نصب کولر گازی سامسونگ: نصاب اسپلیت سامسونگ در تهران

اگر شما هم جهت خنک سازی محیط اطراف خود از کولر گازی استفاده می کنید، ممکن است برایتان این سوال پیش آمده باشد که آیا روند راه اندازی برندهای مختلف این سیستم ها با یکدیگر فرق دارد یا نه؟ به طور کلی، این دستگاه ها شامل دو بخش پنل داخلی و پنل خارجی می باشند که یکی از آنها در فضای داخلی واحد و دیگری در محیط بیرون قرار می گیرد اما ممکن است به دلیل وجود تنوع بالا در مدل های آن، نکات کوچکی در فرآیند نصب هرکدام با دیگری متفاوت باشد. در این مقاله می خواهیم مراحل نصب کولر گازی سامسونگ، که بکی از برندهای پرطرفدار در ایران می باشد را در اختیارتان قرار دهیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد راه اندازی سایر برندهای اسپلیت هستید، می توانید به صفحه نصب کولر گازی مراجعه کنید. ضمناً اگر به تعمیرات این دسته از اسپلیت ها نیاز دارید می توانید به صفحه تعمیر کولر گازی سامسونگ مراجعه کنید.

چه تفاوت هایی در نصب مدل های مختلف کولر گازی سامسونگ وجود دارد؟

از آنجایی که کولر گازی های سامسونگ در مدل های دیواری و ایستاده تولید و در بازار عرضه می شوند، لازم است بدانید که هر کدام از این مدل ها پروسه راه اندازی متفاوتی دارند. در انواع ایستاده این سیستم ها به دلیل نوع قرارگیری دستگاه یکی از مراحل نصب حذف می شود و دیگر نیازی به جایگذاری پنل داخلی روی دیوار نیست. در نصب کولر گازی دیواری سامسونگ به دلیل نیاز به لوله کشی ها و رد کردن کابل ها از داخل دیوار، فرآیند نصب به مراتب پیچیده تر و وقت گیرتر خواهد بود.

نصب کولر گازی سامسونگ شامل چه مراحلی می شود؟

همانطور که در بخش بالا اشاره کردیم کولر گازی سامسونگ هم مانند نصب داکت اسپلیت، دارای دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی هستند که یکی از آنها در داخل محیط و دیگری باید در فضای آزاد و خارج از محیط قرار گیرد. با در نظر گرفتن این نکته، مراحل نصب کولر گازی سامسونگ شامل موارد زیر می شود:

راه انداختن پنل داخلی؛ اولین بخش از نصب کولر گازی سامسونگ

 • اولین گام در نصب کردن پنل داخلی دستگاه، در نظر گرفتن محلی مناسب روی دیوار است. دیواری که جهت انجام این کار انتخاب می شود باید از تماس با نور مستقیم خورشید دور باشد و به قدری استحکام و مقاومت داشته باشد که توانایی نگهداری پنل داخلی را داشته باشد.
 • گام بعدی چک کردن فضای اطراف دیوار انتخابی می باشد، به این صورت که پنل داخلی حداقل به اندازه ۱۵ سانتی متر از تمامی نقاط اطراف خود باید دارای فضای آزاد و خالی از هرگونه وسیله ای باشد. دقت کنید که علاوه بر نکات ذکر شده یونیت داخلی باید حداقل به فاصله یک متر از تمامی انواع دستگاه های ارتباطی که قادر به ایجاد نویز هستند، دور باشد.
 • بعد از انتخاب محل مناسب باید پایه نگهدارنده یونیت داخلی را روی دیوار قرار دهید. برای اینکار لازم است پایه را روی دیوار نگه داشته و از همتراز بودن آن مطمئن شوید. سپس با ابزار مته در نقاط مشخصص شده روی دیوار سوراخ هایی را ایجاد کرده و داخل آنها رول پلاک قرار دهید و پایه نگهدارنده را به کمک پیچ به دیوار ببندید.
 • مرحله بعدی در پروسه آموزش نصب کولر گازی سامسونگ ایجاد یک سوراخ روی دیوار است. دقت کنید که پس از پیدا کردن نقطه مناسب جهت سوراخ کردن دیوار، لازم است به طول و فاصله لوله جهت رسیدن به پنل بیرونی را در نظر داشته باشید.
 • در این مرحله دقت کنید که قطر سوراخ ایجاد شده به هیچ عنوان نباید بیشتر از ۵/۷ سانتی متر باشد و برای اطمینان از اینکه سیستم دارای تخلیه مناسبی است لازم است لوله طوری قرار گیرد که شیبی به سمت خارج و رو به پایین داشته باشد.
 • بعد از سوراخ کردن دیوار، یک عدد فلنج منعطف در داخل آن قرار می دهیدو سپس به سراغ مرحله بعدی نصب کولر گازی سامسونگ که چک کردن اتصالات برقی و الکتریکی می باشد، می روید.
 • برای بررسی و چک کردن اتصالات برقی لازم است کاوری که روی پنل داخلی قرار گرفته است را بردارید و چک کنید که کابل های برق در جای درستی متصل شده اند یا نه، در صورتی که اشتباهی در اتصال کابل ها مشاهده شد، می توانید طبق دفترچه راهنما آنها را در جای درست خود قرار دهید.
نصب کولر اسپلیت سامسونگ
نصب کولر اسپلیت سامسونگ

دومین بخش از فرآیند نصب کولر گازی سامسونگ ؛ راه اندازی یونیت خارجی

 • بعد از اتمام مراحل نصب یونیت داخلی کولر گازی سامسونگ، نوبت به یونیت خارجی می رسد‌‌‌‌. برای پنل خارجی هم اولین قدم پیدا کردن محلی مناسب می باشد. برای داشتن انتخابی بهتر لازم است بدانید که این محل باید به دور از گرما و ذرات گرد و غبار باشد و همچنین رفت و آمد در اطراف آن خیلی کم صورت گیرد.
 • مرحله بعدی قرار دادن سطحی از جنس بتن در محل انتخاب شده می باشد. این سطح باید طوری روی زمین قرار گیرد که کاملا مسطح و همتراز بوده و باید به قدری بلند باشد که در صورت بارش، با قطرات جمع شده روی زمین در تماس نباشد.
 • سپس کندانسور را روی سکویی که تراز کرده ایم، قرار می دهیم. برای اینکه لرزش های دستگاه در حین کار کردن را به حداقل برسانیم، زیرسازهای لاستیکی در زیر کندانسور قرار می دهیم. دقت نمایید که کندانسور باید به اندازه حداقل سه متر از آنتن های تلویزیون دور باشد تا از ایجاد نویز در انها جلگوگیری شود.
 • گام بعد در نصب کولر گازی سامسونگ، اتصال لوله ها می باشد. برای این مرحله لوله ها را از یونیت داخلی به کمک سوراخی که روی دیوار ایجاد کردید به سمت کندانسور هدایت می کنید. توجه داشته باشید که مسیر رد شدن لوله به شکلی باشد که حداقل میزان خم شدگی را داشته باشد.
 • کابل های الکتریکی و برقی، لوله مربوط به تخلیه دستگاه و لوله های مسی را به کمک چسب برق به همدیگر وصل می کنیم و برای اینکه از جریان یافتن راحت آب در لوله تخلیه مطمئن شویم، آن را پایین تر از بقیه قرار می دهیم.
 • در مرحله بعدی از راه اندازی کولر گازی های سامسونگ باید پورت سرویس دستگاه و درپوش دریچه های دو طرفه و سه طرفه را برداشته و یک لوله پمپ خلا را به پورت سرویس متصل کنید. بعد از اینکار پمپ را روشن کرده و صبر می کنیم تا به خلا مطلق ۱۰ میلی متر جیوه برسد و بعد از آن پیچ مربوط به تنظیم فشار پایین را می بندیم و پمپ را خاموش می کنیم.
 • دقت کنید که تمامی اتصالات و دریچه هایی را که امکان نشتی در آنها وجود دارد، چک کنید. بعد از اطمینان یافتن از عدم وجود نشتی، پمپ را از یونیت جدا کرده و دریچه ها را مجددا در جای خود قرار می دهیم.
 • جهت اطمینان از ثابت ماندن لوله ها آنها را با نوار عایق پوشانده و سپس با گیره به دیوار بچسبانید. بعد از فیکس کردن لوله ها و مطمئن شدن از عدم جابجایی آنها باید با استفاده از فوم پلی اورتان خلا اطراف سوراخ ایجاد شده بر روی دیوار را بپوشانید تا از ورود هوا و حشرات جلوگیری کنید.
 • قدم مهم بعدی در پروسه نصب کولر گازی سامسونگ، تطبیق دادن اتصالات برقی دستگاه بر اساس دستورالعمل ها و قواعد گفته شده در دفترچه راهنما می باشد.
 • در انتها، کولر گازی را توسط ریموت روشن می کنیم و تا پنج الی ده دقیقه منتظر می مانیم تا هوای خنک حاصل از عملکرد دستگاه در محیط پخش شود و به تمامی نقاط داخل واحد برسد. می توانید برای بهرمندی از مطالب و نکات بیشتر در این زمینه به صفحه BOXT مراجعه نمایید.
نصب کولر گازی سامسونگ
نصب کولر گازی samsung

اهمیت نصب کولر گازی سامسونگ توسط افراد متخصص

درست است که با مطالعه مراحل بالا و عملی کردن آنها می توانید خودتان کولر گازی را راه اندازی کنید اما بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که سپردن هر کاری به متخصص آن بهترین گزینه است. نصب کولر گازی سامسونگ توسط افراد ماهر و حرفه ای به این دلیل اهمیت دارد که نصاب های این سیستم ها علاوه بر داشتن شناخت و تجربه کافی در این زمینه، بر انواع و برندهای مختلف این سیستم های سرمایشی اشراف داشته و همچنین تجهیزات لازم جهت نصب سریع آنها را در اختیار دارند.

برای افزایش طول عمر کولر گازی سامسونگ چه راهکارهایی پیشنهاد می شود؟

زمانی که به طور اصولی و درست از سیستم سرمایشی خود استفاده کنید، آن هم کم تر به تعمیر نیاز پیدا خواهد کرد و همچنین بیشتر عمر می کند. یکی از راه های افزایش طول عمر اسپلیت samsung این است که شما بعد از نصب و راه اندازی دستگاه برنامه ریزی کرده و به طور مرتب به سرویس و نگهداری دستگاه خود بپردازید. یکی دیگر از راهکارها موثر در این قضیه، کنترل میزان برق مصرفی سیستم است و توصیه می شود برای جلوگیری از هدر رفتن برق از دستگاه های محافظ استفاده شود. سایر راهکارها پیشنهادی شامل موارد زیر می شود.

 1. نباید به طور همزمان از کولر آبی و کولر گازی در یک محیط استفاده شود. زیرا هر دو دستگاه به طور متفاوت عمل کرده و اگر به طور همزمان باهم مورد استفاده قرار گیرند منجر به خرابی و تمام شدن عمر دو دستگاه می شود.
 2. سیستم را تمام وقت با نهایت قدرتش روشن نکنید و چند ساعت یکبار به آن اجازه استراحت دهید.
 3. سعی کنید فیلترهای اسپلیت را تمیز نگه داشته و ماهی یکبار آنها را شست و شو دهید و اگر نیازی به تعویض داشت، به درنگ این کار را انجام دهید.
 4. مراقب باشید زمانی که دستگاه روشن است آن را از حالت گرمایشی به حالت سرمایش و بالعکس تغییر ندهید.
 5. و در نهایت توصیه می کنیم که اگر کوچک ترین مشکلی برای سیستم شما به وجود آمد خودسرانه به تعمیر آن نپردازید و خواهشا با یک تعمیرکار کولر گازی سامسونگ تماس بگیرید.

هزینه نصب کولر گازی سامسونگ چقدراست؟

همان طور که می دانید بعد از انتخاب و خرید کولر گازی جنرال، نصب و راه اندازی اولیه دستگاه به عهده نمایندگی آن می باشد و در قبال آن هیچ هزینه ای را دریافت می کنند. علاوه بر این، برخی از نمایندگی های SAMSUNG ، همزمان با نصب سیستم های سرمایشی کارت گارانتی دستگاه را هم فعال می کنند. اما اگر تصمیم بر این دارید که سیستم را جا به جا کرده و آن را در مکانی جدید نصب کنید، علاوه بر نمایندگی ها می توانید از مراکز تخصصی و معتبر کمک بگیرید و هزینه ای را مطابق با تعرفه سال 1400 پرداخت کنید.

تمام هزینه های نصب کولر گازی سامسونگ از عوامل مختلفی از جمله، تعداد و نوع کولر اسپلیت، سختی کار، قطعات و تجهیزات مورد استفاده، نحوه قرار گیری دستگاه، شارژ گاز، زمان، نصب دو بخش یونیت خارجی و یونیت داخلی، قدرت و ظرفیت دستگاه و … تاثیر می پذیرد، که ما در این قسمت به برخی از آنها می پردازیم.

عنوان خدمتقیمت از (به تومان)قیمت تا ( به تومان)
نصب و راه اندازی کولر گازی سامسونگ + هزینه ایاب و ذهاب250.000350.000
نصب پایه دیواری و زمینی کوچک180.000270.000
نصب پایه زمینی کوچک و بزرگ100.000130.000
نصب شلنگ درین(متری)10.00012.000
داکت کشی + برق کاری و …طبق توافق طرفین
تبدیل سایز لوله + جوشکاری60.00075.000
سوراخ کاری سقف و زمین یا سوراخ کاری دیوارهای بتنیطب توافق طرفین
سوراخ کاری معمولی 15 تا 25 سانت50.00065.000
سختی کار50.000100.000
وکیوم دستگاه از 9 تا 18 هزار50.00070.000
وکیوم دستگاه 24 تا 60 هزار65.00080.000
شارژ گاز تکمیلی 9 تا 18 هزار180.000200.000
شارژ گاز تکمیلی 24 تا 36 هزار220.000250.000
شارژ گاز تکمیلی 48 تا 60 هزار280.000300.000
شارژ گاز کامل 9 تا 12 هزار550.000650.000
شارژ گاز کامل 18 تا 24 هزار650.000700.000
شارژ گاز کامل 30 تا 36 هزار700.000850.000
شارژ گاز کامل 48 تا 60 هزار800.000950.000
جوشکاری لوله های مسی60.000
اجرت نوار پرایمر جداگانه متری5.0008.000
لوله 6 و 12 به همراه عایق180.000230.000
لوله 6 و 10 به همراه عایق190.000240.000
لوله 10 و 12 به همراه عایق180.000230.000
لوله 10 و 16 به همراه عایق190.000260.000
لوله 12و 16 به همراه عایق200.000280.000
لوله 10و 20 به همراه عایق250.000300.000
لوله 16 و 20 به همراه عایق300.000350.000
هزینه ایاب و ذهاب50.00090.000
بررسی کارشناس + اعلام قیمترایگان
نصب فیوز مینیاتوری45.00070.000
نصب پنل کولر گازی ( اواپراتور + کندانسور)110.000170.000

مجموعه ما در زمینه نصب انواع  کولر گازی های سامسونگ چه امتیازهایی دارد ؟

مجموعه ما با بهره گیری از افراد حرفه ای و مجرب، جهت اطمینان خاطر شما عزیزان امتیازهای ویژه ای را در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود :

 • ارائه کارت ضمانت به مدت 3 ماه بعد از اجرای کار
 • امکان بهره مندی از نظر و مشورت با کارشناسان باتجربه
 • اعزام بهترین نصاب های کولر گازی طی کوتاه ترین زمان ممکن
 • ارائه کلیه خدمات مرتبط با نصب کولر گازی سامسونگ و سایر برندها در تمام نقاط تهران
 • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته و در تمام ساعات شبانه روز

جهت درخواست اعزام نصاب کولر گازی سامسونگ از مجموعه ما چه کار باید کنید ؟

در صورت تمایل همکاری با راگاسرد، می توانید درخواست خود را به دو روش تلفنی و پر کردن فرم ثبت سفارش به دست ما برسانید. جهت ثبت درخواست خود به روش تلفنی می توانید با یکی از شماره تلفن های درج شده در صفحه وب سایت ما تماس حاصل نمایید تا بعد از بررسی های لازم نزدیک ترین نصاب نسبت به منطقه شما در محل مورد نظرتان حاضر شده و به انجام تمامی مراحل نصب کولر گازی سامسونگ پرداخته و با کیفیت هر چه بیشتر و بی نقص ترین حالت ممکن آن را راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar