هزینه نصب کولر گازی: دستمزد نصاب کولر گازی چقدر است؟

قبل از شروع فصل تابستان اکثر مردم شروع به خرید کولرگازی یا راه اندازی این سیستم‌ها می کنند. اگر شما هم می‌خواهید بدانید که چه عواملی در هزینه نصب کولر گازی موثرند، توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ضمناً جهت کسب اطلاعات در مورد نصب انواع اسپلیت می‌توایند به صفحه نصب کولر گازی مراجعه کنید.

قیمت دستمزد نصاب کولرگازی اسپلیت

برای نصب کولرگازی اسپیلت باید از یک نصاب کمک بگیرید، زیرا کولرگازی‌ها دستگاهای بسیار حساسی هستند که باید توسط افراد ماهر و حرفه‌ای نصب شوند تا فرایند نصب به خوبی انجام گیرد. قیمت دستمزد نصاب توسط اتحادیه مشخص می‌شود که این هزینه‌ها با توجه به شرایط نصب متفاوت است.

قیمت پایه دستمزد نصاب از ۲۵۰ تومان تا ۵۵۰ تومان است که تمامی هزینه‌ها به شرایط کار بستگی دارد، برخی از این شرایط شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سیم کشی برق و فیوز مینیاتوری در ساختمان‌های قدیمی
 • لوله کشی اضافی برای نصب کولرگازی
 • مدت زمانی که نصاب صرف نصب می کند
 • انواع سوراخ کاری های دیوار
 • محل نصب کندانسور
هزینه دستمزد نصاب کولر گازی
هزینه دستمزد نصاب کولر گازی

تعرفه هزینه راه اندازی و نصب کولرگازی (تعرفه خدمات کولر گازی ۱۴۰۰) چقدر است؟

هزینه راه اندازی کولر گازی از عوامل مختلفی تاثیر می پذیرد که این هزینه ها توسط اتحادیه به مراکز خدماتی ارائه می شوند و تمامی مراکز خدماتی نیز موظف هستند که طبق این هزینه ها پروسه نصب کولرگازی را انجام دهند. در جدول زیر تمامی هزینه‌های نصب طبق نرخ اتحادیه نصب کولر گازی آورده شده است.

قیمت نصب (تومان)خدمات
400.000نصب+دستمزد
120.000لوله کشی(بر اساس متر)
10.000داکت کشی(بر اساس متر)
30.000نصب فیوز
170.000نصب پنل
220.000نصب پایه دیواری
100.000نصب پایه دیواری زمینی
45.000سوراخ کاری
توافق طرفینسوراخ کاری بتنی
20.000لوله کشی( بر اساس متر)
60.000وکیوم
590.000شارژگاز کامل 18 تا 24 هزار
550.000شارژ گاز کامل 9 تا 12 هزار
650.000شارژ گاز کامل 30 تا 36 هزار
800.000شارژ گاز کامل 48 تا 60 هزار
180.000شارژگاز تکمیلی 9 تا 18 هزار
220.000شارژ گاز تکمیلی 24 تا 36 هزار
300.000شارژ گاز تکمیلی 48 تا 60 هزار
60.000هزینه ایاب و ذهاب+کارشناسی
متری 10.000نصب شلنگ درین
180.000باز کردن پنل و کندانسور
متری 5.000هزینه نوار پرایمر جداگانه
60.000جوشکاری هر سر + تبدیل سایز لوله
185.000سرویس پنل و کندانسور کولر گازی

ضمناً اگر می خواهید در رابطه با هزینه های نصب سیستم سرمایش مرکزی اطلاعات کسب کنید می توانید به سایت homeadvisor مراجعه کنید.

 هزینه نصب کولرگازی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نصب کولر گازی به عوامل مختلفی بستگی دارد که هر یک از آنها به تنهایی می توانند در پرداختی مشتری تاثیرگذار باشند. این عوامل دربردارنده موارد زیر هستند:

 1. محل قرار گیری کندانسور (سختی کار، سنگین بودن کندانسور و دسترسی سخت به دستگاه هم در هزینه نصب دستگاه تاثیر گذار است.)
 2. شارژ گاز: یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه نصب کولر گازی، میزان گاز مورد نیاز جهت فعال شدن دستگاه است، بدیهی است که هرچقدر مقدار گاز مورد نیاز دستگاه بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز افزایش پیدا می کند.
 3. نصب یونیت داخلی: یونیت داخلی یکی از اجزای مهم در کولر گازی است که مراحل نصب خاص خود را دارد، از جمله نکات ضروری در این مورد تعیین محل مناسب جهت قرارگیری، توجه به فاصله جانبی پنل با سایر دستگاه های ارتباطی، تراز کردن و سوراخ کردن دیوار جهت رد کردن لوله ها و… می باشد.
 4. یونیت خارجی: نصب این قسمت از سیستم، از اهمیت بالایی برخودار است، از سری نکاتی که باید در راه اندازی آن مورد توجه قرار گیرد؛ انتخاب محلی مناسب و به دور از نور مستقیم خورشید و قطرات باران و برف، فیکس کردن لوله ها به کمک گیره های پلاستیکی، پر کردن فضای اطراف رد شدن لوله جهت مانع شدن از ورود حشرات و… می باشد.
 5. سیم کشی: میزان سیم مورد نیاز، کیفیت و جنس سیم های به کار رفته در نصب از عوامل تاثیرگذار می باشد. هر چقدر کیفیت سیم ها بالاتر باشد، به همان میزان قیمت خرید آنها نیز بیشتر است.
 6. نیاز به لوله کشی: طول لوله ها؛ کیفیت آنها همگی اثر مستقیمی روی هزینه نصب کولر گازی دارند. به این صورت که هرچقدر لوله کشی طولانی تر باشد، لوله های بیشتری مورد نیاز است و زحمت نصاب هم بیشتر می شود.
 7. قدرت موتور کولر گازی: طبیعی است که هر چه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، به مراتب زحمت نصب و اجرت نصاب هم افزایش پیدا می کند.

ضمناً هزینه این خدمات بر اساس نرخنامه تعرفه خدمات کولر گازی ۱۴۰۰ تهیه شده توسط صنف مربوطه مشخص می‌گردد.

آیا هزینه اعلام شده پیش از اعزام نصاب کولرگازی قطعی است؟

بله، اگر فرد(مشتری) بتواند موقعیت نصب کولر اسپلیت را به خوبی توضیح دهد و لوازم جانبی از جمله پایه دیواری یا زمینی را مشخص کند، هزینه نصب دستگاه پیش از اعزام نصاب تقریبا قطعی بوده و تغییر قیمتی نخواهد داشت. مجموعه ما با داشتن نیروی کار ماهر و تکنسین های متخصص در زمینه نصب کولرگازی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. شما می توانید با ما تماس بگیرید و از کارشناسان ما برای هزینه نصب کولر گازی و یا مشاوره نصب دستگاهاتان اطلاعات لازم را کسب کنید.

هزینه نصب کولر گازی

هزینه ایاب و ذهاب جهت نصب کولر گازی چقدر است؟

در اکثر شرکت ها یک آیتم جدا روی تمام هزینه های حاصل از نصب و جایگذاری دریافت می کنند که آن هزینه ایاب و ذهاب نصاب است که در تعرفه صادر شده از اتحادیه هم آورده شده است. نکته قابل توجه این است که مجموعه ما فقط در صورت کنسلی برای نصب و پیمایش راه طولانی تا مقصد شما این هزینه را دریافت می کند که این ها همه بر عهده مشتری است، هزینه ایاب و ذهاب در تهران بین ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان می باشد.

خدمات شرکت ما برای نصب کولرگازی

شرکت راگاسرد با بهره گیری از متخصصان و نصاب های باتجربه در زمینه نصب و تعمیر کولرگازی و همچنین سرویس و نگهداری آن می تواند خدماتی را به شما ارائه کند که مزایایی از جمله، داشتن نمایندگی تعمیر و نصب انواع مختلف برندهای کولرگازی، تضمین کیفیت در نصب و اجرا و همچنین خدمات ۲۴ ساعته را به همراه دارد.

برای درخواست نصاب جهت نصب سیستم خنک کننده خود می توانید با استفاده از دو روش، پر کردن فرم سفارش و تماس با شماره های درج شده در سایت اقدام به ثبت سفارش کنید، بعد از اعزام نصاب و حضور او در محل و اتمام کار، هزینه نهایی نصب کولرگازی هم اعلام می گردد.

جهت دانلود لیست قیمت تعرفه و هزینه نصب کولر گازی می توانید این فایل pdf را دریافت کنید.

14 پاسخ به “هزینه نصب کولر گازی: دستمزد نصاب کولر گازی چقدر است؟”

 1. فرهاد محمدی گفت:

  سلام، خسته نباشید، می خوام بدونم که قیمت نصب کولر گازی به مدل کولر هم ربط داره یا هزینه ای که برای راه اندازی اعلام کردید برای همه مدل ها یکی هست؟

  • farhadgh1992 گفت:

   دستمزد نصب اسپلیت، از فاکتورهای مختلفی پیروی می کنید، که یکی از این فاکتورها، مدل کولرگازی است، جهت اطلاع از سایر موارد تاثیر گذار بر قیمت نصب می توانید توضیحات موجود در این مطلب را مطالعه نمایید.

 2. فرزاد غلامپور گفت:

  اجرت نصب کولر گازی 7000 ال جی حدوداً چقدر میشه، با توجه به اینکه امکان قرار دادن کولر روی پشت بام وجود نداره و باید روی دیوار نصب بشه؟

  • farhadgh1992 گفت:

   در چنین شرایطی علاوه بر هزینه های معمول نصب، هزینه سختی کار و هزینه اجاره بالابر نیز به قیمت نهایی دستمزد نصاب اسپلیت افزوده خواهد شد. سایر موارد مرتبط با قیمت گذاری مطابق توضیحات موجود در جدول قیمت است.

 3. دانا قدرتی گفت:

  سلام میخوام بدونم که هزینه نصب اسپیلت پنجره ای چقدر هست.
  محل سکونت ما سمت کهریزک هست و خوب میخوام بدونم که آیا اصلاً اینجا هم میاید برای نصب یا نه؟

  • farhadgh1992 گفت:

   بله، خدمات راه اندازی کولر گازی در مناطق حومه تهران نیز قابل ارائه بوده اما شامل هزینه ایاب و ذهاب خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

 4. مینا صادقی گفت:

  جسارتاً این لیست قیمتی که گذاشتید بر چه اساسی نوشته شده و آیا این قیمت ها تعرفه نصب کولر گازی رسمی هستن یعنی توسط صنف یا چیزی اعلام شده؟

  • farhadgh1992 گفت:

   قیمت های اعلام شده بر اساس تعرفه اصناف و اجرت رسمی و قانونی نصاب ها است.

 5. داوود ترکمان پری گفت:

  این قیمتی که گذاشتید شامل هزینه قطعات و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی هم هست یا فقط دستمزد نصب کولر گازی هست؟

  • farhadgh1992 گفت:

   قیمت اعلام شده تنها شامل اجرت نصاب اسپلیت است. علت اصلی این امر نیز تفاوت در نیاز به تجهیزات و وسایل اولیه در ساختمان های مختلف است. برای مثال ممکن است در یک واحد مسکونی به 10 متر لوله کشی و دیگری به 20 متر لوله کشی نیاز باشد.

 6. مهیار نوریان گفت:

  سلام وقت بخیر، من میخوام بدونم که هزینه تعرفه خدمات کولر گازی ۱۴۰۰ بر اساس چه معیارهایی و توسط چه مرجعی مشخص می شود؟

  • farhadgh1992 گفت:

   تعرفه خدمات کولر گازی سال 1400 توسط صنف و اتحادیه مربوطه مشخص شده و هزینه‌های دریافتی توسط تعمیرکاران مجاز بر اساس این نرخنامه انجام خواهد شد.

 7. بهنام گفت:

  سلام در قسمت خدمات ، نصب کولر گازی نوشته شده لوله کشی هر متر ۱۲۰،۰۰۰ تومان
  کولر گازیی که من دارم ،دست دوم خریداری شده و به متراژ ۳/۵ متر لوله مسی بهش وصله آیا این خدمت (هزینه) بهش تعلق میگیره یا هزینه اعلامی به لوله کشی جدیده

  • farhadgh1992 گفت:

   هزینه ذکر شده شامل دسمزد جایگذاری نصب و ایجاد مسیر برای لوله‌های مسی بوده و ارتباطی با هزینه خود لوله‌ها ندارد.
   جهت دریافت مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar