نصاب داکت اسپلیت: نکات مهم در انتخاب نصاب حرفه ای duct split

نصاب داکت اسپلیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یک نصاب حرفه ای و با تجربه کسی است که دانش و آگاهی بالایی در زمینه راه اندازی سیستم های سرمایشی و گرمایشی داشته باشد و بتواند به راحتی و با به کارگیری مهارت خود تمام اجزا و قطعات دستگاه را به طور اصولی و درست نصب کند. برخی از افراد به خاطر دلایل مسخره و بدون آگاهی برای انجام امور این چنینی از نصاب ها و افراد بی تجربه و تازه کار کمک می گیرند که علاوه بر خسارت های مالی، به خود سیستم هم آسیب می رسانند. مهم ترین ویژگی های نصاب داکت اسپلیت به شرح زیر می باشد.

 • داشتن مدرک تخصصی در زمینه نصب و راه اندازی انواع سیستم های سرمایشی
 • دارای اخلاق حرفه ای و وقت شناس
 • داشتن تجربه و مهارت بالا در این حوزه

یک نصاب داکت اسپلیت حرفه ای به چه مهارت هایی نیاز دارد ؟

یک فرد برای اینکه بتواند در نصب این نوع از سیستم های تهویه مطبوع به طور موفق عمل کند، باید برخی مهارت های لازم و ضروری برای انجام این کار کسب کند. یکی از اموری که لازمه راه اندازی داکت اسپلیت ها می باشد، توانایی انجام جوشکاری است. نصاب داکت اسپلیت باید برای اتصال پنل خارجی به دستگاه بتواند لوله های مسی را به این سیستم ها جوش بدهد. علاوه بر این مورد باید بتواند برای ساختن ساپورت جهت جایگذاری دستگاه از توانایی جوشکاری خود استفاده کند.

نصاب داکت اسپلیت

از دیگر مهارت های مورد نیاز نصاب های داکت اسپلیت کانال سازی می باشد. این افراد باید بتوانند بسته به ارتفاع و طول مسیر، کانال سازی کرده و سپس آنها را در جای درست خود قرار دهند. لوله کشی از دیگر تخصص های پرکاربرد در این زمینه است، به کمک لوله کشی ها می توان لوله های ورودی و خروجی تعبیه شده داخل دستگاه را به کویل آب گرم متصل کرد.

همانطور که می دانید؛ داکت اسپلیت از سیستم های دو حالته می باشد که علاوه بر تامین هوای گرم مورد نیاز واحدها، می تواند در فصول گرم سال محیط اطراف خود را خنک کند. به دلیل داشتن این ویژگی این دستگاه در اجزای سازنده خود دارای کمپرسور و کندانسور می باشد، بنابراین یک نصاب داکت اسپیلت حرفه ای باید بتواند علاوه بر نصب خود دستگاه و انجام لوله کشی های آن، کمپرسور و کندانسور را نیز راه بیاندازد.

ضمناً نصاب های حرفه ای به تعمیرات نیز تسلط دارند. برای اطلاع از این خدمات می توانید به صفحه تعمیر داکت اسپلیت مراجعه کنید.

چه عواملی در تعیین هزینه نصب داکت اسپلیت تاثیرگذارند ؟

در تعیین هزینه نصب داکت اسپلیت ها عوامل بسیاری تاثیرگذارند، هر یک از این عوامل به تنهایی می توانند سبب تغییر هزینه نهایی شوند. تا پیش از حضور نصاب در محل و بررسی محیط نمی توان قیمت ثابتی را تحت عنوان هزینه نصب و راه اندازی اعلام کرد؛ ما در این قسمت عواملی را که می توانند سبب تغییر قیمت نصب داکت اسپلیت شوند را بیان کرده ایم:

محل نصب: اینکه بخواهید داکت اسپلیت را در چه محلی نصب کنید، از عوامل مهم در تعیین هزینه نصب محسوب می شود. به طور معمول این دستگاه ها را در داخل سقف واحدها قرار می دهند، توجه داشته باشید که ممکن است میزان ارتفاع سقف هم در این موضوع تاثیرگذار باشد.

نصاب داکت اسپلیت: نکات مهم در انتخاب نصاب حرفه ای duct split

مساحت ساختمان و تعداد اتاق ها: بدیهی است که هر چقدر تعداد اتاق ها و همچنین مساحت واحدهای ساختمان بیشتر باشد، هزینه نصب داکت اسپلیت هم افزایش پیدا می کند. به دلیل اینکه با زیاد شدن اتاق ها و متراژ، برای کانال سازی و لوله کشی به تجهیزات و زمان بیشتری احتیاج داریم در نتیجه این موارد می توانند روی قیمت نهایی تاثیرگذار باشند.

ظرفیت داکت اسپلیت: ظرفیت داکت اسپلیت از مواردی است که نه تنها روی هزینه اولیه خرید بلکه روی قیمت نصب دستگاه هم تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است بسته به متراژ محلی که قرار است دستگاه در آنجا قرار داده شود، مناسب ترین ظرفیت را انتخاب کنید.

مراحل نصب توسط نصاب داکت اسپلیت چگونه انجام می شود ؟

نصب این سیستم های دو حالته که هم دارای قابلیت سرمایشی هستند و هم گرمایشی دارای مراحلی است که لازم است توسط نصاب باتجربه و با دقت بالایی انجام شود. لازمه انجام این مراحل به طور درست، در نظر گرفتن ترتیب و نحوه اجرای آن هاست. نصاب داکت اسپلیت جهت اجرای صحیح پروسه نصب باید براساس موارد زیر پیش رود:

 • راه اندازی پنل داخلی دستگاه داخل سقف کاذب
 • نصب کردن یونیت خارجی در محیطی خارج از فضای داخلی واحد
 • جوشکاری لوله مسی و برقرار کردن ارتباط بین یونیت داخلی و پنل خارجی
 • کانال سازی برحسب اندازه مورد نیاز توسط نصاب داکت اسپلیت
 • اجرای لوله کشی از پکیج به یونیت داخلی دستگاه

توضیحات دقیق تر در این راهنمای راه اندازی داکت اسپلیت ذکر شده است.

نصاب داکت اسپلیت

مجموعه ما در زمینه اعزام نصاب داکت اسپلیت چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های ما در مجموعه راگاسرد، کسب رضایت و فراهم نمودن آسایش خاطر شما عزیزان می باشد. به همین دلیل در کنار ارائه خدماتی همچون نصب داکت اسپلیت توسط نصاب مزایای دیگری را در نظر گرفته ایم که شامل موارد زیر می شود:

 • بهره مندی از نظر و مشاوره با کارشناسان حرفه ای
 • اعزام بهترین نصاب ها با در نظر گرفتن کمترین هزینه ممکن
 • حضور سریع نصاب داکت اسپلیت در محل مورد نظر
 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و در تمامی مناطق شهر تهران
 • ارائه گواهی ضمانت به صورت مدت دار و تضمین خدمت انجام شده

در صورت تمایل به دریافت انواع خدمات مربوط به نگهداری و تعمیر تاسیسات از مجموعه راگاسرد می توانید از دو طریق اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید از طریق پر کردن فرم یا تماس با یکی از شماره تلفن های مندرج روی صفحه وب سایت، اطلاعات خود را وارد و برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا بعد از بررسی طی کوتاه ترین زمان ممکن نصاب داکت اسپلیت در محل مورد نظر حاضر شده و به نصب دستگاه و انجام مراحل لازم مشغول شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar