عیب یابی پمپ آب خانگی

آیا می دانستید که اگر عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی خود را به مراکز تخصصی بسپارید چقدر می تواند به صرفه تر و بهتر از سپردن به افراد آماتور و غیر حرفه ای باشد؟. اگر بخواهیم برند و کیفیت هر محصولی را فاکتور بگیریم، هر دستگاهی ممکن است به مرور زمان و استفاده مداوم از آن دچار مشکل شده و به عیب یابی و تعمیر نیاز پیدا کند.

عیب یابی پمپ آب خانگی یکی از مهم ترین اقداماتی است که همیشه باید قبل از شروع فرایند تعمیر توسط تعمیرکار صورت گیرد. اگر این مرحله به خوبی و درستی انجام نشود، مطمئنا دستگاه شما هم به خوبی تعمیر نخواهد شد. در این مرحله تعمیرکار با استفاده از تجربه و ابزارهای مخصوص شروع به یافتن عیوب دستگاه کرده و آنها را برطرف می سازد. در ادامه این مطلب، به نحوه رفع خرابی پمپ خانگی و تعمیرات آن می پردازیم، پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تماس(02155957723)

پمپ آب خانگی راهی برای افزایش فشار آب مصرفی

امروزه به دلیل بالا بودن جمعیت شهرها و افزایش ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و اداری، و با استفاده همزمان چندین واحد از منبع آب، کاهش فشار آب به یکی از مشکلات اصلی ساکنین ساختمان تبدیل شده است، که تنهاترین و بهترین روش افزایش فشار آب و رفع این مشکل، استفاده از پمپ آب می باشد که بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند.

عیب یابی پمپ آب

همان طور که در بالا گفته شد، water pump ممکن است به مرور و با بی توجهی به سرویس آن، بعد از مدتی کار کردن دچار مشکلاتی شود و نتواند نیاز شما را به خوبی تامین کند، آن موقع است که به دنبال چاره ای می گردید که این مشکل را برطرف سازید. توصیه می شود که قبل از هر چیز و خراب شدن پمپ آب خانگی به نکات زیر توجه داشته باشید و آنها را جدی بگیرید.

قبل از خراب شدن پمپ خود باید به چه نکاتی توجه کنید؟ (علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد)

 • برای نگهداری و افزایش طول عمر دستگاه خود، به سرویس دوره ای آن بی توجه نباشید. بهتر است در بازده زمانی های مختلف پمپ را مورد بررسی قرار داده تا با فهمیدن مشکلات کوچک آن، از بروز خرابی ها و مشکلات بیشتر و جدی تر جلوگیری کنید.
 • توصیه می شود برای عیب یابی پمپ آب خانگی، تعمیرات و سرویس آن از تعمیرکاران با تجربه و حرفه ای کمک بگیرید.
 • هنگام انتخاب و خرید پمپ آب یا Household water pump، دقت داشته باشید که چه نوع آن را خریداری می کنید که با هدف و نیاز شما مطابقت داشته باشد.
 • برای جلوگیری از ورود آشغال ها و ناخاصی ها به پمپ، بهتر است از فیلتر و صافی استفاده شود.
 • نوسان یا ارتعاشات برق را جدی بگیرید، چرا که ممکن است به دلایل مختلفی به طور ناگهانی برق قطع شده و باعث سوختن پمپ آب شود. توصیه می شود که برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی از محافظ برق پکیجی استفاده کنید.
عیب یابی پمپ آب خانگی

آشنایی با اشکالات معمول پمپ آب خانگی و علت آنها

در این قسمت از مقاله به برخی از مشکلات رایجی که بسیاری از دارندگان پمپ آب با آن ها مواجه هستند، می پردازیم و با بررسی های بیشتر در می یابیم که علت بروز این مشکلات و خرابی ها چیست، تا بتوانیم با شناخت آنها مشکلات دستگاه الکترونیکی خود را سریع تر برطرف سازیم.

علت بالا نرفتن فشار پمپ آب ( کم شدن فشار)

یکی از مشکلات رایج پمپ های آب، کم شدن فشار آب است، که این مشکل می تواند باعث برهم زدن آرامش ساکنین ساختمان شود. در عیب یابی پمپ آب خانگی، یکی از مواردی که توسط تعمیرکار چک می شود، بررسی فشار آب پمپ است. در وهله اول و با یک نگاه ظاهری به دستگاه، باید از عدم وجود نشتی و مسدود نبودن لوله ها مطمئن شد.

برای اندازه گیری میزان فشار آب، می بایستی از فشار سنج یا مانومتر استفاده کرده و ارقام به دست آمده را با ارقام نمودار پمپ مقایسه کنید، البته لازم به ذکر است که انجام این کار به تخصص و مهارت بالا نیاز دارد، پس بهتر است انجام آن را به افراد واجد شرایط و تکنسین های حرفه ای بسپارید.

بعد از اندازه گیری با مانومتر و مشاهده افت فشارهای عادی، می بایستی محل فشار سنج را تغییر داده و سعی کنید علت اصلی بروز این مشکل را پیدا کنید. برخی از علت های بروز این مشکل می تواند شامل، ساییدگی پروانه ها، گرفتگی یا مسدود شدن لوله های ارتباطی، وجود نشتی در پمپ یا اتصالات، از کار افتادن و نیم سوز شدن الکتروموتور باشد. زمانی که با یکی از موارد ذکر شده مواجه شدید، آن قطعه باید تعمیر یا تعویض شود.

چرا پمپ آب هنگام کار کردن مدام داغ می کند؟ ( علت داغ شدن بیش از حد پمپ آب)

در این قسمت از مقاله قصد داریم به این مشکل بپردازیم که چرا دمای پمپ آب بالا می رود؟داغ شدن بیش از حد دستگاه، یکی دیگر از مشکلات معمول پمپ های آب خانگی است، که ممکن است در فصل تابستان و استفاده مدام از آنها، موتور داغ شده و باعث عدم کارکرد درست پمپ شود. البته نمی توان فقط به این یک دلیل اکتفا کرد، چرا که خرابی یا عدم کارکرد قسمت های دیگر پمپ هم می تواند باعث داغ شدن دستگاه شود.

توجه داشته باشید که در عیب یابی پمپ آب خانگی، اگر که دمای دستگاه بسیار بالا باشد، نباید بلافاصله آن را باز کنید، لازم است در ابتدا پمپ را خاموش کرده تا خنک شود، تا بتوانید سیستم و اجزای داخلی آن را به دقت بررسی کنید. علت های بروز این مشکل شامل موارد زیر می باشد:

 • شکسته شدن بلبرینگ( گیرپاژ کردن پمپ)
 • نوسانات برق
 • عدم وجود آب کافی در پمپ ( هوا کشیدن پمپ آب) – نیاز به هواگیری پمپ آب خانگی
 • انحراف پروانه از جای اصلی خود
 • مسدود شدن دریچه خروجی هوا
 • عدم کارکرد صحیح الکتروموتور پمپ

علت خاموش نشدن پمپ آب خانگی

افرادی که از پمپ آب ساختمان، جهت افزایش فشار آب استفاده می کنند، انتظار دارند که آب همیشه با فشار خوبی در دسترس شان قرار گیرد. اما گاهی اوقات ممکن است پمپ با مشکلاتی مواجه شود، که نتواند انتظارات آنها را برآورده سازد. یکی از همان مشکل ها، خاموش نشدن و یکسره کار کردن pump می باشد، که در عیب یابی پمپ آب خانگی مورد بررسی قرار می گیرند. مهم ترین و اصلی ترین علت های یکسره کار کردن دستگاه عبارتند از:

 • عدم وجود آب در پمپ
 • تنظیم نیودن اتومات مکانیکی
 • هواکشیدن دستگاه
 • برای رفع این مشکل می بایستی از یک تعمیرکار حرفه ای جهت تنظیم مجدد پمپ آب کمک بگیرید.
عیب یابی پمپ آب ساختمان

علت صدا و لرزش پمپ آب چیست؟

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب و خرید پمپ به آن توجه شود، صدای پمپ است. البته لازم به ذکر است که کل پمپ های آب از خود صدا تولید می کنند و هیچی پمپ در این دنیا وجود ندارد که بدون سرو صدا کار کند. بسیاری از دارندگان پمپ از این مشکل رنج می برند و به دنبال علت این سر و صدا و راهکارهایی برای برطرف سازی آن هستند.

لازم است بدانید که برخی از صدا دادن های دستگاه می تواند علت های مختلفی داشته باشد که در عیب یابی پمپ آب خانگی تمامی موارد ذکر شده در زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

 • نصب نادرست پمپ و مناسب نبودن محل استقرار دستگاه
 • خرابی بلبرینگ ها
 • عدم کارکرد پروانه پمپ
 • حفره شدن و بخش داخلی دستگاه
 • عدم سرویس و نگهداری درست
 • ایراد از اجزا هیدرولیکی داخلی water pump

چرا آب مصرفی موج دار و با شتاب خارج می شود؟

یکی از خرابی های پمپ آب خانگی، خارج شدن آب به صورت شتابی و ضربان دار است. در این مرحله از عیب یابی پمپ آب خانگی، اولین جایی که باید مورد بررسی قرار گیرد، مخزن آب است، که نیاز به تعویض دارد. برای بررسی و تست مخزن می توانید دو کار زیر انجام دهید تا از خرابی آن مطمئن شوید.

 • بررسی وجود آب در دریچه هوای دستگاه و تکان دادن دستگاه
 • نشتی قسمت زیرین منبع آب
 • افزایش هزینه های برق

زمانی که مخزن به درستی عمل نکند، آب ذخیره شده برای پمپاژ، به لوله ها انتقال پیدا نمی کند، که همین مسئله به مرور باعث فرسودگی و خورده شدن بدنه آن می شود. یکی دیگر از علت هایی خرابی مخزن و موج دار شدن آب، وارد شدن شن و ماسه و گرفتگی مخزن می شود.

هدف از تعمیر پمپ آب خانگی چیست؟

امروزه بیشتر ساختمان ها در سطح شهر برای افزایش و تنظیم فشار آب مصرفی خود از پمپ آب استفاده می کنند. این دستگاه ها ممکن است به مرور و بنا به دلایل متعددی خراب شده و به تعمیر نیاز پیدا کنند. عیب یابی پمپ آب خانگی و تعمیر به موقع آن از بروز بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و هزینه های آن را کاهش می دهد. علاوه بر این، خرابی پمپ های آب در منازل باعث افت فشار آب شده و رفاه حال افراد ساختمان ک در طبقات بالاتر ساکن هستند را می گیرد. به همین دلیل است که به محض خرابی دستگاه باید با یک تعمیرکار حرفه ای برای رفع عیب و تعمیر پمپ ساختمان خود تماس حاصل نمایید.

نتیجه گیری

همان طور که در این مقاله متوجه شدید، عیب یابی یکی از مهم ترین اقداماتی است که به تخصص و تجربه بالا نیاز دارد و نمی توان انجام آن را به دست هر فرد آماتور و غیر حرفه ای سپرد. عدم توجه به این موضوع، علاوه بر خسارات مالی، مشکلات بیشتری را برای پمپ شما به وجود می آورد. به همین دلیل، کارشناسان مجموعه ما به شما توصیه می کنند که حتما از مراکز تخصصی و معتبر جهت تعمیر و سرویس انواع پمپ های خانگی کمک بگیرید.

عیب یابی همیشه قبل از شروع فرایند تعمیرات انجام می شود. تعمیرکار با انجام این کار به راحتی مشکلات و خرابی های دستگاه را پیدا کرده و در کم ترین زمان ممکن آنها را برطرف می سازد. راگاسرد یکی از همان مراکز تخصصی و معتبر است که در زمینه عیب یابی پمپ آب خانگی و تعمیرات انواع پمپ فعالیت دارد و با اعزام بهترین تکنسین های خود به محل مورد نظر مشکلات شما را در سریع ترین زمان ممکن رفع می نمایند.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید و از نظرات و پیشنهادات کارشناسان و مشاورین ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar