قیمت سیم پیچی پمپ آب

پمپ آب از قطعات مختلف بسیاری تشکیل شده است. یکی از اصلی ترین بخش های پمپ، الکتروموتور آن است که وظیفه به چرخش در آوردن شفت متصل به پروانه را بر عهده دارد. به همین دلیل است که هزینه های تعمیر پمپ آب، با قیمت سیم پیچی پمپ آب ارتباط مستقیم دارد.

چناچه می خواهید از نحوه قیمت گذاری خدمات سیم پیچی موتور پمپ آب مطلع شوید، این مطلب را مطالعه کنید و در صورت نیاز به تعمیرکار با لمس دکمه زیر در تلفن همراه خود با ما تماس بگیرید.

تماس(02155957723)

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیم پیچی موتور پمپ آب خانگی کدامند؟

به طور کلی، فاکتورهای تاثیر گذار بر هزینه های تعمیر سیم پیچی پمپ آب ساختمان را می توان به دو دسته کلی، یعنی قیمت مواد اولیه یا قطعات و دستمزد تعمیر کار تقسیم کرد.

قیمت سیم پیچی پمپ آب

به این ترتیب می توان گفت هزینه های نهایی تعمیرات سیم پیچی الکتروموتورهای پمپ آب خانگی با توجه به ظرفیت و توان پمپ افزایش می یابد. علت این امر آن است که در تعمیر پمپ های بزرگ تر به میزان بیشتری سیم مسی برای انجام تعمیرات نیاز خواهد بود.

علاوه بر این مدت زمان مورد نیاز برای پیچیدن سیم های یک پمپ آب بزرگ قطعاً بسیار بیشتر خواهد بود و به همین دلیل دستمزد بیشتری نیز برای این کار دریافت خواهد شد.

چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، می توانید به این منبع انگلیسی مراجعه نمایید.

آشنایی با سیم پیچی پمپ آب

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا سیم پیچی چییست و چگونه انجام می شود، برای پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که سیم پیچی به حالتی گفته می شود که سیم ها به صورت دورانی به دور موتور وسایل الکتریکی پیچیده شده و در نتیجه گذشتن جریان الکتریکی از این سیم ها، یک میدان مغناطیسی به وجود می آید.

برای درک بهتر این موضوع ابتدا باید در نظر داشته باشید که پمپ آب از دو بخش پمپ و الکتروموتور تشکیل می شود که الکتروتور در این وسیله وظیفه دارد شفت متصل به پروانه پمپ را بچرخاند، این در حالی است که این دو بخش به کمک اتصالات به هم کوپل شده انداز این سیم پیچی ها در بسیاری از موتورهای الکتریکی، پمپ آب کولر، نوسان سازهای الکتریکی و… استفاده می شود.

برای سیم پیچی پمپ آب چه نوع سیمی مناسب است؟

همانطور که می دانید، در تعیین قیمت سیم پیچی پمپ آب، یکی از دلایل تاثیرگذار جنس سیمی است که برای سیم پیچی مورد استفاده قرار می گیرد. اصولا برای سیم پیچی پمپ آب از دو نوع سیم مسی یا آلومینیومی استفاده می شود که هر کدام از آنها مشخصه های خاص خود را دارند و بسته به این مشخصات دارای تفاوت در قیمت هستند.

برای سیم پیچی پمپ آب، سیم مسی گزینه بسیار مناسب تری است به دلیل اینکه فلز آلومینیوم در مقابل مس سریعتر دچار زنگ زدگی می شود و مدت زمان به کارگیری مفید آن کوتاه تراست. علت دیگری که می توان به آن اشاره کرد، میزان رسانایی الکتریکی سیم‌های آلومینیومی است، این سیم ها رسانایی کمتری در مقایسه با انواع مسی دارند و برای جبران این مورد لازم است هنگام سیم پیچی سطح سیم آلومنیوم در مقایسه با مسی بیشتر و حجیم تر باشد.

بالا بودن قیمت سیم پیچی پمپ آب ساختمان، احتمالاً نشان از کیفیت بالای تعمیرات دارد

همانطور که پیشتر در مطلبی تحت عنوان قیمت سیم پیچی موتور کولر گفتیم، کیفیت سیم های لاکی به کار رفته در سیم پیچی پمپ آب، مهمترین تاثیر را در کیفیت نهایی کار دارد.

استفاده از سیم های مسی با خلوص بالا می تواند راندمان و توان کاری الکتروموتور را تا حد ممکن افزایش دهد و در کنار آن تضمین کننده عمر بالای قطعه تعمیری باشد.

این در حالی است که برخی از مراکز تعمیرات الکتروموتور غیر معتبر برای کاهش قیمت سیم پیچی پمپ آب، از سیم هایی با درصد بالا از آلومینیوم استفاده می کنند، که این امر از دو جهت زیر مشکل آفرین خواهد شد:

 • کاهش رسانایی و افزایش اتلاف انرژی
 • کاهش عمر موتور الکتریکی
قیمت سیم پیچی پمپ آب

قیمت سیم پیچی موتور پمپ آب چقدر است؟

قیمت سیم پیچی موتور پمپ آب در تهران، در اردیبهشت ماه سال 1400 به شرح جدول زیر است:

قدرت پمپ آبقیمت سیم پیچی پمپ آب(بر حسب تومان)
پمپ با قدرت 3 اسب بخار1280000
پمپ با قدرت 4 اسب بخار1580000
پمپ با قدرت 5.5 اسب بخار1790000
پمپ با قدرت 7.5 اسب بخار2040000
پمپ با قدرت 10 اسب بخار2610000
پمپ با قدرت 15 تا 19 اسب بخار295 هزار تومان (به ازای هر اسب بخار)
پمپ با قدرت 20 تا 29 اسب بخار290 هزار تومان (به ازای هر اسب بخار)
پمپ با قدرت 30 تا 39 اسب بخار245 هزار تومان (به ازای هر اسب بخار)
پمپ با قدرت 40 اسب بخار یا بیشتر215 هزار تومان (به ازای هر اسب بخار)

جهت اطلاع از هزینه های متوسط تعمیر پمپ آب می توانید به سایت quora مراجعه کنید.

قیمت سیم پیچی پمپ آب

خدمات سیم پیچی پمپ آب را در کدام مناطق تهران ارائه می کنیم؟

ما، در راگا سرد، خدمات مرتبط با تعمیرات تاسیسات را در تمامی نقاط تهران ارائه می دهیم. لازم به ذکر است که محل سکونت شما، تاثیر چندانی در هزنیه نهایی و قیمت سیم پیچی پمپ آب ساختمان نخواهد داشت، زیرا در هر صورت لازم است که پمپ آب به کارگاه سیم پیچی منتقل شود و تنها هزینه های مرتبط با ایاب و ذهاب و حمل پمپ ها تا کارگاه در مناطق مختلف شهر متفاوت خواهد بود.

انجام خدمات سیم پیچی پمپ آب

در صورت تمایل به دریافت خدمات راگاسرد چه باید بکنید؟

مجموعه ما جهت آسایش خاطر و راحتی شما مشتریان عزیز، در کنار ارائه خدمات خود در زمینه نگهداری و تعمیر تاسیسات تهویه مطبوع، مزایای زیر را در اختیارتان قرار می دهد:

 • امکان بهره‌مندی از نظر و مشاوره کارشناسان متخصص
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و در تمام مناطق تهران
 • اعزام تعمیرکار در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • ارائه ضمانت نامه مدت دار
 • در نظر گرفتن هزینه مناسب طبق تعرفه

در صورت تمایل به دریافت خدمات از مجموعه ما می توانید از دو راه اقدام نمایید: روش اول پر کردن فرم ثبت سفارش و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن های در شده در صفحه وب سایت مجموعه می باشد. کارشناسان ما بعد از بررسی اطلاعات دریافتی، نزدیک ترین تعمیرکار به آدرس مورد نظر را ارسال می کنند تا بعد از بازدید، زمان و قیمت سیم پیچی پمپ آب را به شما اعلام و کار خود را آغاز کند.

4 پاسخ به “قیمت سیم پیچی پمپ آب”

 1. حمیدرضا گلستانی گفت:

  قیمت سیم پیچی پمپ اب سیرکولاتور گراندفوس چقدر هست. پمپ برگشتی شوفاژ خانه ما خراب شده گفتن باید تعویضش کنید من می خوام بدونم که شما تعمیرش می کنید یا نه؟

  • farhadgh1992 گفت:

   قیمت سیم پیچی پمپ سیرکولاتور موتورخانه بسته به مدل و ظرفیت متفاوت است. شما می‌‌توانید جهت اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 2. دایان رحمتی گفت:

  هزینه سیم پیچی پمپ آب که اعلام می کنید، با توجه به هزینه باز و بست و سایر تعمیرات هست یا فقط هزینه سیم پیچی انقدر هست میشه توضیح بدید؟

  • farhadgh1992 گفت:

   هزینه های اعلام شده برای تعمیرات سیم پیچی موتور پمپ تنها شامل دستمزد تعمیرکار و هزینه مواد اولیه است و سایر خدمات به صورت جداگانه محاسبه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar