علل انفجاری روشن شدن پکیج؛ چرا پکیج انفجاری روشن می‌شود؟

پکیج‌ها سیستم‌هایی هستند که مروزه در بسیاری از ساختمان‌ها مشاهده می‌شوند، اگر شما هم از این وسیله جهت تامین آب گرم مصرفی و آب مورد نیاز رادیاتور و شوفاژها استفاده می‌کنید، ممکن است شاهد انفجاری روشن شدن پکیج باشید. در این مقاله قصد داریم علت‌های بروز این مشکل را مورد بررسی قرار داده و راه‌های جلوگیری از چنین مشکلاتی را بیان کنیم، با ما همراه باشید.

اگر شما هم جهت تامین سیستم گرمایشی واحد خود از پکیج استفاده می‌کنید و متوجه اخلال در عملکرد آن شده‎‎اید و به دنبالی مرکزی معتبر جهت تعمیرات آن می‌گردید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله تعمیر پکیج را از دست ندهید.

دلایل روشن شدن انفجاری پکیج

آیا می‌دانید چه اتفاقی باعث انفجاری روشن شدن پکیج می‌شود؟

هنگامی که پکیج در حالت خاموشش قرار دارد، برای روشن و فعال کردن باید شیر مربوط به آب گرم را باز کنید تا به این طریق سنسور جریان آب باعث باز شدن گاز مورد نیاز برای روشن شدن پکیج شود و فندک شروع به جرقه زدن و در نهایت ایجاد شعله می‌کند. اما اگر بعد از باز شدن گاز و جمع شدن آن در محوطه داخلی پکیج، شعله دستگاه با تاخیر تشکیل شود، در چنین حالتی به دلیل جمع شدن گاز، پکیج انفجاری روشن می‌شود.

با علل اینکه چرا پکیج انفجاری روشن می‌شود، آشنا شوید!

احتمالا این سوال شما هم باشد که اصلا علت انفجاری روشن شدن پکیج چیست و در این شرایط چه خطراتی ممکن است شما را تهدید کند. برخی از تعمیرکاران باتجربه و حرفه‌ای در زمینه تعمیر پکیج برخی از رایج‌ترین علت‌های روشن شدن پکیج به صورت انفجاری را گردآوری و در اختیار ما قرار دادهاند که به شرح زیر می‌باشد:

فاصله زیاد الکترود و جرقه زن در سیستم

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب روشن شدن پکیج به صورت انفجاری می‌شود، فاصله غیرمجاز و زیاد جرقه زن و الکترود می‌باشد؛ زیرا به علت وجود این فاصله شعله دیر تشکیل خواهد شد و همین امر سبب جمع شدن گاز و انفجاری روشن شدن پکیج می‌شود. جهت رفع این مشکل با کمک تعمیرکار باید فاصصله این دو را به اندازه استاندارد آن یعنی چیزی حدود 3.5 میلی متر قرار دهید.

عدم کارکرد صحیح جرقه‌زن؛ دلیل انفجاری روشن شدن پکیج

اگر بخواهیم یکی دیگر از دلایل روشن شدن پکیج به صورت انفجاری معرفی کنیم، باید خرابی و عدم کارکرد درست جرقه زن را مورد بررسی قرار دهیم. جرقه زن ممکن است به دلایلی مانند؛ اکسید شدن الکترود، خراب شدن ترانس جرقه و قوی نبودن برق ورودی در حد نیاز با مشکل مواجه شود. برای رفع چنین مشکلی بهتر است یون سیستم را تعویض یا تعمیر یا کلا جرقه زن را با نمونه سالم آن تعویض کنید.

خراب شدن پرشر سوئیچ

خراب شدن پرشر سوئیچ

انتخاب پرشر مناسب یکی از مسائل مهمی که است که باید به آن دقت شود. پرشری که دارای پاسکال پایین و حساسیت بالا باشد، سبب ایجاد احتراق و آتش خواهد شد. بنابراین جهت رفع این مشکل بهتر است در انتخاب پرشر مناسب سیستم دقت نمایید و در صورت مشاهده خرابی آن حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

کار نکردن صحیح دودکش؛ علت روشن شدن انفجاری پکیج

عدم کارکرد صحیح دودکش سبب انفجاری روشن شدن پکیج می‌شود، برخی از عوامل تاثیرگذار که در اخلال در کار کردن دودکش نقش دارند شامل موارد زیر می‌باشد:

  • در شرایطی که ذرات احتراق در اثر گرفتگی لوله‌ها نتوانند به طور کامل خارج شوند.
  • دودکش به درستی جایگذاری و نصب نشده باشد.
  • عدم وجود هوای کافی برای سوختن باعث تغییر در دمیده شدن دودها شود.

جهت رفع این مشکل بهتر است در گام اول، در ابتدا از باز بودن مسیر خروجی دودکش مطمئن شوید. در صورت تمایل به اطمینان از کارکرد صحیح دودکش بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

انسداد مسیر سوراخ‌های روی مشعل

با گذر زمان و استفاده از سیستم، ممکن است گرد و غبار روی سطح سوراخ‌های مشعل را بپوشاند و مانع از عملکرد صحیح آن شود. توصیه کارشناسان ما این است که جهت پیشگیری از بروز چنین مشکلی، با یک برس نرم هر چند وقت یکبار روی سطح آن را تمیز کنید تا مانع از روشن شدن انفجاری پکیج شوید.

تنظیم نامناسب شیر گاز باعث انفجاری روشن شدن پکیج می‌شود!

یکی دیگر از عواملی باعث جمع شدن گاز در محفظه و روشن شدن پکیج به صورت انفجاری می‌شود، تنظیم نبودن صحیح شیر گاز است. اگر دانش و تجربه‌ای در انجام این کار ندارید، پیشنهاد می‌کنیم جهت بازگرداندن تننظیمات آن حتما از افراد متخصص استفاده کنید.

رفع مشکلات انفجاری روشن شدن پکیج

اهمیت رفع مشکلات انفجاری روشن شدن پکیج به دست افراد ماهر

از آنجایی که پکیج‌ها یکی از سیستم‌های گرمایشی هستند که در تولید آنها از قطعات و اجزای تخصصی استفاده شده است، لازم است در صورت بروز مشکلاتی نظیر انفجاری روشن شدن آنها از تعمیرکاران ماهر استفاده کنید. اگر پکیج شما هم دچار چنین مشکلی شده است و جهت تعمیر آن به دنبال مرکزی معتبر هستید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات تیم حرفه‌ای راگاسرد بهره‌مند شوید. تمامی نیروهای ما در تمام مناطق تهران به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

avatar