تعمیر کولر گازی: اعزام تعمیرکار کولر اسپلیت

مانند هر وسیله برقی دیگر، خرابی کولرگازی نیز امری اجتناب ناپذیر است و به همین دلیل می توان تعمیر کولر گازی را یکی از پر تقاضا ترین خدمات حوزه تعمیر سیستم های سرمایشی دانست.

لازم به ذکر است که برخی از قطعات کولر گازی بسیار حساس بوده و حتماً باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای سیستم های تهویه مطبوع تعمیر شود. این در حالی است که برخی دیگر از خرابی ها به دلیل پیچیدگی کم و ساده تر بودن تعمیر توسط خود شما نیز قابل رفع هستند. در این صفحه علاوه بر مشاهده شرایط اعزام تعمیرکار به منظور عیب یابی و رفع خرابی کولر گازی از مواردی نظیر قیمت خدمات نیز مطلع خواهید شد و به آموزش های مفید در زمینه عیب یابی و رفع عیب به منظور بر طرف کردن خرابی این سیستم خنک کننده دست خواهید یافت.

ادامه این مطلب ↶
تعمیر کولر گازی: اعزام تعمیرکار کولر اسپلیت

کولرگازی برای خنک کردن محیط از فرایند تبرید تراکمی استفاده می کند. عملکرد این سیستم به صورتی است که طی این روند گرمای محیط را جذب کرده و به گاز تحت فشار که به حالت مایع تغییر شکل داده، منتقل می دهد و در آخر گاز پس از تبخیر، حرارت را به خارج از ساختمان منتقل می کند. انجام صحیح این مراحل مستلزم کارکرد صحیح تمامی قطعات در کنار یکدیگر است و هدف از تعمیر کولر گازی نیز عیب یابی و رفع خرابی های احتمالی درست در زمانی است که این سیستم سرمایشی نمی تواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد و محیط خانه را خنک کند. در ادامه متن می توانید توضیحاتی جامع و کامل در مورد تعمیرات انواع کولرهای گازی توسط تعمیرکاران ما مطالعه کنید و علاوه بر آن به آموزش تعمیرات و سرویس کولر گازی نیز دست پیدا کنید.

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی چه برندهایی را شامل می شود؟

کولر گازی از آن دسته سیستم هایی به شمار می رود که تنوع بالایی دارد و بسیاری از کارخانجات این محصول را تولید و در بازار عرضه می کنند. هر یک از شرکت های سازنده کولر گازی در ساخت محصولات خود از تکنولوژی و فناوری خاص و جدیدی بهره می گیرند که این امر سبب تنوع بالا در مشخصات و ویژگی ها آنها می شود، بنابراین؛ لازم است هنگام تعمیر کولر گازی به برند و مدل آن دقت فرمایید. در واقع اگر قصد تعمیرات یکی از مدل های کولرگازی را دارید باید توجه کنید، که شرکت مذکور باید تعمیرکار توانمند و مسلط به تعمیر آن نوع کولر گازی یا اسپلیت را به محل شما اعزام کند.

ما در شرکت راگاسرد از تعمیرکاران حرفه ای جهت تعمیر هریک از برندهای زیر استفاده می کنیم:

 • کولرگازی سامسونگ
 • ال جی
 • اجنرال
 • گری
 • کولرگازی اسپلیت مدیا
 • شارپ
 • گرین

هزینه تعمیر کولرگازی چگونه تعیین می شود؟

هنگامی که سخن از هزینه تعمیرات کولرگازی به میان می آید، می توان عوامل مختلف بسیاری را به عنوان فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت نهایی معرفی کرد که برخی از مهم ترین آن ها شامل موارد زیر هستند:

 • نرخ نامه رسمی تعمیرات ارائه شده توسط اصناف
 • قطعات خراب شده که نیاز به تعمیر دارند
 • محل نصب کولرگازی
 • نوع و مدل کولرگازی اسپلیت
 • مهارت و تجربه تعمیرکار و میزان تخصص
نوع تعمیراتحداقل قیمت(تومان)حداکثر قیمت(تومان)
قیمت سرویس کامل دوره ای330,000340,000
هزینه شارژ کامل گاز کولر اسپلیت (بدون هزینه گاز)260,000270,000
هزینه شستشوی کامل مدار اسپلیت220,000230,000
هزینه تعویض کمپرسور اسپلیت + شارژ530,000540,000
هزینه شارژ روغن کمپرسور کولر اسپلیت160,000170,000
هزینه رفع نشتی گاز و وکیوم کامل150,000160,000
هزینه رفع لرزش یونیت داخلی و خارجی150,000150,000
هزینه جوشکاری یونیت25,00025,000
هزینه نصب پنل کولر گازی210,000220,000
هزینه نصب پایه دیواری یونیت خارجی110,000115,000
هزینه کابل‌کشی (به ازای هر متر)15,00015,000
هزینه داکت‌کشی (به ازای هر متر)25,00025,000
هزینه لوله کشی مسی (به ازای هر متر)25,00030,000
هزینه نصب فیوز مینیاتوری45,00050,000
هزینه نصب پایۀ زمینی95,000100,000
هزینه تعویض فیلتر درایر20,00020,000
هزینه تعویض خازن کولر گازی135,000140,000
هزینه تعویض قطعات یونیت داخلی کولر گازی180,000190,000
هزینه تعویض برد الکترونیکی کولر گازی165,000170,000
هزینه تعویض بلوور یونیت داخلی کولر گازی220,000230,000
هزینه تعویض ترانس برد کولر گازی155,000160,000
هزینه تعویض سنسور یونیت داخلی110,000115,000
هزینه تعویض شیر برقی کولر گازی165,000170,000
هزینه تعویض کنتاکتور کولر گازی150,000160,000
هزینه تعویض لوله مویی کولر گازی160,000170,000
هزینه تعویض شیر رفت یا برگشت کولر گازی150,000160,000
هزینه تعویض مهره لوله رفت و برگشت150,000160,000
هزینه تعویض کمپرسور همراه با شارژ گاز460,000470,000
هزینه تخلیه آب درین85,00090,000
هزینه تشخیص عیب در محل65,00070,000
هزینه تعمیر بردجهت اطلاع تماس بگیریدتوافقی

به عبارت دیگر می توان گفت که هزینه تعمیر کولرگازی تاثیر پذیری بسیاری از نوع و میزان خرابی دارد. برای مثال تعمیر کمپرسور کولرگازی نسبت به تعمیرات کندانسور هزینه های بیشتری را روی دست شما خواهد گذاشت. این درحالی است که شارژ گاز کولر به مراتب کم هزینه تر است. با توجه به آنچه گفته شد، می توان حدس زد، که اعلام هزینه دقیق تنها پس از بررسی مشکل توسط تعمیرکار کولر گازی اسپلیت امکان پذیر خواهد بود.

تعمیر کولر گازی

مناطق تحت پوشش ما جهت اعزام تعمیرکار کولر گازی شامل چه بخش هایی از شهر تهران است؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد در زمان درخواست تعمیر کولر گازی عدم اعزام به موقع تعمیرکار به محل است و شلوغی شهر تهران به یکی از اصلی ترین بهانه های افراد و شرکت های مختلف برای توجیه چنین شرایطی تبدیل شده است. ما در مجموعه خود تیم های مختلفی را در مناطق گوناگون استان تهران مستقر کرده ایم و به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که عیب یابی و رفع عیب کولر گازی یا اسپلیت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام خواهیم رساند. مناطق تحت پوشش تعمیرکاران ما شامل موارد زیر هستند:

 • شمال تهران
 • شرق تهران
 • غرب تهران
 • جنوب تهران
 • مناطق حومه تهران

به این ترتیب می توان گفت که تعمیر کولر گازی در تهران توسط تعمیرکاران راگاسرد، تقریباً تمامی مناطق استان را پوشش خواهد داد.

خرابی ها مرسوم در کولر گازی شامل چه مواردی هستند؟

برخی از خرابی های مرسوم در کولرهای گازی شامل موارد ذکر شده در این بخش از متن هستند، برخی از این خرابی های به سادگی قابل تعمیر هستند و برخی دیگر تنها با کمک تعمیرکاران حرفه ای قابل رفع می باشند. برای مشاهده مطالب مرتبط با مباحث آموزشی می توانید به صفحه آموزش تعمیرات کولر اسپلیت مراجعه کنید.

تعمیر شیر برقی کولر گازی

خرابی شیر برقی کولر گازی یکی از مشکلات مرسوم این سیستم های سرمایشی است که تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای قابل حل هستند. چنانچه تعمیرکار در فرایند تعمیر کولر گازی متوجه خرابی این قطعه شود به احتمال بسیار زیاد مجبور به جایگزینی آن با یک قطعه جدید خواهد بود. از اصلی ترین دلایل خرابی شیر برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب شدن بوش های پلاستیکی به دلیل بالا رفتن دمای داخل کندانسور
 • سوختن سیم پیچ شیر برقی کولر گازی
 • خراب شدن اتصالات این قطعه

خرابی و معیوب شدن برد الکتریکی دستگاه

برد الکتریکی کولر گازی که از آن با نام مغز سیستم نیز یاد می شود، وظیفه ارسال دستورات به بخش های مختلف کولر به منظور انجام صحیح فرایند تبرید را بر عهده دارد. به طور معمول تعمیرکار کولر گازی در زمان تعمیر برد کولر گازی به بررسی موارد زیر و یافتن ایرادات احتمالی و رفع آن ها خواهد پرداخت:

 • مشکلات رله
 • مشکلات خازن
 • مشکلات گیرنده اینفرارد
 • مشکلات سیم ها و سوکت های اتصال

تعمیر کولر گازی

آلوده شدن فیلتر هوا کولر گازی

یکی از مشکلات مرسوم در این نوع از سیستم های سرمایشی کثیف شدن بیش از حد فیلترهای هوای کولر است. در چنین شرایطی لازم نیست برای رفع مشکل و تعمیر کولر گازی از یک تعمیرکار کمک بخواهید، این خرابی به دلیل سادگی توسط خود شما نیز قابل رفع است.

برفک بستن روی لوله ها

برفک بستن روی لوله های کولر گازی می تواند از چند خرابی مختلف نشات گرفته باشد. برخی از ایرادات معمول که چنین اتفاقی را رقم خواهند زد، شامل موارد زیر هستند:

 • نشتی لوله ها
 • کثیف شدن فیلترها
 • کم شدن گاز کولر

برای عیب یابی کولر گازی در چنین شرایطی توصیه می شود، ابتدا کولر را خاموش کنید تا برفک ها آب شوند. اگر پس از رفع شدن برفک ها شاهد نشتی از لوله ها بودید، باید تعمیر کولر گازی را به یک سرویسکار ماهر بسپارید. در غیر این صورت می توانید فیلترها را شست و شو دهید و مجدداً کولر را روشن کنید. اگر پس از این اقدامات نیز مجدداً، شاهد برفک بستن کولر گازی بودید، باید از یک تعمیرکار جهت کشف خرابی و رفع آن کمک بگیرید.

لرزش و ایجاد صدا از دیگر مشکلات در تعمیر کولر گازی

لرزش دستگاه و ایجاد صدا یکی از خرابی ها معمول در کولرهای گازی است که باعث اخلال در آسایش و آرامش ساکنین می شود. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی مانند عدم توازن در فن ها دستگاه، لق شدن پایه های کمپرسور و… رخ دهد. توجه کنید که عدم تعمیر به موقع کولر گازی توسط تعمیرکار ماهر در چنین شرایطی می تواند به سایر بخش های دستگاه نیز آسیب وارد کند و به همین دلیل، باید این کار را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام برسانید.

ریزش آب از کولر گازی

ریزش آب از داخل کولر گازی ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که عمده ترین این دلایل موارد زیر را دربر می گیرد:

 • خرابی پمپ کندانسور کولر گازی
 • وجود آلودگی در فیلتر هوا و جلوگیری از انجام فرآیند فیلتراسیون
 • عدم وجود چسبندگی مناسب بین درزهای دستگاه
 • نصب نادرست لوله درین
 • کافی نبودن طول لوله ها مربوط به کمپرسور
 • نصب قطعات و اجزا به روش غلط
 • برفک زدن کویل موجود در اواپراتور
 • فرسودگی و پوسیده شدن لوله تخلیه کولر گازی

تعمیر کولر گازی در چنین شرایطی می تواند بسته به مشکل موجود توسط تعمیرکار یا خود شما انجام شود.

خراب شدن سیم کشی دستگاه

خرابی سیم کشی دستگاه به صورت معمول، از یکی از دو مشکل زیر نشات خواهد گرفت:

 • آسیب های فیزیکی
 • خرابی های ناشی از بالا رفتن آمپر دستگاه

توجه کنید که خرابی سیم کشی دستگاه می تواند خطراتی نظیر برق گرفتگی، آتش سوزی و یا موارد مشابه دیگر را به همراه داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود، در صورت وقوع چنین مشکلی، سریعاً به یک تعمیرکار کولر گازی مراجعه کنید.

روشن نشدن کولر گازی

اگر دیدید که بخش مرکزی سیستم روشن نمی شود، در ابتدای کار می توانید ترموستات دستگاه را بررسی و چک کرده و پس از تنظیم مجدد از سلامت سیستم مطمئن شوید. اما اگر بعد از انجام این کار هم دستگاه روشن نشد الزامی است که برای تعمیر کولر گازی به تعمیرکار حرفه ای و متخصص مراجعه کنید.

تعمیر کولر گازی

عدم خنک سازی محیط به اندازه کافی

عدم خنک سازی محیط اطراف و تولید و توزیع باد گرم به جای باد خنک یکی دیگر از مرسوم ترین مشکلات پیش آمده در کولر گازی است. در واقع وظیفه اصلی این دستگاه، تامین هوای خنک و مطبوع مورد نیاز طی روزهای گرم سال می باشد و اگر نتواند این وظیفه خود را به درستی انجام دهد قطعا ایرادی در سیستم وجود دارد. نشتی و خارج شدن گاز دلیل اصلی این مشکل است که باید به آن رسیدگی شده و نشتی رفع شود. به صورت معمول پس از تعمیر محل نشتی، تعمیرکار کولر گازی به شارژ مجدد گاز آن خواهد پرداخت.

کار نکردن فن پنل داخلی

از دیگر مشکلاتی که تکنسین ها ممکن است در حین تعمیر کولر گازی با آن مواجه شوند، خراب شدن و کار نکردن فن پنل داخلی کولر گازی است. این مشکل می تواند بر اثر خرابی و معیوب شدن موتور دستگاه یا رله فن پیش بیاید که تنها راه حل آن تماس با تعمیرکار ماهر کولر گازی است.

وجود نقص و ایراد در فن خارجی

فن خارجی یکی از قطعات کولر گازی است که جهت دفع و بیرون راندن هوای گرم محیط به بیرون تعبیه شده است. همان طور که انتظار می رود، اگر این فن به درستی کار نکند، هوای گرم به طور کامل از محیط داخلی خارج نخواهد شد و هوای خنک و دلنشینی نخواهیم داشت. در اثر به وجود آمدن چنین مشکلی کمپرسور بیش از حد معمول گرم می شود و باعث ایجاد خلل در فرآیند خنک سازی می شود. برای حل این مشکل باید به فردی مراجعه نمایید که علاوه بر داشتن دانش و تخصص کافی، تجربه و شناخت لازم از کولر گازی را در اختیار داشته باشد.

 

شرح عیوبدلایل ایجاد عیوباقدامات لازم
1. سیستم مدام در حال کار کردن است اما ترموستات به خوبی عمل نمی کند.1. کثیف بودن یا یخ بستن سطح اواپراتور

2. وجود گازهای تقطیر ناپذیر در دستگاه

3. ظرفیت سیستم با فضا مورد استفاده تطابق ندارد.

4. عدم چرخش بلور

5. کاهش میزان مبرد

6. لوله موئین نامناسب

1. اواپراتور بررسی و مشکل رفع گردد. 2. شارژ کردن سیستم تخلیه و وکیوم 3. دستگاه جدیدی را با مشورت از کارشناسان نصب و راه اندازی کنید. 4. بررسی و رفع عیوب 5. بررسی سیستم از نشی و شارژ دستگاه 6. اندازه درست آن را تهیه نمایید.
2. موتور فن روشن نمی شود.1. خراب شدن ترموستات

2. اتصال نامناسب ترمینال یا خرابی خازن

3. اتصال نادرست ترمینال و قطع شدن سیم ها

4. قطعی سیم ها یا وصل نشدن برق اصلی به موتور فن

1. تعویض ترموستات 2. تعویض خازن و اتصال درست سیم ها به ترمینال 3. برطرف کردن قطعی سیم ها و اتصال درست و دقیق سیم ها در ترمینال 4. بررسی قطعی سیم ها و اتصال سیم ها به موتور فن
3. کمپرسور روشن می شود اما سیستم محیط را به خوبی خنک نمی کند.1. بسته بودن مسیر مایع مبرد

2. خراب بودن کمپرسور

3. نشتی ماده مبرد

1.باز کردن مسیر مایع سرما زا و شارژ کردن سیستم تخلیه و وکیوم دستگاه 2. تعویض کمپرسور 3. بررسی نشتی سیستم و شارژ گاز
4. کولر اسپلیت هنگام کار کردن آلودگی صوتی تولید می کند.1. تولید سر وصدا از یونت خارجی

2. لوله ها به یکدیگر برخورد کردند.

3. نصب نادرست فن اواپراتور

4. کارکرد معکوس کمپرسور بر اثر عوض شدن اتصال دو سیم به صورت تصادفی

5. حلقه لرزه گیر در جای نا مناسب قرار گرفته است یا از ارتعاش لوله کشی و موتور

1. کمپرسور و لوله ها با عایق بندی ( پنبه ای) شوند. 2. تنظیم لوله ها 3. نصب و تنظیم درست فن 4. بررسی و اصلاح سیم ها 5. کنترل و تنظیم لرزه گیرها
5. نداشتن سرمای مطلوب1. محل نصب نامناسب است.

2. مسدود بودن یا کثیفی طولانی مدت فیلتر

3. مسدود بودن مسیر مایع مبرد (سرمازا)

4. وجود منبع حرارتی

1. محل نصب را به درستی انتخاب کنید. 2. تعویض فیلتر مسدود شده با تمیز کردن آن 3. باز کردن مسیر مایع مبرد/ بررسی نشتی سیستم / شارژ سیستم تخلیه و وکیوم
6. گرم بودن بیش از حد اواپراتور1. نشتی ماده مبرد

2. خراب بودن کمپرسور

1. بررسی کولر گازی و شارژ گاز 2. تعویض کمپرسور
7. روشن نشدن یونیت خارجی1. مدار الکتریکی قطع است.

2. سنسور یونیت داخلی و خارجی قطع است.

3. برد الکتریکی PCB قطع است.

4. باز بودن اتصال اورلود

5. ارتباط غیرعادی یونیت داخلی و یونیت خارجی

1. بررسی مدار الکتریکی و اصلاح آن 2. مدار سنسورها را بررسی کنید/ اصلاح مدار/ تعویض سنسورها 3. بررسی مدار برد و تعویض PCB 4. صبر کنید تا اتصال اورلود بسته شود. 5. بررسی و کنترل ارتباط الکتریکی بین یونیت خارجی و داخلی

تعمیر کار air conditioner

سرویس کولر گازی شامل چه مواردی می شود؟

سرویس انواع کولرهای گازی یکی از اقدامات مهمی است که باید بعد از انتخاب و خرید سیستم سرمایشی به آن پرداخته شود و طی دوره های مشخصی از سال توسط تکنسین ها و سرویسکاران مجرب صورت گیرد، که با انجام این کار بازدهی دستگاه افزایش یافته و باعث بیشتر عمر کردن سیستم می شود. اما این سوال برایتان پیش می آید که سرویس کولرهای گازی شامل چه خدماتی می شود که باعث طولانی شدن عمر دستگاه می شود؟ همان طور که می دانید با گذشت زمان سطح و داخل کولرهای گازی را گرد و خاک گرفته و کثیف می شوند و همین امر باعث کند کار کردن یا عدم کارکرد سیستم شود. به همین سبب تمیز کردن و شست و شو یکی از مهم ترین مراحلی است که تکنسین ها در طی فرایند سرویس این نوع از سیستم های تهویه انجام می دهند. سایر اقدامات مهم شامل موارد زیر می شود :

 1. شست و شوی کامل دستگاه که شامل یونتیت داخلی و یونیت خارجی می باشد.
 2. بررسی و تست کردن تمام قطعات و اجزای دستگاه و اطمینان از عملکرد صحیح آنها
 3. تعویض قطعات
 4. بررسی میزان گاز و شارژ گاز
 5. شست و شو و تعویض فیلترهای هوا
 6. خدمات پس از فروش
 7. بررسی و کنترل قسمت سیم کشی
 8. بررسی خازن و کندانسور کولر گازی

در صورت تمایل به مطالعه اطلاعات بیشتر درباره سرویس به موقع این سیستم ها می توانید به صفحه آموزش مرحله به مرحله سرویس دوره ای کولر گازی مراجعه کنید.

آیا سرویس کولرهای گازی مهم است؟

امروزه همه افراد در تمام نقاط مختلف دنیا نگهداری و سرویس سیستم های سرمایشی و سایر دستگاه ها را امری مهم تلقی می کنند. اما ظاهرا برخی از افراد در ایران هستند که با انجام این کار و پرداخت هزینه مخالفت کرده و اینگونه می پندارند که خود به تنهایی می توانند مشکلات سیستم را برطرف سازند. اما لازم است بگویم که پیروی از این باور اشتباه بوده و در آینده نه تنها باید هزینه های چندین برابر را جهت سرویس و تعمیر کولر اسپلیت خود پرداخت کنید، بلکه برای سیستم هم مشکلات و خرابی های بیشتر و جبران ناپذیری ررا به وجود می آورید.

سرویس و تعمیر انواع کولرهای گازی مجموعه ای از خدمات مراکز تخصصی نصب و راه اندازی آن می باشد و هدف آنها با انجام این کار بالا بردن راندمان و بازدهی دستگاه است. کاملا بدیهی است که هر سیستمی بعد از گذراندن عمر مفید خود رو به افول رفته و خراب می شود و شما دیگر قادر به استفاده از آنها نیستید. اما می توانید بلافاصله بعد از خرید کولر گازی، با یک برنامه ریزی منظم به نگهداری و سرویس های دوره ای آن بپردازید و باعث طوللانی شدن عمر سیستم خود شوید. سرویس و نگهداری درست و ببه موقع فواید زیر را به دنبال دارد.

 • افزایش طول عمر سیستم سرمایشی
 • افزایش بازدهی و راندمان کولر اسپلیت
 • کاهش هزینه های تعمیر و سرویس
 • کاهش مصرف برق
 • برطرف سازی بوی نامطبوع دستگاه
 • اطمینان از وجود گاز کافی در کولر اسپلیت

سرویس دوره ای کولر گازی چه مزایایی دارد؟

همانطور تا الان متوجه شده اید کولر گازی ها یکی از وسایلی هستند که عملکرد صحیح آنها تاثیر مستقیمی روی آسایش و رفاه ساکنین یک ساختمان دارد؛ بهتر است بدانید که کارکرد درست این سیستم ها در گرو رسیدگی به آنهاست. همانطور که هر وسیله ای ممکن است بعد از استفاده و کار کردن طولانی مدت دچار مشکل می شود و دیگر کیفیت اولیه خود را نداشته باشد، کولرهای گازی هم از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین توصیه می شود سرویس دوره ای آنها را جدی بگیرید، از مزایای سرویس به موقع کولر گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در مصرف بیش از حد برق

به طور کلی، یکی از معایب کولرهای گازی استفاده بیش از حد انرژی برق می باشد، به همین دلیل است کارشناسان توصیه می کنند در هنگام خرید این سیستم ها حتما مدلی را خریداری کنید که دارای برچسب استاندارد مصرف انرژی هستند. این سیستم های سرمایشی در حالت طبیعی برق زیادی را مصرف می کنند و در صورتی که مشکلی در پروسه عملکردشان به وجود بیاید این مصرف انرژی چند برابر خواهد شد. سرویس های دوره ای و به موقع از بروز مشکل در این وسایل جلوگیری کرده و باعث صرفه جویی در مصرف و کاهش هزینه در قبوض برق ساختمان می شوند.

رفع بوی نامطبوع کولر گاز

یکی از مشکلاتی که ممکن است در گذر زمان و استفاده طولای مدت از کولر گازی پیش بیاید؛ خارج شدن بوی نامطبوع از آن می باشد وبروز چنین مشکلی به معنای این است که دستگاه نیاز به رسیدگی دارد. جهت رفع بوی نامطبوع کولر گازی می توانید با کمک گرفتن از یک سرویسکار حرفه ای این مشکل را رفع کنید؛ سرویسکار بعد از حضور در محل و بررسی بخش های مرتبط با خرابی، فیلترهای هوا را باز کره و آنها را تمیز می کند و مجددا در جای خود قرار می دهد.

بیشتر شدن عمر مفید قطعات و بهبود عملکرد کولر گازی

طی پروسه سرویس کولر گازی، سرویسکار براساس یک چک لیست مشخص، تمامی اجزا و قطعات به کار رفته در دستگاه را بررسی و از سالم بودن هر یک اطمینان حاصل می کند. با انجام اینکار می توانیم تا میزان زیادی مانع از ایجاد خرابی های احتمالی شده و از هزینه تعمیرات جلوگیری کنیم. از دیگر فواید رسیدگی به این سیستم ها، افزایش عمر مفید آنها می باشد که باعث می شود کیفیت اولیه عملکرد سیستم حفظ شود.

چه نوع از کولر گازی را تعمیر می کنیم؟

کولرهای گازی به دلیل اینکه برای محیط های مختلف مناسب و کاربردی باشند، در انواع متفاوتی تولید شده و به بازار عرضه می شوند. تیم حرفه ای راگاسرد دارای تعمیرکارانی است که جهت تعمیر انواع مختلف کولر گازی تجربه و دانش لازم را دارند. خدمات تعمیر کولر گازی توسط مجموعه ما شامل سرویس انواع مختلف این نوع از سیستم های تهویه (HVAC) زیر هستند:

 • کولر گازی اسپلیت ایستاده
 • کولر گازی کاستی سقفی
 • کولر گازی نوع سقفی کانالی
 • کولر گازی های دیواری

تعمیر کولر گازی

چه ابزارهایی برای تعمیر کولر گازی استفاده می شود؟

استفاده از ابزار مناسب در روند تعمیر کولر گازی کار تعمیرکار را تا حد بسیار زیادی ساده تر خواهد کرد. برخی از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات کولر های اسپلیت شامل مواد زیر هستند.

 • دستگاه تست و ارزیابی ولتاژ
 • پیچ گوشتی با عایق بندی مناسب در برابر برق
 • آچار مخصوص جهت تعمیر قطعات کولر گازی
 • دریل (در نظر داشته باشید استفاده از دریل بی سیم بی دردسرتر و بهتر است اما دریل سیم دار هم همان کار را برای شما انجام می دهد.)
 • دستگاه مولتی متر جهت اندازه گیری جریان، ولتاژ، مقاومت حین تعمیر کولر گازی
 • ابزارهایی مانند؛ دم باریک، سیم چین، پیچ و مهره اضافه و…

چرا باید برای تعمیرات کولر گازی از افراد متخصص کمک بگیریم؟

کولر های گازی از بخش های مختلف بسیار زیادی تشکیل شده اند و به همین دلیل است که می توان تعمیرات آن ها را در دسته مشاغل تخصصی جای داد. عدم مراجعه به تعمیرکار در زمان خرابی یا سپردن انجام تعمیرات به عهده افراد نیمه ماهر می تواند مشکلات را تشدید کند. به همین دلیل است که توصیه می شود، تعمیر کولر گازی را به یک سرویسکار ماهر بسپارید. فراموش نکنید که کولر یکی از اصلی ترین وسایل رفاهی در فصول گرم سال محسوب شده و عدم کارکرد صحیح آن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

با این وجود اگر قصد دارید، تعمیرات را خودتان انجام دهید، می توانید از مطالب آموزشی مانند مطلب منتشر شده در این منبع استفاده کنید.

تعمیرکار کولر گازی

چرا توصیه می کنیم تعمیرات کولر گازی خود را به ما بسپارید؟

یکی از چالش برانگیزترین دغدغه های مجموعه ما در نظر گرفتن آسودگی خاطر و آرامش هر چه بیشتر شما مشتریان عزیز می باشد. در جهت برآورده ساختن این موارد، شرکت ما در کنار ارائه انواع خدمات خود، مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • انجام تعمیرات به صورت 24 ساعته
 • اعزام تعمیرکار به تمامی نقاط شهر و استان تهران
 • ارائه ضمانت نامه رسمی برای تعمیرات قطعات مختلف کولر گازی
 • نظارت دقیق توسط شرکت رسمی و ثبت شده

چنانچه قصد درخواست اعزام تعمیرکار جهت تعمیر کولر گازی را دارید، می توانید از دو طریق اقدام کنید؛ شما عزیزان می توانید از طریق پر کردن فرم ثبت سفارش یا تماس با یکی از شماره تلفن های مندرج در سایت، اطلاعات خود را ارسال کنید. کارشناسان ما بعد از بررسی مشکل و دریافت اطلاعات طی کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرکار را به محل مورد نظر اعزام کرده تا بعد از بررسی دستگاه به تعمیر کولر گازی بپردازد.

avatar