوره ایاز 150000 تومان
تعویض فیلتر هااز 200000 تومان
شارژ گاز کولر پنجره ایاز 150000 تومان
تعمیر کمپرسوربه مدل بستگی دارد
تعمیرات بردبه نوع خرابی بستگی دارد
کولر گازی پنجره ای

چنانچه به اطلاعات بیشتری در زمینه تعمیر کولر گازی پنجره ای احتیاج دارید می‌توانید به سایت homeadvisor مراجعه کنید.

مزایای سپردن تعمیرات کولر گازی پنجره ای چیست ؟

شاید بپرسید که چرا باید در میان خیل عظیم ارائه دهندگان خدمات در زمینه تعمیرات کولر پنجره ای باید به ما اعتماد کنید. خدمات تعمیرات لوازم خانگی ما شامل مزایای بسیاری است که برخی از مهمترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • مجموعه ما به صورت 24 ساعته در تمام مناطق تهران به صورت 24 ساعته مستقر هستند.
 • امکان مشاوره با کارشناسان و متخصصین این حرفه
 • فرستادن تعمیرکار در کوتاه‌ترین زمان با کم‌ترین هزینه
 • ارائه کارت ضمانت

اگر به حضور یک تعمیرکار ماهر به منظور تعمیر کولر گازی پنجره ای احتیاج دارید، توصیه می‌کنیم، بدون لحظه ای درنگ، با ما تماس بگیرید و یا با استفاده از فرم‌های سفارش درخواست خود را به اطلاع ما برسانید.

12 پاسخ به “تعمیر کولر گازی پنجره ای: اعزام تعمیرکار جهت رفع خرابی کولر پنجره ای”

 1. شایان گفت:

  سلام وقت بخیر
  مای توی خونه مون یه کولر گازی پنجره ای داریم که خراب شده از چند جا پرسیدیم گفتن کمپرسورش خراب شده
  شما تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای هم انجام میدین و اگر بله هزینه اش حدوداً چقدر هست؟

  • farhadgh1992 گفت:

   بسته به نوع خرابی ممکن است مشکل با تعمیر کمپرسور کولر گازی پنجره ای و یا تعویض آن رفع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید.

 2. تینا محمدی گفت:

  خسته نباشید، من می خوام بدونم دلیل اصلی خنک نکردن کولر گازی پنجره ای چی هست، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چون کولر ما خوب کار نمی کنه و اعصابمو بهم ریخته

  • farhadgh1992 گفت:

   خنک نکردن کولر گازی پنجره ای می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای مثال ممکن است شارژ گاز کولر گازی به اندازه کافی نباشد. یکی دیگر از دلایل ممکن برای خنک نکردن کولر گازی پنجره ای، کم بودن ظرفیت کولر گازی نسبت به مساحت محل استفاده است. از دیگر دلایل خنک نشدن با استفاده از سیستم اسپلیت پنجره ای بسته نبودن محیط است. کولرهای گازی برای کار کرد صحیح به محیط بسته نیاز دارند.

 3. محمدرضا جعفری گفت:

  شستن کولر پنجره ای ممکنه باعث خرابیش بشه؟ من میخوام یه دستی به سر و روی مغازم بکشم و می خوام کولر پنجره ایم رو هم تمیز کنم چون ظاهر کثیففی گرفته، توصیه می کنید با چی بشورمش؟

  • farhadgh1992 گفت:

   شستشوی کولر گازی پنجره ای اصول و قوائد خاص خود را دارد. چنانچه این نکات را رعایت کنید، مشکلی برای کولر شما پیش نخواهد آمد.

 4. علی رضا عرفانی گفت:

  ما یه کولر داریم که وقتی روشنش می کنیم یه بوی بدی میده آیا امکانش هست شما به من توی عیب یابی کولر گازی پنجره ای کمک کنید یه دنیا ممنونتون میشم چون توی شهر ما تعمیرکارا زیاد حرفه ای نیستن و نتونستن مشکل دستگاهو پیدا کنن.

  • farhadgh1992 گفت:

   بوی بد کولر اسپلیت پنجره ای می‌تواند دلایل مختلف بسیاری داشته باشد.
   برای کشف این مشکل ابتدا باید فیلترهای کولر را بررسی کرده و از تمیز بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید. چنانچه بوی نا مطلوب همچنان ادامه داشت، باید کار را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

 5. آزاده اعظمی گفت:

  علت خنک نکردن کولر گازی پنجره ای چی هست؟ ما کولرمون مثل ساعت کار می کنه ولی خونه رو خوب خنک نمی کنه اگر می تونید مشکل مارو رفع کنید من تماس بگیرم باهاتون

  • farhadgh1992 گفت:

   با سلام، احتمالاً به شارژ گاز کولر نیاز باشد. برای شارژ گاز کولر پنجره ای می توانید از متخصصین راگاسرد کمک بگیرید.

 6. عبدالله گفت:

  سلام.وقت بخیر.کولرگازی سامسونگ پنجرای ۱۸هزاردارم ۳ثانیه میره روی گاز بدش برمیگرده روی فن هر۵دقیقه همنجوری میشه ولتاژ برق هم خوبه

  • farhadgh1992 گفت:

   توصیه می شود جهت بررسی دقیق مشکل فیلمی از مشکل خود تهیه کرده و از طریق واتزاپ برای ما ارسال کنید، تا متخصصین مربوطه در اولین فرصت ممکن به بررسی و ارائه راهکار مناسب بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar