هزینه لوله کشی گاز

از آنجایی که گاز یکی از سوخت های بسیار مهم در تولید گرما و انرژی به شمار میرود، لازم است هنگام انجام لوله کشی آن حتماً از افراد متخصص و کاربلد کمک گرفته شود. اگر جهت انجام این کار به صورت اصولی و با در نظر گرفتن استاندراد های لازم هستیید،می توانید روی تیم راگاسرد حساب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه لوله کشی گاز و مراحل اجرایی آن تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تماس(02155957723)

چرا باید در لوله کشی گاز از افراد متخصص استفاده کنیم؟

گاز، همانطور که یکی از سوخت‌های مهم و موردنیاز جهت تولید انرژی می‌باشد، به عنوان یکی از سوخت‌های خطرناک هم محسوب می‌شود. در صورت نداشتن تجربه و علم کافی هنگام لوله کشی این سوخت، ممکن است خسارت‌های جانی و مالی هنگفتی بر ساکنین یا لوله کش تحمیل شود؛ بنابراین توصیه کارشناسان ما این است که حتما هنگام انجام مراحل لوله کشی گاز از افراد متخصص استفاده شود تا از بروز هرگونه مشکل طی انجام مراحل آن جلوگیری شود.

مراحل لوله کشی گاز

صفرتا صد نحوه لوله کشی گاز ساختمان

به طور کلی، لوله کشی یکی از اقدامات مهم جهت انتقال صحیح گاز به نقاط مختلف ساختمان و واحدها به شمار می رود که باید به صورت کاملا اصولی و براساس قواعد از پیش تنظیم شده صورت گیرد. مراحل لوله کشی گاز شامل موارد زیر می شود:

مراجعه کارفرمای سازه به اداره گاز

در مرحله اول لوله کشی گاز باید کارفرمای مربوطه به اداره گاز مراجعه کرده و نقشه لوله‌ها را در اختیار آنها قرار دهد. در نظر داشته باشید که کارفرما باید حین مراجعه تمامی مدارک لازم جهت انجام این کار را در دست داشته باشد.

ارجاع کارفرما به نظام مهندسی

بعد از مراجعه به اداره گاز، کارفرما با در دست داشتن مدارک پیمانکار مورد نظر به سازمان نظام مهندسی می‌رود و در آنجا مدارک توسط ناظر مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از تایید صلاحیت پیمانکار یک ناظر جهت بررسی دقیق محل قرارگیری لوله‌ها و تایید نهایی به محل مورد نظر اعزام می‌شود.

محاسبه و خرید مقدار لوله مورد نیاز و سایر مصالح

گام دوم در لوله کشی گاز، محاسبه و خرید مصالح مورد نیاز جهت اجرایی کردن پروژه می‌باشد؛ به این صورت که کارشناس بعد از حضور در محل، براساس متراژ ساختمان و ویژگی‌های دیگر میزان مصالح و لوله ای که نیاز است را اندازه گیری و با در نظر گرفتن با کیفیت‌ترین نوع آن از بازار خریداری می‌کنند.

اجرای لوله کشی گاز توسط پیمانکار و تست آن

پس از خرید محصولات مورد نیاز، نوبت به اجرا و پیاده سازی نقشه می رسد و بعد از اتمام کار لوله ها تحت فشار 10_30 PSI تست می‌شوند و مجددا توسط کارشناس نظام مهندسی مورد بررسی قرار می گیرند. در نهایت برای راه اندازی تجهیزات حرارتی مانند موتورخانه، پکیج و سایر سیستم‌های گرمایشی برای بار سوم کارشناس نظام مهندسی در محل مورد نظر حضور پیدا می‌کند و تاییدات نهایی را انجام می‌دهد.

در صورت تسلط به زبان انگلیسی و تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لوله کشی گاز می‌توانید به این منبع مراجعه نمایید.

لوله کشی گاز با ارائه ضمانت نامه

چه عواملی بر روی هزینه لوله کشی گاز تاثیر دارند؟

قطعا برای شما هم این سوال پیش آمده است که هزینه لوله کشی گاز چقدر می‌شود، برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید که عوامل مختلفی بر روی این کار تاثیر گذارند که در این بخش با آنها آشنا می‌شوید:

جنس لوله های به کار رفته در لوله کشی گاز

جنس لوله‌ای که جهت لوله کشی گاز سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار به شمار می‌رود. بدیهی است که هر چقدر کیفیت متریال به کار رفته در لوله بالاتر باشد، قیمت آن گرانتر است، به علاوه وجود تنوع در ساخت و توزیع این محصولات هم روی این موضوع بی‌تاثیر نخواهد بود.

متراژ و مساحت ساختمان

اندازه متراژ سازه تاثیر مستقیمی روی هزینه نهایی لوله کشی گاز دارد؛ به این دلیل که هر چقدر متراژ ساختمان بالاتر باشد، مقدار لوله مورد نیاز جهت اجرای لوله کشی بیشتر می شود و همین امر سبب افزایش زحمت لوله کش خواهد شد. بنابراین می‌توان گفت هرقدر مساحت ساختمان بیشتر باشد، قیمت انجام کار هم بیشتر خواهد شد.

نوع لوله کشی انجام شده

اصولا می‌توان لوله کشی را به دو روش روکار و توکار انجام داد، همانطور که از اسم این دو واژه مشخص است در انواع روکار تمامی لوله‌ها در معرض دید قرار می‌گیرند اما در نوع توکار، لوله ها از داخل زمین گذرانده می شوند و قابل دیدن نیستند. هر کدام از این موارد سختی و زحمت خاص خود را دارد که بسته به نیاز مشتری و سازه انجام می‌شود و می‌تواند روی قیمت لوله کشی تاثیر بگذارد.

هزینه لوله کشی گاز

راگاسرد جهت رضایت مشتریان خود چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

فراهم نمودن آسایش خاطر و جلب رضایت شما مشتریان عزیز، همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعه راگاسرد به شمار می‌رود. تیم ما جهت رفع این دغدغه و فراغت خاطر شما مزایایی را در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • بهره‌مندی از نظر و مشاوره با کارشناسان حرفه‌ای
  • ارائه انواع خدمات تاسیساتی به صورت شبانه روزی و در تمامی نقاط تهران
  • اعزام لوله‌کش باتجربه طی کوتاه ترین زمان ممکن
  • ارائه ضمانت نامه مدت دار
  • در نظر گرفتن هزینه مناسب طبق تعرفه‌های تعیین شده موجود

روش‌های بهره‌مندی از خدمات مجموعه راگاسرد

شما عزیزان جهت دریافت خدمات از مجموعه ما می‌توانید از دو طریق اقدام نمایید؛ روش اول تکمیل فرم ثبت درخواست موجود و روش دوم تماس با یکی از شماره تلفن‌های درج شده در وب سایت مجموعه می‌باشد. کارشناسان ما بعد از دریافت اطلاعات لازم نزدیک‌ترین لوله‌کش را به محل مورد نظرتان اعزام می‌کنند تا بعد از بررسی‌های لازم و درآوردن مقدار لوله مورد نیاز مراحل لوله کشی گاز را شروع کند. در نظر داشته باشید که کارشناسان راگاسرد بعد از اتمام پروژه ضمانت نامه ای را جهت تضمین کیفیت کار خدمت شما مشتریان عزیز تقدیم می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar