سرویس داکت اسپلیت: سرویس دوره ای duct split با ضمانت

داکت اسپلیت ها یکی از سیستم های تهویه مطبوع هستند که قادرند طی فصول سرد سال به مهیا کردن فضای گرم و در روزهای سرد به خنک سازی محیط بپردازند. یکی از دلایلی که استفاده و به کارگیری از این سیستم ها با استقبال بالایی مواجه شده است، مجهز بودن به همین ویژگی دوحالته سرمایشی و گرمایشی می باشد. جهت استفاده بهینه و مطلوب از این دستگاه، بهتر است به صورت دوره ای به آنها رسیدگی شود. در این مقاله قصد داریم اهمیت سرویس داکت اسپلیت را بیان کنیم.

شما می توانید جهت درخواست خدمات تعمیرات این نوع از سیستم های سرمایشی به صفحه تعمیر داکت اسپلیت مراجعه کنید.

تعمیر duct split

 چرا رسیدگی و سرویس داکت اسپلیت از اهمیت بالایی برخوردار است؟

داکت اسپلیت ها یکی از سیستم های تهویه مطبوع هستند که قادرند طی فصول سرد سال به مهیا کردن فضای گرم و در روزهای سرد به خنک سازی محیط بپردازند. یکی از دلایلی که استفاده و به کارگیری از این سیستم ها با استقبال بالایی مواجه شده است، مجهز بودن به همین ویژگی دوحالته سرمایشی و گرمایشی می باشد. جهت استفاده بهینه از این سیستم ها، بهتر است به صورت دوره های منظم به آنها رسیدگی کنیم. رسیدگی، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت به این دلیل مهم است که با انجام اینکار، علاوه بر اینکه طول عمر مفید دستگاه افزایش می یابد، به بهبود عملکرد آن هم کمک می کند.

یکی دیگر از مزایای سرویس و تعمیر این سیستم های سرمایشی این است که در طی فرآیند رسیدگی و نگهداری دستگاه، سرویسکار می تواند مشکلات و خرابی های احتمالی را شناسایی و از بروز آنها جلوگیری کند.

سرویس داکت اسپلیت

چه زمان هایی باید داکت اسپلیت خود را سرویس کنیم؟

همانطور که می دانید با شروع شدن فصل گرما، افراد اقدام به راه اندازی مجدد و سرویس سیستم های سرمایشی خود می کنند، تا بتوانند از سرمای دلنشین دستگاه نهایت لذت را ببرند. ولی همیشه باید این نکته را در نظر بگیرید، که هر دستگاه خنک کننده ای، فارق از هر نوع مدل و برندی، نیاز به سرویس های دوره ای و نگهداری مداوم دارند، تا بتوانند عملکرد و بازدهی خوبی داشته باشند.

اگر به تعمیر و سرویس داکت اسپلیت خود بی توجه باشید، مدام با خرابی و مشکلات احتمالی آن مواجه خواهید شد و ممکن است گرمای تابستان شما را کلافه کند و از خنکی لذت بخش دستگاه های سرمایشی خود بی نصیب بمانید. به این ترتیب؛ توصیه کارشناسان ما در رابطه با سرویس و نگهداری داکت اسپلیت ها، این است که دستگاه شما بهتر است که هر 6 ماه یکبار سرویس شود.

با انجام اینکار نه تنها طول عمر دستگاه شما افزایش می یابد، بلکه هزینه تعمیر داکت اسپلیت هم به طور چشمگیری کاهش می یابد. می توانید برای درخواست سرویسکار با مجموعه معتبر و گریددار راگاسرد تماس بگیرید، که تمامی خدمات خود را به مدت 3 ماه ضمانت می کند.

نحوه سرویس داکت اسپلیت

هر نوع وسیله ای با گذر زمان و استفاده مکرر، ممکن است نیاز به رسیدگی داشته باشد. داکت اسپلیت ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و بعد از مدتی کارکرد، نیاز به سرویس دارند. برخی از مراحل سرویس داکت اسپلیت ها شامل موارد زیر هستند:

اطمینان از باز بودن مسیر لوله ها و کانال ها:

سرویسکار به بررسی کانال های دستگاه می پردازد و در صورت مشاهده گرفتگی و بسته بودن آنها، مواد و ذرات مزاحم را از داخل لوله تخلیه می کند.

عدم نشتی در لوله های مسی:

یونیت داخلی که شامل هواساز است و یونیت خارجی یا همان کندانسور به کمک لوله هایی از جنس مس به همدیگر وصل می شوند. در حین سرویس داکت اسپلیت باید این لوله ها مورد بررسی قرار گیرند تا از عدم وجود نشتی در آنها مطمئن شویم.

کثیف شدن کمپرسور :

کمپرسور یکی دیگر از قطعاتی است که طی فرآیند سرویس دهی دستگاه چک می شود. در صورتی که کمپرسور کثیف باشد و گرد و غبار آن را پوشانده باشد، باید خیلی سریع به رفع آنها پرداخت.

سرویس داکت اسپلیت

بررسی فن دستگاه:

فن داکت اسپلیت از دیگر فاکتورهایی است که در سرویس دهی این دستگاه چک می شود. اگر فن خراب شده باشد، باید آن را با یک فن سالم تعویض کنید.

برای دسترسی به موارد بیشتر می توانید این فایل پی دی اف انگلیسی راهنمای داکت اسپلیت را مطالعه کنید.

عدم وجود پوسیدگی در سیم ها یا قطع اتصالات الکتریکی:

در صورتی که سرویسکار ببیند سیم هایی که قسمت های مختلف دستگاه را به هم وصل می کنند، دچار پوسیدگی یا قطعی شده اند، باید آنها را تعویض کند.

اطمینان از سالم بودن برد داکت اسپلیت و قطعات آن:

برد Duct split یکی دیگر از گزینه هایی است که در سرویس های دوره ای چک می شود. تمامی قطعات سازنده این قسمت بررسی و مورد آزمایش قرار می گیرد.

سرویس داکت اسپلیت

اهمیت رسیدگی به داکت اسپلیت توسط سرویسکار مجرب

از آنجایی که داکت اسپلیت ها چه در فصل تابستان چه در فصل سرد زمستان کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرند، عملکرد صحیح آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اینکه داکت اسپلیت ها به درستی کار کنند، لازم است به صورت دوره های مشخصی در سال به آنها رسیدگی شود.

این دوره ها می توانند به صورت ماهانه، فصلی یا سالانه باشند اما نکته قابل توجه این است که برای افزایش توان دستگاه و جلوگیری از هر نوع خرابی احتمالی باید این کار توسط یک سرویسکار ماهر انجام شود. در صورتی که این کار را به فردی مبتدی و بی تجربه بسپارید ممکن است نه تنها کمک مفیدی به عملکرد دستگاه نکند، بلکه سبب آسیب دیدن سیستم هم شود.

شارژ گاز داکت اسپلیت

تمام سیستم های سرمایشی از جمله داکت اسپلیت ها برای اینکه سرمایش مطلوبی داشته باشند حتما باید از مایع مبرد گاز استفاده کنند که به وسیله آن و با طی کردن روند خاصی محیط اطراف را خنک کنند. زمانی که Duct split شما فضای خانه را به خوبی خنک نمی کند، یکی از علت های آن می تواند از تمام شدن گاز دستگاه باشد، که در این جور مواقع بهتر است هر چه زودتر به شارژ گاز داکت اسپلیت خود بپردازید، زیرا اگر به موقع این کار را انجام ندهید ممکن سیستم تهویه دچار مشکل شده و هزینه های زیادی را برای شما به بار آورد.

لازم است بدانید که شارژ گاز اسپلیت های داکت دار یک کار تخصصی و مهم می باشد و باید انجام این کار را به سرویسکاران حرفه ای و مجرب بسپارید. چرا که اگر این کار به صورت اصولی و استاندارد صورت نگیرد، ممکن است سیستم سرمایشی مجددا باد گرم دهد و شما را مجاب به شارژ مجدد گاز کند. شارژ گاز این سیستم های تهویه یکی از خدمات ویژه مجموعه ما محسوب می شود که نیروهای حرفه ای ما این کار را همانند سرویس و تعمیر داکت اسپلیت به بهترین نحو احسن انجام می دهند.

سرویس داکت اسپلیت

هزینه سرویس داکت اسپلیت چقدر است؟

هنگامی که صحبت از تعمیر یا سرویس وسیله و دستگاهی به میان می آید، 90 درصد مردم بعد از در نظر گرفتن کیفیت کار تعمیرکار، می خواهند از قیمت و هزینه های کلی آن با خبر شوند. عواملی مانند نوع و درجه خرابی دستگاه، تعداد و نوع داکت اسپلیت، زمان صرف شده، کانل کشی و لوله کشی و غیره همگی هزینه های سرویس و تعمیر Duct split را تحت الشعاع خود قرار می دهد.
البته لازم به ذکر است که بدون بازدید و بررسی کارشناسان نمی توان قیمت دقیقی را ارائه داد، زیرا در وهله اول متخصصین ما سیستم شما را بررسی کرده و بعد هزینه سرویس داکت اسپلیت را اعلام می دارند.

جدول موجود شامل لیستی از قیمت حدودی تعمیرات duct split است.

شرح تعمیرات از قیمت(به تومان)تا قیمت (به تومان)
مدارشویی کامل و ازت شویی190.000270.000
سرویس کامل (شستن کندانسور، کوئل شویی، تست گاز و آمپرگیری)200.000250.000
اجرت شارژ گاز به همراه گاز R22 داکت اسپلیت 42 تا 48 هزار450.000530.000
اجرت شارژ گاز به همراه گاز R22 داکت اسپلیت 32 تا 36 هزار360.000400.000
اجرت شارژ گاز به همراه گاز 410 داکت اسپلیت 32 تا 36 هزار620.000750.000
هزینه بررسی و بازدید از پروژه، عیبب یابی و اعلام پیش فاکتور70.00085.000
هزینه رفع نشتی آب از قسمت یونیت داخلی180.000200.000
هزینه فرآیند لوله کشیمتری 60.000
هزینه فرآیند کانال کشیمتری 95.000
تعمیر ترموستات و برد کنترل450.000690.000
وکیوم کامل120.000150.000
هزینه تعویض کمپرسور داکت اسپلیت به همراه ازت شویی، جوشکاری و وکیوم560.000650.000
بررسی سیم فرمان و دلیل خرابی و تعویض کنتاکتور220.000270.000
هزینه نشت یابی و وکیوم کامل با ضمانت 3 ماهه300.000370.000
هزینه تعویض فیلتر داریر200.000250.000
تعویض ترموستات Duct split با ضمانت390.000450.000
ایاب و ذهاب40.000
تعمیر داکت اسپلیت

راگاسرد برای سرویس داکت اسپلیت چه برندهایی را تحت پوشش خود قرار می دهد؟

راگاسرد به عنوان یکی از مراکز تخصصی و معتبر در تهران، نمایندگی تعمیر و سرویس برندهای مختلفی از سیستم های داکت اسپلیت را تحت پوشش خود قرار داده است که شامل موارد زیر می باشد:

 • سرویس داکت اسپلیت ال جی (LG)
 • پاناسونیک (Panasonic)
 • هایسنس (Hisense )
 • سامسونگ (Samsung)
 • بوش (Bosch)
 • میدیا (Midea)
 • سرویس داکت اسپلیت سقفی گری (Gree)
 • اجنرال (Ogeneral)
 • جنرال (General)
 • هیتاچی (Hitachi)
 • دایکین (Daikin)

به دلیل تنوع بالا برندها، اگر که برند داکت اسپلیت شما در بالا ذکر نشده است، جای هیچ نگرانی نیست چرا که تعمیرکاران مجرب ما قادر به سرویس هر نوع و برندی از سیستم های سرمایشی هستند.

سرویسکار داکت اسپلیت

مزایای مجموعه ما در زمینه ارائه خدمات سرویس داکت اسپلیت

جلب رضایت و راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان همیشه از دغدغه های مهم مجموعه ما بوده است، به همین جهت در کنار ارائه انواع خدمات مربوط به سیستم های سرمایشی و گرمایشی، مزایا و امتیازات ویژه ای هم در نظر گرفته ایم که شامل موارد زیر می شود:

 • امکان مشاوره با کارشناسان متخصص
 • بهره مندی از سرویسکاران باتجربه
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و در تمامی مناطق تهران
 • ارائه کارت ضمانت مدت دار
 • اعزام سرویسکار داکت اسپلیت در کوتاه ترین زمان ممکن

در صورتی که به دنبال سرویسکار ماهر هستید می توانید با یکی از شماره های درج شده در صفحه وب سایت تماس گرفته یا فرم درخواست موجود در سایت را پر بفرمایید و برای راگا سرد ارسال کنید. کارشناسان ما بلافاصله بعد از دریافت اطلاعات، نزدیک ترین سرویسکار را اعزام می کنند تا با بررسی تمامی آیتم های لازم در سرویس داکت اسپلیت، از بروز مشکلات احتمالی در این سیستم جلوگیری کنند.

4 پاسخ به “سرویس داکت اسپلیت: سرویس دوره ای duct split با ضمانت”

 1. اميرحسين اسماعيلي نژاد گفت:

  سلام
  ي دوهفته اي ميشه كه داكت اسپليتو اومدن نصب كردن ولي نميدونم چرا همش صدا ميده ؟؟ به نظرتون مشكلش از چيه اخه تازس
  ممنون ميشم زود جواب بدين

  • farhadgh1992 گفت:

   سر و صدای داکت اسپلیت، می‌تواند علل مختلفی داشته باشد، که یکی از آن‌ها عدم رعایت استانداردهای نصب است. البته ممکن است این سر و صدا ناشی از خرابی دستگاه باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

 2. اصغر رادفر گفت:

  سلام چه گازي واسه داكت اسپليت خوبه ؟ گازي كه قيمتش هم مناسب باشه ؟

  • farhadgh1992 گفت:

   شارژ گاز داکت اسپلیت حتماً باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود. نوع شارژ مناسب داکت اسپلیت شما به مدل داکت اسپلیت نیز وابسطه است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید گاز مبرد یا درخواست تعمیرکار با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar