هزینه نصب چیلر چقدر است؟

نصب چیلر یکی از اقدامات تخصصی و مهمی می باشد که اگر به طور صحیح انجام نشود، می تواند بر عملکرد دستگاه تاثیر بگذارد. یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد، این است که قیمت و هزینه نصب چیلر چگونه تعیین می شود. اگر این سوال ذهن شما را هم مشغول کرده، در این مقاله می خواهیم عواملی را که بر قیمت نهایی راه اندازی این سیستم های سرمایشی مرکزی تاثیرگذارند بیان کنیم، با ما همراه باشید.

جهت اطلاع از نکات مرتبط با راه اندازی این سیستم سرمایشی به صفحه نصب چیلر مراجعه کنید.

چه عواملی در تعیین هزینه نصب چیلر تاثیرگذارند ؟

به دلیل اینکه تعیین کردن قیمتی مشخص برای نصب چیلرها به عوامل متعددی بستگی دارد، نمی توانیم قیمتی واحد و ثابت را جهت راه اندازی آنها بیان کنیم. مواردی که در این روند تاثیر دارند عبارت اند از:

نوع چیلر به کار رفته در ساختمان

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در فرآیند تعیین کردن قیمت راه اندازی و هزینه نصب چیلر، نوع چیلر به کار رفته در ساختمان می باشد. به طور کلی، این سیستم ها را به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم بندی می کند که هر کدام از این چیلرها خود به تنهایی دارای زیرمجموعه هایی هستند که شامل موارد زیر می شوند:

 • چیلرهای تراکمی
 • آب خنک
 • هوا خنک
 • چیلرهای جذبی
 • شعله مستقیم
 • شعله غیر مستقیم

به دلیل اینکه پروسه نصب برای هر کدام از این چیلرها متفاوت است، در نتیجه نمی توان هزینه مشخصی را اعلام کرد. برای مثال؛ انواع تراکمی آب خنک که در موتورخانه قرار می گیرند، باید توسط لوله ها به برج خنک کن و کندانسور وصل شود اما در نوع هوا خنک که نیازی به برج خنک کننده ندارد، لوله  کشی های طولانی حذف می شود و در عوض باید به وسیله تجهیزات خاصی شاسی کشی شده و در پشت بام نصب شود.

به دلیل وجود تفاوت در روند قرارگیری و راه اندازی هر کدام از این چیلرها، قادر به ارائه مبلغی مشخص برای نصب نخواهیم بود.

هزینه نصب چیلر چقدر است؟

محل نصب چیلر

محل نصب چیلر از دیگر موارد موثر در تعیین هزینه راه اندازی آن می باشد، این سیستم های سرمایش مرکزی را غالبا می توان هم در موتورخانه و هم در پشت بام نصب کرد که بسته به جای قرارگیری، قیمت متفاوتی خواهند داشت. اگر چیلر در پشت بام نصب شود در این صورت برای حمل کردن آن به بالابر نیاز پیدا می کنید اما اگر مانند سیستم های آب خنک در موتورخانه قرار بگیرد، لازم است که جای آن را با اسکلت هایی از جنس آهنی یا بتنی محکم کنیم.

به دلیل اینکه برای نصب هر یک از این سیستم ها به تجهیزات خاصی نیاز داریم که مهیا کردن آنها هزینه های متفاوتی را شامل می شوند؛ در نتیجه قادر به ارائه مبلغی مشخص نخواهیم بود.

ظرفیت چیلر مورد نظر

بدیهی است که چیلری که برای یک ساختمان با 20  واحد استفاده می شود با چیلری که برای یک ساختمان 100 واحدی به کار می رود متفاوت است. هرچه ظرفیت دستگاه کمتر باشد، هزینه نصب چیلر هم کاهش پیدا می کند؛ به این علت که هنگام انجام مراحل نصب چیلرهای دارای ظرفیت بالا به مواد و متریال بیشتری جهت شارژ گاز، شارژ روغن و فیلتر روغن احتیاج داریم در نتیجه حجم کار بیشتر می شود و در نهایت منجر به افزایش هزینه نهایی راه اندازی خواهد شد.

شرکت سازنده دستگاه چیلر

شاید تاثیرگذاری شرکت سازنده این محصولات بر روی هزینه نصب چیلر کمی دور از ذهن به نظر برسد اما لازم است بدانید که این مورد هم نقش بسزایی در تعیین کردن هزینه بر عهده دارد. برخی از چیلرها به صورت آماده و وکیوم شده از کارخانه  خارج می شوند که در این صورت تنها کاری که نصاب باید انجام دهد جوشکاری و وصل نمودن لوله های ورودی و خروجی است. اما ممکن است بعضی دیگر از این سیستم ها هنگامی که از کارخانه به سمت محل مورد نظرارسال می شوند، نیاز باشد تا کندانسور و برخی اجزای دیگر در محل و توسط نصاب به آنها متصل شود.

به دلیل اینکه این پروسه زمان و زحمت زیادی را برای فرد نصب کننده در پی خواهد داشت باعث می شود که هزینه های حاصل از نصب هم به مراتب بیشتر شود.

هزینه نصب و راه اندازی چیلر

هزینه هر کدام از مراحل نصب چیلر چقدر است؟

همانطور که گفته شد، چیلرها دارای انواع مختلفی هستند که قطعات و اجزای به کار رفته در آنها با دیگری متفاوت است. وجود همین تفاوت ها باعث می شود که مراحل راه اندازی این سیستم های سرمایشی هم در مقایسه با دیگری فرق داشته باشد. در این بخش به ارائه هر یک از مراحل نصب به همراه مقدار هزینه های آنها در دو چیلر جذبی و تراکمی می پردازیم:

مراحل راه اندازی و نصب چیلر تراکمیشروع قیمت هر یک از مراحل
شاسی کشیاز 3000000 تومان
قراردهی چیلر روی شاسی و فونداسیوناز 2000000 تومان(با در نظر گرفتن ظرفیت چیلر و طبقات ساختمان)
قرار دادن ضربه گیر روی شاسیاز 1000000 تومان
وصل کردن لوله کشی ورودی و خروجی چیلر و کندانسوراز 500000 تومان
انجام تست گاز و در صورت نیاز شارژ کردن گاز دستگاهاز 800000 تومان
چک کردن میزان روغناز 300000 تومان
بررسی فیلتر کدرایراز 200000 تومان
چک کردن سنسورها و پرشرسوئیچاز 500000 تومان
نصب و تنظیم تابلو برقاز 1000000 تومان
بازدید از دستگاه و اطمینان از عملکرد صحیح آنهزینه هر بازدید 300000 تومان

در ادامه می خواهیم به ارائه قیمت انجام هر یک از مراحل مورد نیاز برای نصب چیلر جذبی بپردازیم که دربردارنده موارد زیر می شود:

مراحل مورد نیاز جهت نصب چیلرهای جذبیشروع قیمت اجرای هر یک از مراحل
شاسی کشیاز 3000000 تومان
نصب چیلر جذبی روی فونداسیوناز 2000000 تومان(بسته به تعداد طبقات و ظرفیت چیلر)
قرار دادن ضربه گیر بر روی شاسیاز 1000000 تومان
نصب لوله کشی خروجی و ورودی کندانسور و چیلراز 500000 تومان
بررسی و چک کردن لیتیوم بروماید و آمونیاکاز 2000000 تومان
وکیوم کردن چیلراز 1000000 تومان
تست پمپ مبرداز 500000 تومان
نصب و تنظیم مشعل گازی (در موارد شعله مستقیم)از 700000 تومان
بازبینی و بررسی فیلترهای سیستماز 500000 تومان
نصب کردن دودکشاز 2000000 تومان
وصل کردن و تنظیم تابلو برقاز 1000000 تومان
تست نهایی و انجام بازدیدهای لازمهر بازدید 300000 تومان

مراحل نصب چیلر چگونه انجام می شود ؟

مراحل راه اندازی سیستم سرمایش مرکزی چیلر می تواند بر هزنیه نصب چیلر تاثیر بگذارد. انجام صحیح هر یک از این مراحل از اهمیت بالایی برخوردار است که باید حتما توسط افرادی انجام شود که دانش و تخصص کافی در این زمینه را در اختیار دارند. مراحل راه اندازی این سیستم های مرکزی سرمایشی شامل موارد زیر می شود:

 • شاسی کشی، نخستین قدم برای نصب چیلر می باشد، جهت انجام این کار تیرآهن و اسکلت های آهنی را به کمک پیچ و مهره در بخشی که قرار است دستگاه در آن نصب شود قرار می دهند و سپس توسط لرزه گیر آن را کوپل می کنند.
 • در گام بعدی چیلر را بر روی فونداسیون قرار می دهند و به وسیله سیم کشی تابلو برق دستگاه را وصل می نمایند.
 • مرحله بعدی برای نصب چیلر، تست کردن شارژ گاز سیستم است. برای اجرایی کردن این کار، گیج فشار را به دستگاه متصل می کنند تا ببینند که گاز داخل سیستم تا چه اندازه ای است و پس از پایان تست، سیستم را وکیوم می کنند و به مدت 24 ساعت صبر می کنند تا ببینند هدرفت گاز دارد یا نه.
 • سپس نوبت به بررسی و چک کردن روغن، سنسورها و رله ها می رسد. در صورتی که سنسورها دچار خرابی شده باشند، در مرحله تست آنها مشاهده می شود که چیلر بدون قطعی به فعالیت خود ادامه می دهد و خاموش نمی شود.
 • در قدم نهایی چیلر را روشن کرده و در دماهای مختلف عملکرد آن را مورد بررسی قرار می دهند. جهت مطمئن شدن از کارکرد صحیح دستگاه، بعد از گذشت یک هفته مجددا فاکتورهای مختلف را چک می کنند و در نهایت بعد از این مدت سیستم را با تاییدیه سلامت در عملکرد، به فرد مسئول در ساختمان تحویل می دهند.

چنانچه می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه و مراحل نصب آن کسب کنید می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید.

چرا باید نصب چیلر را به افراد حرفه ای بسپاریم؟

از آنجایی که چیلرها یکی از دستگاه هایی هستند که در ساخت و تولید آنها از قطعات و اجزای تخصصی و حساس استفاده می شود، توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما جهت راه اندازی آنها از افراد متخصص کمک بگیرید. علاوه بر این موضوع، چیلرها سیستم های گران قیمتی می باشند و اگر در حین نصب، کوچک ترین آسیبی به آنها وارد شود ممکن است منجر به تحمیل هزینه بالایی شود. نصاب های چیلر نه تنها شناخت کافی روی تمامی اجزای آن دارند، بلکه با تکیه بر تجربه خود می توانند پروسه نصب را سریع تر و در عین حال با دقت به انجام برسانند.

نصب چیلر توسط مجموعه ما دارای چه امتیازهایی می باشد؟

مجموعه ما با بهره گیری از نصاب ها و کارشناسان مجرب برای جلب رضایت و راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان امتیازهایی را در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود:

 • امکان استفاده از مشاوره و نظر کارشناسان متخصص
 • بهره گیری از بهترین نصاب ها
 • اعزام نزدیک ترین نصاب در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه
 • ارائه خدمات مربوط به نصب چیلر در تمامی مناطق تهران به صورت 24 ساعته
 • ارائه گواهی ضمانت

برای ثبت درخواست اعزام نصاب از مجموعه ما می توانید از طریق پر کردن فرم ثبت نام موجود در صفحه و یا تماس با یکی از شماره تلفن های درج شده در وب سایت مجموعه درخواست خود را ثبت و برای کارشناسان ما ارسال کنید تا بعد از بررسی طی سریع ترین زمان نصاب در محل حضور پیدا کرده و به نصب چیلر شما بپردازد. لازم به ذکر است که متخصصین ما پیش از حضور در محل شما، هزینه نصب چیلر را با ضریب خطای بسیار کم به شما اطلاع خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar