سرویس کولر گازی: هر آنچه باید در مورد سرویس دوره ای کولر اسپلیت بدانید

سرویس کولر گازی یکی از کارهای مهمی است که با هدف افزایش عمر و بهبود عملکرد کولر گازی اسپلیت و به صورت دوره ای انجام می شود.

لازم است بدانید که این امر در کنار ظاهر ساده خود، پیچیدگی هایی را نیز دارد که باعث می شود توصیه کنیم انجام آن را به سرویسکاران ماهر بسپارید.

با این وجود چنانچه می خواهید سرویس کولر گازی اسپلیت را خودتان انجام دهید، باید بدانید که این مطلب، علاوه بر توضیحات مرتبط با اعزام سرویسکار، شامل آموزش های رایگان نیز است.

دلایل سرویس کولر گازی : چرا کولر گازی به سرویس احتیاج دارد؟

سرویس کولر گازی به معنای رفع ایرادات جزئی، پیش از تبدیل شدن به خرابی های بزرگ است. به این ترتیب می توان گفت که مهم ترین دلیل سرویس کردن کولر گازی جلوگیری از ایجاد مشکل و از کار افتادن یا نقص در کارکرد این سیستم می باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت که سرویس به موقع کولر گازی اسپلیت، علاوه بر افزایش راندمان دستگاه، عمر مفید آن را تا حد بسیار زیادی افزایش داده و به این ترتیب، می توانید تا مدت طولانی، بدون مشکل و نگرانی از این سیستم سرمایشی استفاده کنید.

سرویس کولر گازی: هر آنچه باید در مورد سرویس دوره ای کولر اسپلیت بدانید

هر چند وقت یکبار باید کولر گازی را سرویس کرد؟

متخصصین این امر و تعمیرکاران ماهر کولر گازی توصیه می کنند که جهت جلوگیری از ایجاد خسارت های مالی حتما به صورت دوره های منظم شش ماهه دستگاه را سرویس کنید.

نکته بسیار مهم دیگری که باید در این مورد بدانید، آن است که داشتن یک برنامه دقیق و مدون در این زمینه می تواند اثر بخشی اقدامات انجام شده توسط سرویسکار بر روی کولر گازی را دو چندان کند.

6 گام مهم درسرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی را می توان به 6 مرحله مهم و اصلی تقسیم بندی کرد. این نکته  را در نظر داشته باشید که اگر بخواهید می توانید بخشی از سرویس اولیه این سیستم را خودتان انجام دهید اما برای سرویس کردن کولر گازی به صورت تخصصی و رسیدگی حرفه ای به آن باید از سرویسکار ماهر و باتجربه کمک بگیرید. 6 گام مهم در سرویس کولر گازی عبارت اند از:

شست و شوی پنل داخلی دستگاه

اولین قدم برای سرویس کولر گازی، شست و شوی پنل داخلی دستگاه می باشد. برای انجام اینکار ابتدا باید برق سیستم را قطع کنید، سپس قاب پنل را باز کرده و آن را از دستگاه جدا می کنیم. پیش از شروع شست و شوی دستگاه برای جلوگیری از نفوذ آب حتما از یک کاور آبریز استفاده کنید. در حین شستن اواپراتور پنل داخلی دقت کنید که برد دستگاه و سیستم الکتریکی در سمت راست تعبیه شده اند و نباید آب به درون این بخش نفوذ کند.

شستن پنل بیرونی یا کندانسور کولر گازی

بعد از تمیز کردن پنل داخلی نوبت به شست و شوی کندانسور موجود در پنل بیرونی می رسد. اولین گام برای این کار قطع کردن برق دستگاه است، بعد از آن باید با باز کردن پیچ ها درب بالایی کندانسور را باز کنید و به شست و شوی سیستم بپردازید. توجه کنید که برای راحتی کار می توانید قسمت برق و قطعات الکترونیکی و کمپرسور کولر گازی را به کمک چسب یا نایلون بپوشانید تا آب وارد این قسمت ها نشود.

تست و آزمایش آمپر کولر گازی

فرآیند تست آمپر یکی از مراحل سرویس کولر گازی است که توسط دستگاهی به نام مولتی متر انجام می شود. بعد از وصل کردن مولتی متر به سیستم، میزان آمپر را اندازه گیری می کنند؛ در صورتی که عدد به دست آمده بالاتر از میزان آمپر درج شده روی کولر گازی باشد یعنی مشکلی در سیستم وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

بررسی و شارژ گاز مبرد بسته به نوع کولر گازی

بعد از طی کردن مراحل گفته شده نوبت به بررسی میزان گاز مبرد موجود در داخل دستگاه می باشد. گاز کولر گازی نباید از یک حد مشخصی بیشتر وکمتر باشد، در نتیجه در صورت مشاهده تمام شدن آن لازم است به شارژ سیستم بپردازیم. دقت کنید که  بسته به نوع ساده یا اینورتر بودن کولر گازی ممکن است نوع گاز مبرد هم تغییر کند. در کمپرسور غالب کولرهای گازی از گازهای مبرد نوع R22 یا R410  استفاده می شود.

رفع نشتی یکی از خدمات سرویس کولر گازی

یکی از گزینه هایی که در سرویس های دوره ای کولر گازی بررسی می شود، وجود نشتی و رفع آن است. در صورتی که کولر گازی نشتی داشته باشد علاوه بر آسیب به خود سیستم می تواند سبب نم دادن دیوارهای اطراف دستگاه هم شود.

سرویس کولرگازی

یک سرویسکار کولر گازی ماهر چه ویژگی هایی دارد؟

به دلیل اینکه کولر گازی دارای اجزا و قطعات تخصصی می باشد و نقش مهمی را در فرآیند خنک سازی و تامین آسایش ساکنین ایفا می کند، باید توسط افراد ماهر تعمیر و سرویس شود.

یک سرویسکار ماهر کولر گازی باید علاوه بر شناخت و تسلط کامل بر قطعات و اجزای به کار رفته در این سیستم ها، تجربه و مهارت کافی برای سرویس کولر گازی را در اختیار داشته باشد. علاوه بر این موارد، تعمیرکار کولر گازی باید دقت و تمرکز بالایی را در حین تعمیر داشته باشد تا از آسیب وارد کردن به دستگاه و ایجاد خسارت های بیشتر جلوگیری شود.

متخصصین سرویسکار کولر گازی تیم ما در تعمیر و سرویس چه برندهایی تخصص دارند؟   

کولرهای گازی توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند که هر یک از آنها دارای مشخصات و ویژگی های فنی خاصی هستند. از آنجایی که هریک از این برندها به تنهایی مشخصات خاصی دارند، ممکن است روش تعمیر و سرویس هر کدام با دیگری متفاوت باشد.

متخصصین سرویسکار کولر گازی ما تسلط کاملی روی سرویس انواع کولرهای گازی دارند. انواع مختلف کولرهای گازی که سرویسکاران ما قادر به تعمیر و سرویس آنها هستند شامل موارد زیر می شود:

 • کولر گازی سامسونگ
 • اجنرال
 • ال جی
 • جنرال
 • توشیبا
 • کولر گازی مدیا
 • گری

مجموعه  ما خدمات سرویس کولر گازی را در چه مناطقی ارائه می دهد؟

مجموعه ما خدمات سرویس کولر گازی را در تمامی مناطق تهران ارائه می دهد؛ این تیم، با بهره گیری از افراد حرفه ای، سرویسکاران خود را به صورت نیروهای مستقر در تمامی مناطق تهران قرار داده است تا در صورت تماس، نزدیک ترین سرویسکار طی کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر شما اعزام شود و به سرویس کردن کولر گازی بپرازد. در نتیجه می توانید برای سرویس کولر گازی در تمام نقاط تهران روی ما حساب کنید.

سرویس کولرگازی

هزینه سرویس کولر گازی چگونه تعیین می شود؟

تعیین قیمت سرویس کولر گازی به عوامل بسیاری بستگی دارد، گاهی اوقات ممکن است سرویسکار بعد از حضور در محل و در حین سرویس کولر گازی به این نتیجه برسد که مشکلی در دستگاه وجود دارد که نیاز به تعمیر دارد، دراین صورت هزینه ای که از قبل گفته شده تغییر می کند.

بعضی مواقع وجود دارد که سرویسکار بعد از بررسی و چک کردن شرایط دستگاه به این نتیجه می رسد که یک سرویس ساده کولر گازی کافی است و نیازی به سرویس عمومی و اجرای اقدامات بیشتر نیست، در چنین شرایطی احتمال دارد قیمت نهایی کم تر از هزینه ای که از قبل گفته شده است بشود.

هزینه سرویس کولر گازی به عوامل دیگری بستگی دارد که عبارت اند از:

 • برند و مدل کولر گازی
 • تعرفه خدمات کولر گازی
 • هزینه شارژ گاز مناسب کولر گازی
 • هزینه ایاب و ذهاب و دستمزد سرویسکار کولر گازی

سرویس کولر گازی چه مزایایی دارد؟

سرویس کولر گازی نه تنها برای خود دستگاه مفید است بلکه منجر به راحتی و فراغت خاطر بیشتر ساکنین می شود. سایر مزایای سرویس به موقع و دوره ای کولر گازی شامل موارد زیر می شود:

 • صرفه جویی در استفاده از انرژی برق
 • افزایش عمر مفید کولر گازی
 • بهبود عملکرد دستگاه
 • بالا رفتن راندمان کولر گازی
 • جلوگیری از خرابی های بیشتر با هزینه بالاتر
 • تولید هوای خنک مطلوب

سرویس کردن کولر گازی توسط سرویسکاران ما شامل چه امتیازهایی می شود؟

در صورتی که مایل به سرویس کولر گازی خود توسط سرویسکاران ما هستید باید به شما بگوییم که مجموعه ما برای آسایش خاطر و جلب رضایت شما عزیزان مزایای ویژه ای را در نظر گرفته است :

 • اعزام سرویسکار کولر گازی طی کوتاه ترین زمان ممکن با کم ترین هزینه
 • ارائه کارت ضمانت
 • بهره مندی از نظر و مشورت افراد متخصص در زمینه تعمیر و سرویس کولر گازی
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته

برای درخواست سرویسکار از تیم ما می توانید با یکی از شماره تماس های درج شده در وب سایت تماس بگیرید و یا از طریق پر کردن فرم ثبت سفارش، درخواست خود را ثبت و برای کارشناسان ارسال کنید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان به محل مورد نظر شما اعزام و به بررسی آیتم های مربوط به سرویس کولر گازی بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar