نصب کولر گازی جنرال: اعزام نصاب اسپلیت general + ضمانت

کولرهای گازی های جنرال یکی از انواع این سیستم های تهویه مطبوع می باشند که به دلایل مختلفی طرفداران خاص خود را دارند. اگر شما هم جهت فراهم سازی هوای گرم یا خنک فضای اطراف خود از این برند استفاده می کنید، می توانید با کمک این آموزش تمامی مراحل نصب کولر گازی جنرال را مطالعه و در صورت شناخت اجزای آن خودتان این مراحل را عملی کنید.

ضمناً چنانچه قصد راه اندازی کولر گازی را دارید، می توانید از اطلاعات موجود در صفحه نصب کولر گازی استفاده کنید.

نصب کولر گازی جنرال چگونه انجام می شود ؟

کولر گازی های جنرال یکی از برندهای معروف این سیستم های سرمایشی به شمار می روند که به دلیل داشتن کیفیت و قیمت مناسب با استقبال بالایی مواجه شده اند. این دستگاه ها هم مانند سایر سیستم ها دارای دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی هستند؛ در نتیجه می توان گفت که نصب این سیستم ها به دو بخش کلی یعنی؛ نصب یونیت داخلی و راه اندازی پنل خارجی تقسیم بندی می شود. هر بخش از این فرآیند مراحل خاص خود را دارد که رعایت ترتیب در انجام آنها مهم و ضروری است.

نصب کولر گازی جنرال

مراحل نصب یوینت داخلی کولر گازی جنرال

یونیت داخلی یکی از بخش های کولر گازی است که در خود هواساز را جای می دهد. این پنل باید در فضای داخل واحدها و درست در نقطه مرکزی نصب شود تا بتواند هوای مطبوع را به طور یکنواخت و مساوی بین تمامی اتاق ها و سالن ها پخش کند. در این بخش می خواهیم مراحل  نصب پنل داخلی کولر گازی جنرال را بیان کنیم:

تعیین محل مناسب جهت قرارگیری پنل

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نقطه شروع نصب کولر گازی جنرال در نظر داشته باشید، تعیین کردن دیواری مناسب جهت قرار دادن پنل داخلی است. دقت کنید که دیوار انتخابی باید از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد تا بتوانیم پایه نگهدارنده و یونیت را روی آن قرار دهیم، پس در قدم اول مطمئن شوید که دیوار قدرت تحمل وزن یونیت داخلی را دارد.

نکته بعدی ای که باید هنگام نصب کولر گازی جنرال در نظر داشته باشید این است که از راه اندازی پنل داخلی در فضاهایی که در معرض تابش مستقیم نور خورشید هستند، به شدت خودداری شود. لازم است که این قسمت دستگاه حداقل به اندازه 15 سانتی متر نسبت به تمامی جهات اطراف خود دارای فضای باز باشد و هیچ نوع وسیله ای تا 15 متری آن نصب نشده باشد.

نصب کولر گازی جنرال

در انتخاب محل راه اندازی یونیت داخلی این برندها دقت کنید که دستگاه نباید کمتر از یک متر فاصله با وسایل الکتریکی و ارتباطی داشته باشد. بهتر است از راه اندازی پنل داخلی در نزدیکی وسایلی مثل رادیو، تلویزیون و آنتن امتناع کنید زیرا ممکن است دچار نویز شده و نتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

وصل کردن پایه فلزی نگهدارنده

بعد از اینکه محل مناسب نصب روی دیوار را پیدا کردید، باید مراحل لازم جهت قرار دادن پایه نگهدارنده پنل داخلی را انجام دهیم. برای انجام این کار ابتدا با استفاده از ترازسنج یا متر دو نقطه روی دیوار نشانه گذاری می کنیم، سپس نقاط مشخص شده را سوراخ کرده و رولپلاک وارد آنها می کنیم. در نهایت پایه فلزی که نقش نگهدارنده پنل داخلی کولر گازی را بر عهده دارد، به وسیله پیچ و مهره در جای خود فیکس می کنیم.

ایجاد سوراخ در دیوار برای گذراندن کابل ها

برای اینکه بتوانیم یونیت داخلی و خارجی را به هم متصل کنیم، از لوله ها و کابل ها کمک می گیریم. جهت ارتباط این دو بخش لازم است یک سوراخ روی دیوار طوری که وسط پایه فلزی باشد، ایجاد کنیم تا لوله ها را از این قسمت رد کنیم. نکته قابل توجه این است که شیب لوله عبوری باید به سوی پایین و تا حدی به سمت بیرون مایل باشد. فراموش نکنید که حتما باید اندازه طول لوله و همچنین مسیری را قرار است طی کند تا به پنل خارجی برسد، در نظر داشته باشید تا لوله در بین مسیر کم نیاید.

نصب کولر گازی جنرال

اتصال لوله ها به پنل خارجی

در این مرحله از نصب کولر گازی جنرال باید لوله های رابط بین پنل داخلی و خارجی را به هم متصل کنید، برای انجام این کار باید کابل برق، لوله مسی و لوله تخلیه آب را به کمک چسب برق به هم وصل کنید. دلیل اینکه این سه لوله را به هم وصل می کنیم این است که در هنگام عبور دادن آنها از سوراخی که داخل دیوار ایجاد کردیم،  به مشکل نخورید و به راحتی بتوانند رد شوند. پس از عبور دادن، هر کدام از آنها را در جای خود روی پنل خارجی قرار می دهید. مراقب باشید که لوله ها دچار خمیدگی نشده باشند زیرا این موضوع تاثیر مستقیمی روی کیفیت کارکرد دستگاه خواهد داشت.

قرار دادن پنل داخلی روی پایه فلزی

 آخرین مرحله از نصب یونیت داخلی، قرار دادن یونیت بر روی پایه فلزی است. بعد از اینکه پنل را روی پایه نگدارنده گذاشتید، از محکم بودن و استحکام آن مطمئن شوید.

نصاب کولر general

راه اندازی پنل خارجی کولر گازی جنرال

بعد از به پایان رساندن مراحل مربوط به راه اندازی یونیت ذاخلی، نوبت به نصب کردن یونیت خارجی می رسد. نصب این بخش از کولر گازی هم مراحل خاص خود را دارد و در نظر گرفتن ترتیب اجرای این مراحل مهم است.

مشخص کردن محل مناسب

اولین قدم برای نصب یونیت خارجی کولر گازی جنرال، انتخاب محلی مناسب برای قرار دادن کندانسور است. کندانسور را باید جایی قرار دهیم که حداقل 30 سانتی متر در اطراف خود دارای فضای آزاد باشد. دقت کنید که یونیت خارجی نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید و بارش برف و باران قرار گیرد.

تهیه زیرساز بتنی برای یونیت خارجی

برای نصب پنل خارجی باید یک زیرساز مقاوم برای آن بسازید. دقت کنید که جنس زیرساز باید از جنس بتن باشد و قطر و ابعاد آن طوری محاسبه شود که در صورت باریدن باران و برف، از سطح زمین فاصله داشته باشد. از نکات مهم دیگری که هنگام تهیه زیرساز بتنی باید در نظر داشته باشید، تراز بودن سطح رویی آن است زیرا در صورتی که نامتوازن باشد کندانسور هنگام کار کردن دچار لرزش می شود و مشکلاتی را برای دستگاه به وجود می آورد.

جایگذاری کندانسور روی زیرساز و بررسی اتصالات الکتریکی

در این مرحله باید یونیت خارجی را روی زیرسازی که ساخته ایم قرار دهیم. برای کم کردن لرزش های دستگاه، می توانید با استفاده از رولپلاک و پیچ یونیت را به سکو محکم ببندید و از قطعه های پلاستیکی در نقاط اتصالی استفاده کنید. سپس به بررسی اتصالات برقی و الکتریکی پرداخته و مطمئن شوید که جریان داخل آنها برقرار است.

نصب کولر گازی جنرال

خارج کردن هوا و رطوبت از مبرد

درپوش های دریچه های تعبیه شده روی دستگاه را برداشته و شلنگ پمپ خلا را به سر شیر سرویس متصل کرده و پمپ را در حالت روشن قرار می دهیم. بعد از اینکه پمپ به خلا 10میلی متر جیوه رسید، آن را خاموش می کنیم و مجددا درپوش دریچه ها را در جای خود قرار می دهیم.

فیکس کردن لوله ها با گیره و پوشاندن فضای اطراف محل عبور لوله ها

برای اینکه لوله ها تکان نخورند و در جای خود فیکس شوند، با استفاده از گیره های پلاستیکی آنها را روی دیوار محکم می کنیم. بعد از آن برای جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار و داخل شدن حشرات، فضای اطراف سوراخی که ایجاد کردیم را با استفاده از فومی به  نام پلی اورتان پر می  کنیم.

روشن کردن دستگاه؛ مرحله نهایی نصب کولر گازی جنرال

بعد از اینکه تمامی مراحل بالا را با دقت و طبق استانداردهای گفته شده انجام دادیم، نوبت به روشن کردن کولر گازی به کمک ریموت می رسد. در نظر داشته باشید که حدود چند دقیقه بعد از زدن دکمه پاور طول می کشد تا هوای خنک در محیط پخش شود.

چنانچه می خواهید با قاعده کلی راه اندازی کولرهای گازی آشنا شوید، می توانید به سایت https://reliancehomecomfort.com/air-conditioning-guide مراجعه کنید.

نصب کولر گازی جنرال

هنگام نصب و راه اندازی کولرهای گازی جنرال باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام راه اندازی این سیستم های تهویه لازم است یکسری نکات و موارد مهم را در نظر داشته باشید که در آینده نه چندان دور برای دستگاه مشکلی پیش نیاید. نکات مهم شامل موارد زیر می باشد:

  • اگر قصد دارید کولر اسپلیت خود را در سقف یا روی دیوار نصب کنید، لطفا قبل از انجام این کار از استحکام و محکمی سقف یا دیوار اطمینان حاصل نمایید. زیرا ممکن است قرار گرفتن یک قاب فلزی بر روی دیوار به پشتیبانی محکم تری نیاز داشته باشد.
  • اگر می خواهید سیستم سرمایشی خود را در اتاق خواب نصب کنید، برای جلوگیری از تعریق دستگاه و چکیدن آب بر روی دیوار، بهتر است لوله های آن عایق بندی شوند.
  • قبل از نصب کولر گازی جنرال در مکان های مرطوب و ناهموار، بهتر است برای قرار گیری یونیت خارجی از یک پایه ثابت و محکم از بلوک های بتونی یا بتون برجسته استفاده کنید.
  • اگر سیستم سرمایشی شما در جایی نصب خواهد شد که در معرض بادهای شدید است، می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه، واحد بیرونی آن را با استفاده از پیچ و مهره و قاب های فلزی سفت و محکم کرده و از یک سپرک هوا مناسب استفاده کنید.
  • اگر شما در یک منطقه برفی و سرد زندگی می کنید، باید یونیت خارجی اسپلیت جنرال بر روی سکوی برجسته و یا جایی که از سطح زمین فاصله داشته باشد، قرار گیرد و پیشنهاد می شود برای جلوگیری از یخ نزدن دستگاه از دریچه های برف استفاده کنید. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و نکات ریز و درشت درباره بایدها و نبایدهای نصب کولر اسپلیت به منبع انگلیسی آن مراجعه نمایید.
راه اندازی کولر گازی جنرال

هزینه نصب کولر گازی جنرال GENERAL چگونه تعیین می شود؟

یکی از دغدغه های ذهنی افراد بعد از در نظر گرفتن کیفیت و درست انجام شدن فرایند نصب، هزینه راه اندازی کولر گازی است. لازم است بدانید که بدون بازدید و برسی کارشناسان قیمت دقیقی نمی توان ارائه داد. اما عواملی از جمله تعداد و نوع کولر گازی جنرال، محل نصب، متراژ و نوع لوله استفاده شده برای لوله کشی اسپلیت و .. بر روی هزینه ها و قیمت نهایی نصب کولر گازی GENERAL تاثیر می گذارد. در این قسمت چندین عوامل تاثیر گذار و برخی از هزینه ها را در قالب یک جدول در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

معرفی خدمتقیمت از (تومان)قیمت تا (تومان)
نصب و راه اندازی کولر گازی + هزینه ایاب و ذهاب250.000350.000
نصب پایه دیواری کوچک و زمینی180.000270.000
نصب پایه زمینی کوچک و بزرگ100.000130.000
نصب شلنگ درین (متری)10.00012.000
برق کاری + داکت کشی و …طبق توافق طرفین
سختی کار50.000100.000
تبدیل سایز لوله + جوشکاری هر سر60.00075.000
سوراخ کاری زمین و سقف یا سوراخ کاری دیوارهای بتنیطبق توافق طرفین
سوراخ کاری معمولی تا 15 تا 25 سانت50.00065.000
وکیوم دستگاه از 9 تا 18 هزار50.000
وکیوم دستگاه 24 تا 60 هزار60.000
شارژ گاز تکمیلی 9 تا 18 هزار180.000200.000
شارژ گاز تکمیلی 24 تا 36 هزار220.000250.000
شارژ گاز تکمیلی 48 تا 60 هزار280.000300.000
شارژ گاز کامل 9 تا 12 هزار550.000650.000
شارژ گاز کامل 18 تا 24 هزار650.000700.000
شارژ گاز کامل 30 تا 36 هزار700.000850.000
شارژ گاز کامل 48 تا 60 هزار800.000950.000
اجرت نوار پرایمر جداگانه متری5.0008.000
جوشکاری لوله های مسی60.000
لوله 6 و 12 + (عایق)180.000230.000
لوله 6 و 10 +(عایق)190.000240.000
لوله 10 و 12 +( عایق)180.000230.000
لوله 10 و 16 +(عایق)190.000260.000
لوله 12و 16 +(عایق)200.000280.000
لوله 10و 20 +(عایق)250.000300.000
لوله 16 و 20 +(عایق)300.000350.000
هزینه ایاب و ذهاب50.00090.000
راه اندازی کولر گازی general

اهمیت نصب کولر گازی جنرال توسط نصاب

به دلیل اینکه کولر گازی های جنرال دارای مدل ها و طرح های متفاوتی هستند و ممکن است برخی مراحل به صورت جزئی در هر کدام از آنها با دیگری متفاوت باشد، بهتر است نصب این سیستم ها را به افراد ماهر و متخصص بسپاریم. یکی دیگر از دلایل اهمیت نصب کولر گازی جنرال توسط نصاب، حساسیت و پیچیدگی این سیستم ها است که اگر شناخت کافی روی قطعات و اجزای آن نداشته باشم، ممکن است به دستگاه آسیب وارد کرده و سبب ایجاد خرابی در آن شویم.

فراموش نکنید که برند general مدل های مختلف زیادی از کولرهای گازی را به بازار عرضه می کند. برای مثال با ورود به صفحه روبرو می توانید انواع کولر های پنجره ای این برند را مشاهده کنید: general window type splits

راه اندازی کولر گازی جنرال

نصب انواع مختلف کولر گازی جنرال در مجموعه ما چه امتیازهایی دارد ؟

مجموعه ما در ازای اعتماد و همچنین کسب رضایت شما عزیزان، امتیازهای ویژه ای را در کنار ارائه خدمات مربوط به نصب کولر گازی جنرال ارائه می دهد که شامل موارد زیر می شوند:

  • امکان بهره مندی از نظر و مشورت افراد ماهر
  • اعزام بهترین نصاب ها طی کوتاه ترین زمان ممکن
  • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و تمام مناطق 22 گانه تهران
  • ارائه ضمانت نامه به مدت سه ماهه
  • در نظر گرفتن کمترین هزینه در ازای بالاترین کیفیت (جهت اطلاع از قیمت ها می توانید به صفحه هزینه نصب کولر گازی مراجعه کنید.)
نصب air conditionerجنرال

جهت دریافت خدمات از مجموعه ما چه کار باید کرد ؟

اگر مایل به دریافت خدمات از مجموعه ما می باشید، می توانید از دو طریق اقدام نمایید؛ شما عزیزان می توانید با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه وب سایت تماس گرفته یا فرم درخواست اعزام نصاب در صفحه را پر کرده و برای ما ارسال نمایید. کارشناسان ما بعد از بررسی اطلاعات و آدرس ارسالی نزدیک ترین نصاب را برای شما می فرستند و در قدم اول او به انتخاب محل مناسب پرداخته و سپس مراحل نصب کولر گازی جنرال را آغاز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar